Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 ALL] Malowanie błotnika

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Canibal
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 745
Rejestracja: 19 sty 2008, 11:46
Lokalizacja: Reda-Gdynia-Gdańsk

[B4 ALL] Malowanie błotnika

Post autor: Canibal » 16 wrz 2008, 12:20

Witam mam zamiar przemalowac blotnik jako iz go wymienialem mam w innym kolorze niz calosc auta i chce to sam w domowych warunkach pomalowac tylko nie wiem jak za to sie zabrac :-/ Od razu mowie ze chce do tego uzyc lakieru w spray jako ze nie mam mozliwosci malowania kompresorem a wizyta u lakiernika poki co nie wchodzi w gre z powodu braku funduszy . Rozumiem ze moge sobie spaprac blotnik jak zle go polakieruje ale nie mam innego wyjscia wole juz go spaprac i za jakis czas poprawic u lakiernika niz jezdzic z takim blotnikiem ;)

Wiec prosze o rade jak to zrobic.jakim papierem sciernym go oszlifowac itp itd z góry dzieki za pomoc

Awatar użytkownika
Solskier
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4315
Rejestracja: 16 sie 2007, 11:25
Imię: Sebastian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2,2 AAN
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Post autor: Solskier » 16 wrz 2008, 15:56

A ja wolałbym jezdzić z innym kolrem jak malowac bez wiedzy a na dodatek sprayem co wogóle juz mija sie z celem... Po pierwsze kole nie bedzie miał połysku, po drugie bedzie sie scierał przy myciu (brak utwardzacza), po trzecie szkoda tyle razy odkrecac blotnik. Ale jak sie uprzesz i spaprasz ten blotnik to zrób tak, pier zmatuj papierem wodnym gradacji pod akryl 600-800, pod metalik 800-1000, odtłuść nastepnie powierzchnie np benzyna ekstrakcyjna, i prysnac. Temperatura do malowania to około 25-30 stopni, odległosci od dyszy 25cm malujesz płynnymi pewnymi ruchami, nie za szybko i nie za daleko bo wyjdzie bardzo matowa powierzchnia a jak prysniesz za blisko i zbyt duzo to beda zacieki.... zreszta po co bede sie produkował jak juz nie jeden pisał o tym nie tylko na naszym forum, tutaj masz cały temat na VW forum... miłej lektury.

:arrow: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... 487badf653

PS. I tak jak pisałem juz na poczatku to nie warto tego robić, bo na materiały wydasz z 50zł o ile nie bedzie trzeba jeszcze nic podkładować i szpachlocwac i bedzie lipa a dołozysz jeszcze 150zł i bedziesz miał błotnik jak z fabryki, a i widze ze masz autko koloru białeg wie dodatkowo bedzie ceżko pomalowac, bo w brew pozora im jasniejszy kolor tym jest jednak cieżej niz łatwiej, ale życze Ci powodzenia i jak najlepszego efektu jesli juz sie zdecydujesz na darmowe wydanie kasy <piwo>

Awatar użytkownika
goldi j51
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3625
Rejestracja: 01 kwie 2007, 19:01
Imię: Robert
Model: Audi A6
Nadwozie: Sedan
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: goldi j51 » 16 wrz 2008, 19:15

Dokładnie jak piotrek napisał ja bym sie wstrzymał z malowaniem aż będziesz miał kasę i pomalujesz u lakiernika żeby to jakoś wyglądało chyba że ci nie zależy na wyglądzie autka to zrobisz jak uważasz

Awatar użytkownika
Canibal
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 745
Rejestracja: 19 sty 2008, 11:46
Lokalizacja: Reda-Gdynia-Gdańsk

Post autor: Canibal » 16 wrz 2008, 22:44

hmm przemyslalem sprawe i bede malowal kompresorem moze sie uda z pracy wychaczyc na kilka dni i jestem zmuszony poki co pomalowac blotnik sam ;) wiec bedzie i lakier i utwardzacz itp nie wiem tylko jak sie zabrac za sam blotnik i jakimi papierami sciernymi zaczac i na jakim skonczyc itp szpachlowac chyba nie bede bo nie ma co szpachlowac blotnik caly niebity tylko przy krawedziach gdzie kolo bylo i od dolu gdzie byly srubki sa oznaki korozji ale tylko w tych miejscach a chce go pomalowac sam bo na lakiernika 250zl mnie nie stac poki co poza tym chce pomalowac sam i najwyzej na wiosne podjechac z tym do lakiernika wiec przeplace no ale takie zycie ;) czy ktos moglby mi napisac co musze kupic ? tzn jakie papiery scierne i od ktorego zaczac itp ?

Awatar użytkownika
indyjr
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 26
Rejestracja: 03 cze 2008, 12:47
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: indyjr » 19 wrz 2008, 16:31

Jak błotnik nie jest zniszczony, nie ma rys, ubytków w lakierze itp. to wystarczy go porządnie zmatowić wodną 600ką, odtłuścić i można pryskać. Kupić musisz biały lakier + utwardzacz + troszkę rozpuszczalnika do akrylu + pół litra nitro do umycia pistoletu.
Jak nie umiesz lakierować to lepiej go odkręć i pryśnij w poziomie (większa szansa na niezrobienie zacieków), kładź kilka cienkich warstw, daj im przeschnąć parę minut, ostatnia warstwa grubsza i gładka żeby dać połysk. Posadzkę dobrze zamieć i zamocz wodą, najlepiej wynieś też z pracy półmaskę (np. 3M), bo jak zaczniesz uciekać od pyłu byle szybciej to nic dobrze nie polakierujesz. Na jeden błotnik polecam jakiś nieduży pistolet, bez przesady, w zależności od pistoletu różne też ustawia się ciśnienie na reduktorze.
Lakier przelej przez sitko lakiernicze, a na wężu przed pistoletem załóż przynajmniej samochodowy filtr paliwa (jeżeli żadnego tam nie ma). Spuść też przed malowaniem wodę z kompresora. Oświetl dobrze i równomiernie malowany element.
Jak wyschnie i będzie trzeba polerować, to wtedy papier ścierny 2000-3000 wodny, potem polerka (ręcznie nic nie spolerujesz dobrze) i pasty: najpierw P3, potem P5, na koniec lustro polerskie (a to już ręcznie). Życzę powodzenia.

jabko_nb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 673
Rejestracja: 19 wrz 2008, 21:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jabko_nb » 20 wrz 2008, 21:13

widze ze mamy tu znawce lakiernika to dobrze bo tez mam pytanko kupilem wczoraj zderzak do przodu z coupe i zastanawiam sie czy mozna polakierowac te plastiki obok halogna i kierunka na taki sam kolorek :-/ jak nadwozie pytam bo nie chce zeby potem pekał lakier przy niskich i wysokich temperaturach

Awatar użytkownika
indyjr
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 26
Rejestracja: 03 cze 2008, 12:47
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: indyjr » 22 wrz 2008, 16:30

Można, tylko trzeba kupić podkład do plastiku i szpachlę natryskową żeby je zrobić na gładko, a pękać i łuszczyć się zawsze może na tworzywie które trochę pracuje. Poza tym temperatura malowania i suszenia ma dla lakierowania tworzywa duży wpływ, tak samo wilgoć.

jabko_nb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 673
Rejestracja: 19 wrz 2008, 21:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jabko_nb » 22 wrz 2008, 20:04

dzieki w takim razie wiem co teraz moge robic

martita8506
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 67
Rejestracja: 17 sty 2011, 23:50

Post autor: martita8506 » 28 paź 2013, 20:47

Witam i dzień dobry wszystkim, ...

Potrzebuję pomocy szukasz konkretnego koloru dla mojego Audi:

LY7T (Kryształ Srebrny)

Czy ktoś może mi pomóc, gdzie mogę znaleźć ten kolor, ? W serwisie ;-) już próbowałem, ale bezskutecznie!

Byłby bardzo wdzięczny za pomoc: o)

Awatar użytkownika
szaakaal
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 870
Rejestracja: 18 cze 2012, 09:35
Lokalizacja: Bytom/Śląskie

Post autor: szaakaal » 02 lis 2013, 12:47

Poszukaj u siebie w okolicy mieszalni lakierów samochodowych.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl