Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ABC] Niepoprawna praca silnika (film)

Wszystko co tyczy się silników V6
kostus87
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 02 kwie 2013, 18:58
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Post autor: kostus87 » 06 kwie 2013, 22:29

aldi pisze:
Sebastian1992 pisze:W poniedziałek mam jechać na pomiar do zaprzyjaźnionego mechanika i podepniemy sie VAG-iem.
Tylko większość mechaników nawet mając drogi sprzęt potrafi jedynie odczytać i skasować błędy a o odczycie parametrów podczas pracy silnika niema pojęcia.
Osobiście dziś byłem w zaprzyjaźnionym zakładzie i próbowaliśmy podpiąc kompa za 20 pare tysi nie mógł wychwycić silnika. Cały osprzęt znajdował a silnika nie. a miałem problem z odpaleniem na ciepłym silniku

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 06 kwie 2013, 22:36

Bo tu jest jakiś stary protokół połączenia, nawet na odpowiednim kablu trzeba przestawiać parametry. Ponoć warsztatowy Bosch KTS nieźle się z tym łączy.

kostus87
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 02 kwie 2013, 18:58
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Post autor: kostus87 » 07 kwie 2013, 07:35

Kable odpowiednio były dobrana i i próba inicjacji połączenia mimo kilku prób nie powiodła się. Dodam tez że to był pierwszy taki przypadek jaki mieli.

Sebastian1992
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 18
Rejestracja: 03 mar 2013, 11:20
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: Sebastian1992 » 07 kwie 2013, 16:16

ATLAS pisze:
lesli pisze:Ja w swoim jak wypne aku tak się dzieje że obroty latają jak głupie ,Jak zlapie temperature i wylącze silnik na chwilke to obroty wracają do normy.
W moim ABC działo się tak samo po odłączeniu AKU, Silnik miał zawyżone obroty i dziwnie reagował na dotknięcia pedału gazu. Po załapaniu temperatury ok 80 stopni i wyłączeniu silnika problem ustępował.
Chłopaki poradziłem się waszej myśli i dodatkowo pouszczelniałem większość rzeczy gdzie brał lewe powietrze i powiem w kilku słowach CHODZI JAK ZŁOTO <ok>

W poniedziałek jeśli znajdę czas to i tak skorzystam z podłączenia pod komputer. Może się czegoś więcej dowiem, ale wolał bym zobaczyć ze jest wszystko ok :-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki V6”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl