Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[2.0 ABT] problem z szyberdachem w b4

ODPOWIEDZ
danielssiew
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1
Rejestracja: 17 lut 2014, 15:04
Lokalizacja: wolsztyn

[2.0 ABT] problem z szyberdachem w b4

Post autor: danielssiew » 08 mar 2014, 14:13

witam. mam problem z szyberdachem. na początku nie działał w ogóle ale dzisiaj sie okazało że nie był podłączony silniczek. po podłączeniu silniczek działał ale gdy próbowałem włączyć to wciągnął mi szyberdach pod dach i zaczął przeskakiwał na tych małych zębatkach. mieliście podobny problem co ja mam? dodam że te zębatki nie wyglądają na to żeby były jakoś uszkodzone.
Ostatnio zmieniony 09 mar 2014, 21:57 przez danielssiew, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11726
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 08 mar 2014, 17:34

danielssiew, _uwaga
WRC is for boys.
Group B was for men.

Awatar użytkownika
szaakaal
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 870
Rejestracja: 18 cze 2012, 09:35
Lokalizacja: Bytom/Śląskie

Post autor: szaakaal » 11 mar 2014, 12:18

danielssiew, jak rozbierzesz silniczek to tam znajdziesz zębatkę, podłóż coś pod nią z obu stron... powinno pomóc.
And on the seventh day God created... Audi 80.
Obrazek

Awatar użytkownika
cinu77
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 190
Rejestracja: 15 lut 2007, 09:26
Lokalizacja: KRAKÓW

Post autor: cinu77 » 08 wrz 2015, 08:55

Witam dołączę się do tematu,mianowicie mój szyberdach wydaje mi się , że nie działa prawidłowo. O co chodzi, przykładowo mamy szyberdach uchylony do góry i chcę go zamknąć.Wciskam przycisk celem zamknięcia i on chyba powinien się zatrzymać w momencie kiedy się wyrówna z dachem a on w tym momencie samoczynnie przechodzi w tryb odsuwania do tyłu.Wydaje mi się ,że powinna tam być jakaś krańcówka.Kiedy się uchył domknie to on się w tym momencie zatrzymuje (cały czas trzymam przycisk)i po zatrzymaniu puszczam przycisk i wciskam go jeszcze raz i wtedy on zaczyna odsuwanie dachu do tyłu.Wydaje mi się ,że tak to powinno działać.Jak to u was działa ? Proszę was o jakieś sugestie.
cinu77

Roman_S
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1582
Rejestracja: 23 cze 2013, 15:47
Imię: Rafał

Post autor: Roman_S » 08 wrz 2015, 11:00

U mnie jest dokładnie tak jak napisałeś. po wciśnięciu przycisku zamykania uchylna część się zamyka i koniec, nie przełącza się samo w rozsuwanie, muszę wcisnąć drugi raz żeby odsunąć szyberdach.

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4657
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Post autor: maciek889 » 08 wrz 2015, 17:59

cinu77 pisze:Wydaje mi się ,że powinna tam być jakaś krańcówka.Kiedy się uchył domknie to on się w tym momencie zatrzymuje (cały czas trzymam przycisk)i po zatrzymaniu puszczam przycisk i wciskam go jeszcze raz i wtedy on zaczyna odsuwanie dachu do tyłu.Wydaje mi się ,że tak to powinno działać.Jak to u was działa ? Proszę was o jakieś sugestie.
Tam jest taki styk który naciskany jest przez jedno z kółek. To kółko lubi się zsunąć i wtedy tak się dzieje.
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lusterka, szyby, szyberdach.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga