Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Audi 80 Cabrio] Wymiana oleju hydraulicznego

ODPOWIEDZ
Paramistyczny
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 16
Rejestracja: 15 mar 2014, 15:20

[Audi 80 Cabrio] Wymiana oleju hydraulicznego

Post autor: Paramistyczny » 18 cze 2014, 17:22

Witam,
mam problem z otwieraniem dachu. Wszystko działa sprawnie, do momentu otworzenia się tylniej klapy, następnie dach już nie chce się chować. Wcześniej był ten sam problem, wymieniłem pompę bo były przecieki i działało przez parę tygodni i znowu nie da się otworzyć. Z tyłu sprawdziłem zbiorniczek i nie widzę tam zielonego płynu, więc chyba w tym problem. Czy mógłby ktoś napisać instrukcję jak dolać oleju, wiem, że potrzebuje klucza 13, ale nic wiecej. Czy jest możliwe, że po takim czasie tak szybko olej się zmarnował?

Obrazek

Awatar użytkownika
dyras
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 504
Rejestracja: 02 lis 2008, 15:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: dyras » 19 cze 2014, 16:58

Zdejmij obudowę nad zaworami. Przymocowana jest na trzech dziesiątkach. Wtedy zobaczysz między zaworami wysoką nakrętkę 13'. Odkręcasz, dolewasz, zakręcasz. Odpowietrz poprzez zamknięcie i otwarcie dachu. Potem skontroluj poziom ewentualnie uzupełnij. Płyn się nie marnuje, musisz mieć gdzieś wyciek skoro go ubywa.

Awatar użytkownika
wysio
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 625
Rejestracja: 13 cze 2009, 08:10
Lokalizacja: Lublin

Post autor: wysio » 19 cze 2014, 19:04

dyras pisze:Zdejmij obudowę nad zaworami. Przymocowana jest na trzech dziesiątkach. Wtedy zobaczysz między zaworami wysoką nakrętkę 13'. Odkręcasz, dolewasz, zakręcasz. Odpowietrz poprzez zamknięcie i otwarcie dachu. Potem skontroluj poziom ewentualnie uzupełnij. Płyn się nie marnuje, musisz mieć gdzieś wyciek skoro go ubywa.
skoro ubywa to sprawdziłbym dokładnie wszystkie siłowniki czy nie ciękną , a uzupełnienie płynu jak kolega Dyras napisał <ok>

Daevit
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 38
Rejestracja: 08 kwie 2012, 11:57

Post autor: Daevit » 30 lip 2014, 00:05

A powiedzcie mi jak uzupełnić olej i ile go wlać jeśli nie mam u siebie takiego zbiorniczka wyrównawczego jak na zdjęciu?
Są różne pompy do hydrauliki dachu?

Awatar użytkownika
wysio
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 625
Rejestracja: 13 cze 2009, 08:10
Lokalizacja: Lublin

Post autor: wysio » 31 lip 2014, 20:28

sama pompa poza ilością elektrozaworów nie była inna musisz mieć po pierwsze taki zbiorniczek wyrównawczy jak na foto , po drugie lejesz olej odkręcając osłone na górze pompy i centralną śrubę do uzupełniania płynu , płyn febi mineralny możesz spokojnie lać taki jak do układów wspomagania :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl