Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3] Wymiana zderzaka z korekiem od LPG

ODPOWIEDZ
talka06
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 72
Rejestracja: 29 sty 2008, 19:45
Lokalizacja: okolice Nysy

[B3] Wymiana zderzaka z korekiem od LPG

Post autor: talka06 » 18 maja 2008, 08:39

witam chce wymienic tylni zderzak ale znalazlem problem gdyz w tym zderzaku mam wlew do gazu i nie wiem jak sie do tego zabrac co mam zrobic zeby wymienic zderzak? da sie jakos ten wlew odkreic czy jakos tak? czy mam jechac do gazownika zeby mi gaz od butli odkrecił tak??
Ostatnio zmieniony 22 gru 2014, 12:15 przez talka06, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kubik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2399
Rejestracja: 04 cze 2007, 22:10
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Kubik » 18 maja 2008, 08:53

Z tyłu wlewu na rurce jest nakrętka jak ją odkręcisz to wlew odejdzie od rurki. Wcześniej dla pewności odepnij kable od elektrozaworu na butli i napweno gaz nie wyleci.

Awatar użytkownika
IC69
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 4800
Rejestracja: 05 sty 2007, 22:48
Imię: Irek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: IC69 » 18 maja 2008, 11:40

Do odkręcenia wlewu gazu potrzebne są dwa klucze płaskie (nie pamiętam rozmiarów), jednym przytrzymuje się wlew, a drugim odkręca nakrętkę na rurce wlewowej. Co do zabezpieczenia wypływu gazu, to ja się spotkałem z dwoma możliwościami. Pierwsza to, zawór manualny przy zbiorniku na rurce wlewowej (tej o większej średnicy), którego należy zakręcić. Następnie powinno się wypuścić pozostałość gazu z rurki, poprzez naciśnięcie i przytrzymanie kulki we wlewie do momentu aż stanie sie luźna. Druga możliwość to, automatyczny zawór odcinający (wtedy przy zbiorniku powinien być tylko jeden zawór manualny), którego uruchamia się tak jak wspomniałem wyżej, czyli przez naciśniecie tej kulki we wlewie i opróżnieniu rurki z gazu. Tylko pamiętaj, żeby przy wykonywaniu tej czynności odsunąć głowę od wlewu, bo można dostać gazem po oczach :!: Wlew w nowym zderzaku zamontuj w tym samym miejscu co w starym, ponieważ rurka wlewowa nie ma zbytniego pola manewru i przy dokręcaniu jej do wlewu może sie okazać, że będzie za krótka i bez jej wymiany się nie obejdzie.

Awatar użytkownika
Damu$
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 217
Rejestracja: 16 paź 2007, 01:11
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Damu$ » 18 maja 2008, 13:41

Zrób dokładnie tak jak pisze IC69 z tym że ja bym doradzał pracować w rękawiczkach bo gazem można sobie odmrozić skórę (efekt jak poparzenie) dlatego na stacjach tankują w rękawicach. A jak masz wlew zrobiony z boku zderzaka to przenieś go do tyłu w jakieś mniej brudzące się miejsce. Ja mam z boku i zimą szlag mnie trafia jak muszę skuć lód żeby zatankować gazu. Wydasz na nowy przewód a będziesz miał święty spokój zimą.

jabko_nb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 673
Rejestracja: 19 wrz 2008, 21:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jabko_nb » 29 wrz 2013, 22:02

odgrzeje temat wymieniam zderzak i mam problem z wlewem lpg .
mam już ściągnięty zderzak ale został mi wlew gazu w nim jak to odkręcić od niego .

Awatar użytkownika
IC69
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 4800
Rejestracja: 05 sty 2007, 22:48
Imię: Irek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: IC69 » 29 wrz 2013, 22:46

Powinny go trzymać dwa wkręty (widoczne od strony wlewu). Jak znam życie, to będę już zardzewiałe i przez to niemożliwe do odkręcenia. Ja z takimi przypadkami radzę sobie tak, że przykładam do takiego zardzewiałego wkręta grot lutownicy i rozgrzewam tak długo, aż zacznie się ruszać i dopiero wtedy biorę się za jego wykręcanie.

Awatar użytkownika
shellah
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3081
Rejestracja: 08 wrz 2007, 09:08
Imię: Artur
Model: Inny
Nadwozie: Coupe
Silnik: 2.8 AAH+lpg
Lokalizacja: Reading UK

Post autor: shellah » 02 paź 2013, 10:35

Przy odkręcaniu wlewu proponuje od razu wymienić baryłkę na przewodzie bo mogą być nieszczelności ;-)

jabko_nb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 673
Rejestracja: 19 wrz 2008, 21:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jabko_nb » 08 paź 2013, 17:31

hhm panowie chyba kupie nowy wlec bo za cholerę nie chcą mi puści śruby o w sumie to już ich tam nie ma

Awatar użytkownika
Kamuś
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 359
Rejestracja: 19 maja 2011, 14:00
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Kamuś » 08 paź 2013, 18:42

Które śruby? Te dwie które trzymają wlew w zderzaku? A co za problem je rozwiercić?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl