Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Avant B4]rysy po myjce mechanicznej,proszę o pomoc ?

ODPOWIEDZ
czarny286

[Avant B4]rysy po myjce mechanicznej,proszę o pomoc ?

Post autor: czarny286 » 18 mar 2013, 21:00

witam,mam problem,poprzedni właściciel jeżdził na myjnie samochodowe w cpnach,posiadam na dachu i masce okropne rysy po szczotkach

proszę o jakąś poradę jak to usunąć,nie wiem,czy dam radę usunąć to np samą G3 fareclą

macie,może jakąś poradę jak to zlikwidować,może najpierw jakiś papier wodny 3000

nie wiem za bardzo jak się za to zabrać,kiedyś mechanicznie polerowałem fareclą tylko auta,ale te rysy są mocniejsze

proszę o jakąś fachową poradę i dziękuję

Awatar użytkownika
Dorianek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 319
Rejestracja: 22 lut 2012, 22:59
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: Dorianek » 18 mar 2013, 21:15

sprobuj nawoskowac porządnie samochód, jezeli to nie pomoze to papier wodny 2500 maszyna pasta g3(tylko ta drobnoziarnista) i jechane :)

Awatar użytkownika
KAROLEK22XX
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1053
Rejestracja: 11 paź 2010, 16:45
Imię: Karol
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: RADOM

Post autor: KAROLEK22XX » 18 mar 2013, 21:15

facrecla i polerka maszą i bedzie malyna ;D kolego a jak sa mocniejsze to wodnym tylko nie pamietam jakim

czarny286

Post autor: czarny286 » 18 mar 2013, 21:33

ja ostatnio czytałem,że po g3 idzie jeszcze mleczko FARECLA G10 ,po tym formuła 1 nie wiem czy sama g10 na koniec by nie starczyła,tak myślę,że jak bym przed polerką może wodnym 3000 pojechał najpierw,tylko do jakiego stopnia te rysy szlifować ? dodam,że kolor auta jest srebrny

Awatar użytkownika
PEPEK
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 414
Rejestracja: 20 kwie 2010, 20:54
Lokalizacja: Gorlice/Rybnik

Post autor: PEPEK » 18 mar 2013, 21:44

Farecla G3 spokojnie Ci wystarczy, przypuszczam że obejdzie sie bez użycia papieru. Też tak miałem więc wiem co mówie :lol:
Farecla G3, maszyna, później wosk i gitara :-D

czarny286

Post autor: czarny286 » 19 mar 2013, 06:27

czytałem,że właśnie po g3 dobrze jest dać g10 wosk,żey zlikwidować rysy po maszynie

a na jakich obrotach zalecacie polerkę robić 1200-1400 ?

Awatar użytkownika
Niki20
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6758
Rejestracja: 03 gru 2008, 17:47
Imię: Dominik
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Harta/Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Niki20 » 19 mar 2013, 07:59

Panowie....

G3 to nie jest dobra pasta do polerki :-/ 3M, Menzerna to są dobre pasty ;-) Po myjce kto wie jakich rys nie powinno być bo jak można myjąc auto porysować go tak aby nie dało się wypolerować :?:

Znając życie to trzeba papier wodny 2500, 3000. Później 3M z zielonym korkiem i twardym padem, żółty korek i średni pad, niebieski korek i miękki pad :->

Z racji tego, że masz srebrny kolor jesteś na wygranej pozycji gdyż na tym kolorze najmniej widać rysy ;-) Biorąc to pod uwagę śmiało możesz robić polerkę na zielonym i niebieskim korku, ale zwróć uwagę (jeżeli będziesz tarł papierem wodnym) czy po zrobieniu zielonego korka większość rys została usunięta. Być może trzeba będzie też zrobić żółty korek po to aby jak najwięcej rys usunąć ;-)

Na końcu oczywiście wosk, ale o tym zapewne wiesz ;-)

Obroty reguluje się w zależności od powierzchni na jakiej pracujesz :-) Polerowanie zderzaka różni się od polerowania chociażby maski ;-) Tak samo jest różnica jeżeli polerujesz twardym padem i miękkim.

Przy polerowaniu małych i obłych powierzchni jak np zderzaki oraz stosując twardy pad obroty ustawiasz sobie niższe niż w przypadku maski i miękkiego pada.

Awatar użytkownika
keczy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2143
Rejestracja: 11 sty 2007, 22:34
Lokalizacja: Łowicza centrum

Post autor: keczy » 19 mar 2013, 18:07

Niki20 pisze:Menzerna
to przereklamowany na forach mało wydajny shit którego pasta z najgrubszym ziarnem nie jest w stanie sobie poradzić z rysami po papierze 2000 w przeciwieństwie do 3M/Presta, z całą resztą się zgadzam pod warunkiem, że czarny286 ma pojęcie jak używać papieru wodnego żeby nie zobaczyć w pewnym momencie podkladu :mrgreen: :-P

Awatar użytkownika
Niki20
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6758
Rejestracja: 03 gru 2008, 17:47
Imię: Dominik
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Harta/Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Niki20 » 19 mar 2013, 18:17

Szczerze się przyznam, że poleciłem tą pastę nie z własnego doświadczenia lecz z opinii innych :oops:
keczy pisze:czarny286 ma pojęcie jak używać papieru wodnego żeby nie zobaczyć w pewnym momencie podkladu
trzeba umieć żeby takie coś zrobić :mrgreen:

Awatar użytkownika
keczy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2143
Rejestracja: 11 sty 2007, 22:34
Lokalizacja: Łowicza centrum

Post autor: keczy » 19 mar 2013, 18:45

luz, mój znajomy w tamtym roku po przeczytaniu kilku opinii z jakiegoś niby-grubszego forum zakupił te pasty razem z futrami pomimo tego, że wcześniej pracowaliśmy z Prestą. Jak dla mnie te pasty nie nadają się do profesjonalnego polerowania lakieru. Futro czarne sypie się po kilku zrobionych elementach i nie ma odpowiedniej twardości, a białe szkoda gadać :roll: Na plus Menzerny jest na pewno czystość podczas pracy, przy 3M/Presta/G3 resztki niewypracowanej pasty brudzą wszystko dookoła ale przy cenie niecałych 100pln za butle 1000g biją na głowę Menzerne jakością i wydajnością ;-)
Niki20 pisze:trzeba umieć żeby takie coś zrobić

trzeba, kiedyś się niezle przejechałem <ok>

czarny286

Post autor: czarny286 » 19 mar 2013, 20:15

moja wiedza i doświadczenie nie jest,aż tak ubogie he he,papier ścierny miałem w ręku ale ? nie robiłem tego nigdy na aucie,papierem wodnym

jeszcze jedno,sądzicie,że przez samą polerkę nie zlikwiduję rys na lakierze,uwierzcie mi,że naprawdę mam hardkorowe te rysy,tak jak by ktoś twardą szczotką mył auto


znalazłem taki film na YOU TUBE,co sądzicie o wykonaniu polerki przez tego gościa,użył g3-m3 i wosku ?

polerka

Awatar użytkownika
Dorianek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 319
Rejestracja: 22 lut 2012, 22:59
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: Dorianek » 19 mar 2013, 21:01

ten koles z filmiku to kompletny idiota, gdyby liznął troszke temat blacharstwa i lakiernictwa wiedziałby ze jezeli się matuje papierem wodnym to robi się to sposobem okrężnym a nie tak jak on. W ogole jezeli się matuje, czy wyrównuje to trzeba robic okrezne ruchy. Fale dunaju na masce potem będa :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl