Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4] Ogniska korozji.

Awatar użytkownika
dzikx
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1047
Rejestracja: 24 lis 2011, 21:49
Imię: Jurek
Model: Audi 90 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.6 ADA+lpg
Lokalizacja: pomorze

Post autor: dzikx » 30 cze 2013, 17:44

a ja bym nie szlifował za bardzo znaczy do białości ( tylko to co trzeba bo niszczysz fabryczny ocynk ), są farby które stosuje się na rdze i wiążą się z nią ( fakt drogie ) jak i różne preparaty na korozję. Co do ocynku ogniowy nie jest taki drogi tylko na błotniku się nie sprawdzi bo może pogiąć, nie wiem jak z kosztem cynkowania na zimno, ale w obu przypadkach trzeba by pozbyć się lakieru. A to koszt preparatu co go zmyje bądź piaskowania.

Awatar użytkownika
keczy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2143
Rejestracja: 11 sty 2007, 22:34
Lokalizacja: Łowicza centrum

Post autor: keczy » 30 cze 2013, 19:43

dzikx, nie wiem czy luknąłeś foty ale tam już ocynk został zastąpiony rdzą i jedyne wyjście z sytuacji to darcie do gołej blachy ;-) tak jak piszesz, są farby które kładzie się bezpośrednio na rdze ale nie ma takich lakierów samochodowych i jak dla mnie to dobrze, bo jak będzie wyglądał taki element po lakierowaniu kiedy pod spodem będą nierówne purchle? 8-)

durch

Post autor: durch » 02 lip 2013, 19:22

Okey jeszcze pytanko, dziś właśnie wpadłem na dziwne myśl po piwku żeby chwycić błotnik i szarpnąć. <ok> hehe no i tak ściskając pięść i pociągając zauważyłem że od środka wytłoczenia się kruszy ( mam na myśli ten rant ) i pomyślałem czy to warto wgl. reanimować. Nie kruszy się mocno ale jednak odpada. ;-)

Awatar użytkownika
zgredek27
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 747
Rejestracja: 10 gru 2006, 17:32
Lokalizacja: Południe

Post autor: zgredek27 » 02 lip 2013, 20:16

Kup ori używkę w dobrym stanie...po co rzeźbić tam gdzie nie trzeba. Jak chcesz mieć poczucie że jest niebity itp to zostaw sobie do wglądu stary/ przy sprzedaży ;)

durch

Post autor: durch » 02 lip 2013, 20:21

No właśnie kurcze nie wiem co z tym zrobić. ;-) Inny to znowu koszta sam błotnik + lakierowanie itp. :-)

Awatar użytkownika
masterdisco
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 39
Rejestracja: 10 sie 2011, 13:12
Lokalizacja: Łomża

Post autor: masterdisco » 03 lip 2013, 16:50

Ja na twoim miejscu bym poszukał w identycznym lakierze jaki masz. Nie bd musiał babrać się z obecnym ani lakierować i bd idealnie :-)

durch

Post autor: durch » 03 lip 2013, 18:37

Tak chyba zrobię, się od środka kruszy tak ze chyba kicha będzie z błotnikiem, a drzwi odratuję. :-) potem zderzak i będzie sii zdaje mi się. ;-)

Awatar użytkownika
tomek1982
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1527
Rejestracja: 09 maja 2008, 11:45
Lokalizacja: Marki

Post autor: tomek1982 » 03 lip 2013, 23:06

forumowiczów tez jest troche co handluja gratami wiec kolor tez znajdziesz taki jak potrzeba mysle ze koszt 200-250 max plus wysylka i masz z górki

Awatar użytkownika
masterdisco
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 39
Rejestracja: 10 sie 2011, 13:12
Lokalizacja: Łomża

Post autor: masterdisco » 03 lip 2013, 23:10

A co do tych drzwi to widziałem na zdjęciach, które załączyłeś że burchle wyszły ogólnie nieciekawie. Ja w swoich lewych tylnych miałem od strony wewnętrznej po rancie, próbowałem papieren ścienym , szczotką na wiertarkę ale i tak w zimę poprzednią wylazło to się wkurzyłem, podpiaskowałem( drobinki piasku dojdą w każdy zakamarek, idealnie się czyści) ptm podkłąd epoksydowy z utwardzaczem, wyrównałem i od tamtej pory(w tym ta zima) jest idealnie , nic a nic nie wylazło :-)
P.S w zadnym wypadku nie kładź szpachli na gołą blache, dopiero aż na podkład.

durch

Post autor: durch » 04 lip 2013, 17:18

Dzięki Panowie za rady :-) poszukam najpierw u mnie, potem na necie się rozejrzę. ;-)
masterdisco, bd działał jak dorwę błotnik, wszytko za jedną robotą, będę to wszystko brał pod uwagę. Naprawdę przydatne info. :-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl