Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B3] problem z przelacznikiem świateł i jego rozwiązanie

Gieru
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 105
Rejestracja: 25 sty 2009, 12:11
Lokalizacja: LHR\LU

[80 B3] problem z przelacznikiem świateł i jego rozwiązanie

Post autor: Gieru » 03 cze 2009, 19:26

Witam.
Otóz mam problem z lewa połowka pająka. Konkretniej przy wstrząsach same wlaczają mi się długie, tak samo jest przy kierunku. Gasną wtedy mijania, musze wtedy przełączać, pstrykać itp, ogolnie jak raz jechałem w nocy do dyskoteka na drodze 8-) :mrgreen:
Wymieniłem tą połówkę która miałem od zakupu samochodu na zamiennik, działało 6 tygodni. Kupiłem kolejny zamienik. Nie zakladalem już go, bo znalazłem prawdopodobną przyczynę problemów: nadpalone gniazdo w kostce od żótego kabla (czytalem gdzies tu na forum, że to od mijania) nadpala się bo koskta jest pęknieta w tej okolicy i jest lekki luz.
Kupiłem więć dwa przekażniki, na mijania i drogowe i umówiłem sie na wizyte u elektryka.
Gość twierdzi że no problem, zrobi mi to, zaloży przekazniki, zrobi kostke i zaloży połowke pająka.
Tyle, że: zaproponował mi, iż zrobi mi taki hłyt, że swiatła mijania będą zapalać mi się wraz z uruchomieniem samochodu. Twierdzi, że przy tym przełącznik też bedzie chodził. Nie wiem jak on to widzi ;)
Ma ktoś z Was takie rozwiązanie ?? Gadałem z typem co ma coś takiego i sobie chwali, wg mnie to zapalanie się samoczynnie świateł jest zbędne.
Co radzicie ??
Pozdrawiam.
Andrzej

Awatar użytkownika
ivaszko
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 290
Rejestracja: 25 maja 2008, 00:17
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: ivaszko » 03 cze 2009, 19:57

Przy opcji zapalenia świateł po zapaleniu silnika masz pewne że nie zapomnisz zapalić świateł co pewnie się każdemu czasem zdarzyło.

Awatar użytkownika
ciaho
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 154
Rejestracja: 19 mar 2008, 15:44
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: ciaho » 03 cze 2009, 20:03

poszperaj przy wtyczce (tej ktora wipnasz w lewa czesx pajaka) wypnij i ja rozloz byc moze troche sie poprzypalaly konektory u mnie tak bylo, wyczysc i bedzie ok.
A zanim ja rozbierzesz to powciskaj żółtym przewodem lewo prawo, docisnij go tylko na zapalonych swiatlach i bedziesz wiedzial czy problem jest z nim czy nie i wyszlo ze musialem dorobic konektor czy jak tam sie nazywa ten koniec. Teraz jest ok .
powodzenia <ok>

A zaim wybebeszysz wtyczke pospisuj jaki kolor idzie w jakie miejsce masz wszystko opisane numerycznie i akumulator odepnij bo mozesz zrobic zwarcie
3 miejsca na podium w 24 heures du Mans wszystko dzieki Vorsprung durch Technik

Gieru
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 105
Rejestracja: 25 sty 2009, 12:11
Lokalizacja: LHR\LU

Post autor: Gieru » 03 cze 2009, 20:28

Kostke trzeba ewidętnie zmienić bo jest pęknieta i ma luz wlasnie w tym miejscu gdzie jest kabel od mijania, może ją jakoś pokleić, zgrzać, nie wiem co tam jeszcze. Widac że jest w tym miejscu nadpalona i widać zjarany plastik na pinie od przełącznika.
Ja sie za to nie bede brał. Niech robi to elektryk.
Chodzi mi tylko o wady lub zalety tego włączania świateł odrazu po zapaleniu i czy ktoś ma coś takeigo zrobione.

ysiul
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2576
Rejestracja: 14 wrz 2008, 09:10
Lokalizacja: Hrubieszów
Kontakt:

Post autor: ysiul » 03 cze 2009, 20:36

Gieru pisze:swiatła mijania będą zapalać mi się wraz z uruchomieniem samochodu.
zbędne, załóżmy masz padnięty akumulator i takie zapalenie się świateł od razu jeszcze go tylko dobije, a jeszcze jedno pytanko czy istnieje opcja ich zgaszenia w ogóle :?:

Awatar użytkownika
kaczaza5
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 712
Rejestracja: 23 gru 2007, 13:51
Lokalizacja: Gorzkowice

Post autor: kaczaza5 » 03 cze 2009, 20:37

Ja miałem tak zrobione przy maluchu :mrgreen: Tyle, że podpięte to pod światła do jazdy dziennej, ale to później tak podpiąłem... Na początku było normalnie pod mijania i zapalały się one jak alternator zaczynał ładować. Bardzo fajna i przydatna sprawa - nie musisz pamiętać żeby zapalać światła i nie musisz pamiętać, żeby wozić 100pln w kieszeni ;-)
Około 99% idiotów czyta posty z ręką na myszce ... heh teraz to już za późno <lol>

Czerwone jest szybsze? a czarne ładniejsze :-P

NOWE FOTKI 13.10.09 <yes>

Gieru
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 105
Rejestracja: 25 sty 2009, 12:11
Lokalizacja: LHR\LU

Post autor: Gieru » 03 cze 2009, 20:39

Wlasnie nie wiem ;) W piątek się dowiem, popytam typa, jak coś to niech zaklada przekaźniki, robi kostke i adjuu ;) Zbędnym bajerom mówię stanowcze njet ;) W zimie też przy zapalaniu akumulator będzie cierpiał, wiec raczej odmówie ;)

Awatar użytkownika
kaczaza5
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 712
Rejestracja: 23 gru 2007, 13:51
Lokalizacja: Gorzkowice

Post autor: kaczaza5 » 03 cze 2009, 20:41

Ale spytaj jak to będzie podłączone, jeżeli tak jak ja miałem to mogę Ci to szczerze polecić <ok>
Około 99% idiotów czyta posty z ręką na myszce ... heh teraz to już za późno <lol>

Czerwone jest szybsze? a czarne ładniejsze :-P

NOWE FOTKI 13.10.09 <yes>

Gieru
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 105
Rejestracja: 25 sty 2009, 12:11
Lokalizacja: LHR\LU

Post autor: Gieru » 03 cze 2009, 20:43

Heheh, jeżdze już prawie dwa tygodnie na pozycjach :lol: Raz SG straszyła mnie mandatem, ale wracałem z matÓry wiec odpuścili ;p A tak to pokazują zazwyczaj, raz nawet Pan policyjant pokazał mi palcem jak jechał sugerując zebym włączył mijania :-P No ale nic nie poradze, wożę ze sobą nowy włącznik, w razie czego bede tłumaczył sie, że jadę do elektryka to robić ;) W piątek już będe miał to zrobione.

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 05 cze 2009, 10:28

Ja mam u siebie założyłem taki automatyczny włącznik świateł, zapala je po kilku sekundach jak wykryje wzrost napięcia czyli ładowanie. Długo się rozglądałem na allegro bo oferują tam masę wersji, np. podłączane pod kontrolkę ładowania, ciśnienia oleju lub po prostu czasowe.

Mój kolega ma tak zrobione włącznie świateł po przekręcaniu na zapłon. Ale ma tak fajnie zrobione że jak ma włączone automatyczne uruchomianie świateł i włączy światła dodatkowo normalnym włącznikiem to nie da się zgasić silnika kluczykiem, trzeba wyłączyć światła. Przy takiej przeróbce warto się jeszcze upewnić czy przypadkiem nie będą się świecić światła mijania razem z drogowymi.
Części samochodowe online - Motostacja

Awatar użytkownika
shellah
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3081
Rejestracja: 08 wrz 2007, 09:08
Imię: Artur
Model: Inny
Nadwozie: Coupe
Silnik: 2.8 AAH+lpg
Lokalizacja: Reading UK

Post autor: shellah » 05 cze 2009, 23:48

a myśleliście czsem jak to się odbije na żywotności żarówek?:-P

Awatar użytkownika
kardi21
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 241
Rejestracja: 10 maja 2009, 16:02
Lokalizacja: Zamość/lubelskie

Post autor: kardi21 » 05 cze 2009, 23:52

ja miałem problem ale ze światłami postojowymi i jak się okazało to kość przy przełączniku i rozebrałem,odciąłem tę cześć kości co pod ten wtyk szła i założyłem na kabelek zwyłą wsówkę i wszystko jest już OK :-> a co do świateł to zbędna przeróbka bo np. ja o światłach pamiętam, ale to moje zdanie tylko. pozdrawiam

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 06 cze 2009, 00:12

shellah pisze:a myśleliście czsem jak to się odbije na żywotności żarówek?:-P
Przecież i tak według obecnego polskiego prawa trzeba jeździć 24h na dobę na światłach, a drobna różnica w sposobie ich włączania im raczej nie zaszkodzi.
kardi21 pisze:[...]a co do świateł to zbędna przeróbka bo np. ja o światłach pamiętam, ale to moje zdanie tylko. pozdrawiam
Gratuluję pamięci, ale trzeba pamiętać, że są sytuacje &#8222;extremalne&#8221; kiedy o takich rzeczach się nie myśli/nie pamięta albo się myśli że się włączyło.
Części samochodowe online - Motostacja

siimo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 13
Rejestracja: 06 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: siimo » 29 paź 2009, 20:13

Witam,
moze ktos rozpisac ulozenie kabli w tej wtyczce ...

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 30 paź 2009, 08:59

Proszę, rozpiska kolorów kabli i miejsc podłączania.

Obrazek

Kiedyś rozpisywałem kable potrzebne do podłączania automatycznego włącznika świateł:
aldi pisze: Zasilanie dla włączania świateł mijania wziąłem z: czarno-żółty
Zasilanie dla włączania pozycyjnych wziąłem z: czerwony

Światła mijania: czerwony po prawej stronie w kostce
Światła drogowe: biało-czarny

Pozycyjne:
Zielono-czarny
Zielono-czerwony

Podświetlanie tablicy rejestracyjnej i chyba liczników: szary &#8211; dopiero teraz zauważyłem, że nie świeci oświetlenie rejestracji na automacie ale to nawet lepiej.

Nie wiem czy zasilanie dla poszczególnych świateł mam wzięte z dobrych miejsc, ale jakoś to działa. Można by sprawdzić który kabel zasila co wyjmując odpowiednie bezpieczniki i sprawdzać na których przewodach zginą prąd.

Obrazek Obrazek
Części samochodowe online - Motostacja

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przełączniki zespolone, zegary, stacyjka.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga