Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 b3] Problem z geometria potrzebne wymiary

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
okon19921
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 34
Rejestracja: 22 paź 2011, 18:19

[80 b3] Problem z geometria potrzebne wymiary

Post autor: okon19921 » 26 cze 2014, 19:34

Witam w zimie miałem nie miłą przygode z krawężnikiem cofnęło mi sie prawe koło w stosunku do lewego o 3cm.Awarie lekko udało sie opanować poprzez wymiane sanek wahaczy gum wszelakich.Lecz całość problemu nie leżała tylko w sankach a również w podłużnicy prawej była lekko ugieta. Potrzebuje wymiarów szerokości rozstawu dwóch śrób przednich sanek i tylnych w sankach które mocuję te sanki do karoserii.Byłem dzisiaj u fachowca od naciągania samochodów który jest juz na emeryturze i nie ma juz zbytnio dostepu do danych wszystkich punktów geometrycznych samochodów.

krótki
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 289
Rejestracja: 08 sie 2013, 18:08

Post autor: krótki » 28 cze 2014, 16:45

Też kidyś trafiłem krawężnik i skrzywiłem wahacz. Po zmianie na nowy okazało się, że nadal nie jest dobrze. Wymieniłem sanki - bez rezultatu. Nie podejrzewałem żeby buda sie skrzywiła i pewien gość doradził mi, żeby poluzować wszystko co można ( sanki, wahacz ) i małym lewarkim wyprzeć wahacz w nadkolu. Pomogło. Niewielkie przesunięcie jest możłiwe pomiędzy sankami a budą.

Awatar użytkownika
okon19921
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 34
Rejestracja: 22 paź 2011, 18:19

Post autor: okon19921 » 16 lip 2014, 10:04

U mnie wyszło jakieś 2.5 cm w tył i trochę około 0.5 mm do środka komory silnika. Naciągaliśmy w 2 sposoby za rant dolny podłużnicy maksymalnie w prawą strone i za hak do holowania naciągane było do przodu.Podłużnica sie lekko rozerwała ale wszystko opanowaliśmy migomatem i po odprężeniu materiału wszystko ładnie sie zgrało.Auto dobrze sie prowadzi i można jeszcze regulować na sankach bo wcześniej luz od regulacji sie zgubił. Temat można zamknąć

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl