Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.8 AAH] Pytanie odnośnie przepływki i odcięcia

Wszystko co tyczy się silników V6
Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 12 lis 2011, 18:00

pimpam pisze:ok.natomiast mam pytanko co do tego vaga, bo muszę zakupić kabel i adapter na te 2 gniazda w skrzynce bezpieczników z tego co widziałem na allegro mam racje?
Tak potrzebujesz kabel + przejściówka z OBD2 na OBD1. Tylko jak masz wczesne AAH to możliwości diagnozy mogą być mniejsze bo dostępna tylko grupa 000 oraz błędy. I nie wiem jak jest z tymi tanimi kablami na USB czy zechcą się łączyć z AAH...

pimpam

Post autor: pimpam » 12 lis 2011, 18:06

No mam z 92r, natomiast coś takiego jak przepływka i jej regulacja czy sprawdzenie obrotów, diagnozy czujników, sond i kasowanie błędów chyba jest możliwe?

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 12 lis 2011, 19:14

Jak będzie dostępna tylko grupa 000 to tam będą widoczne tylko surowe dane z czujników. Jest to opisane w pliku SSP_130 MPI im Audi V6-Motor.PDF jak przeliczyć te wartości na jednostki zrozumiałe dla człowieka. Nie chce mi się znów tłumaczyć z niemieckiego co jest w grupie 000.
Ale poszukaj bo gdzieś był temat o problemach łączenia się kablem na USB z AAH.

Awatar użytkownika
PuSzEk
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 502
Rejestracja: 22 sty 2011, 21:46
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: PuSzEk » 12 lis 2011, 19:31

pimpam, jesteś może z podkarpacia?
Co do rocznika 92r. to też z tego roku mam, a grupa to 000 tak jak napisał aldi, w google jest plik w ktorym po angielsku są podane wartości dla poszczególnej kolumny, wtedy sprawdzisz czy podstawowe parametry są w normie ;-) jakbyś nie mógł znaleźć to pisz do mnie

zwierzak213a2

Post autor: zwierzak213a2 » 12 lis 2011, 20:01

co do interfejsow to kiedys kupilem taki za 38 zl czy jakos tak i co dupa totalna zero laczenia sie z czymkolwiek . Potem kupilem kabelek od viakena sprawdzony wczesniej na moim bylym 2.8 i teraz laczy sie z obecnym 2.6 . Nie reklamuje nikogo ale nie polecam kabelkow za 3 zlote .

[ Dodano: 2011-11-12, 20:04 ]
a malo tego po roku przyszla do mnie policja z pytaniem czy cos kupilem takiego jak taki tani kabelek ( goscia ktos pozwal za kopie vaga ).

pimpam

Post autor: pimpam » 12 lis 2011, 20:20

PuSzEk, no jestem jestem z Podkarpacia :mrgreen: a ty też masz tylko dostępną tą grupę 000 i nic więcej zrobić nie możesz? to jest że tak zapytam znawców pewne, że tylko taka opcja będzie dostępna czy na inne jest też szansa?

Awatar użytkownika
Rychu82
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 969
Rejestracja: 25 sty 2011, 09:18
Lokalizacja: J.G.

Post autor: Rychu82 » 12 lis 2011, 20:26

pimpam, a to skracanie dolotu to udało Ci zdiagnozować na postoju? pytam bo słyszałem że skracanie działa tylko w ruchu bo dopiero wtedy wytwarza się wystarczające podciśninie?

zwierzak213a2

Post autor: zwierzak213a2 » 12 lis 2011, 20:36

Rychu82 pisze:pimpam, a to skracanie dolotu to udało Ci zdiagnozować na postoju? pytam bo słyszałem że skracanie działa tylko w ruchu bo dopiero wtedy wytwarza się wystarczające podciśninie?
wystarczy wkrecic motorek ponad 4200 obr/min na luzie i otwiera sie krotki dolot

pimpam

Post autor: pimpam » 12 lis 2011, 20:42

Dokładnie samemu można sprawdzić ręką ciągniesz za cięgno gazu i patrzysz na cięgno mechanizmu skracania, a co do vaga to błędy chociaż jakieś mogę nim wykasować czy też bieda?

Awatar użytkownika
PuSzEk
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 502
Rejestracja: 22 sty 2011, 21:46
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: PuSzEk » 12 lis 2011, 20:45

pimpam, no to czemu jeszcze cie nie ma na naszym lokalnym forum? :mrgreen:
zarejestruj sie i śledź spoty, można przyjechać, pogadać, wymienić się doświadczeniem, moje AAH jest jedyne na forum, więc było by mi raźniej :-D

Tak mam tylko grupe 000, ale na co ci więcej? sprawdzasz błędy normalnie, a 000 to podstawowe parametry i tyle ;-) nic więcej nie powinno cię interesować :-P nie przejmuj się tym, że tylko jedna grupa działa :-)

pimpam

Post autor: pimpam » 18 lis 2011, 17:33

PuSzEk, No to zaglądnę na to lokalne :mrgreen: wiesz pytam o ten kabel, bo póki co nie używałem i chce się coś wywiedzieć :-P
A tak dla zainteresowanych drugim powodem bujania silniczka był pęknięty do połowy wężyk od wtryskiwacza gazu, który wchodzi w kolektor ssący , po jego wymianie jest już elegancko :lol: Listwa wtryskowa wymontowana, moczy się już, ale i tak w poniedziałek zamontuję bo oringi na wtryskiwaczach muszę kupić i wymienić.

Więc mam kabel, który powinien działać i pytanko jak sprawdzić i ustawić tą przepływkę??
I czy ma ktoś może po ang. wartości do tych grup z vaga jakie powinny być AAH, żebym mógł porównać sobie?

Awatar użytkownika
PuSzEk
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 502
Rejestracja: 22 sty 2011, 21:46
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: PuSzEk » 19 lis 2011, 10:56

pimpam, masz już wszystko podane na PW ;-) teraz tylko sprawdź wartości, a co do przepływki to nic nie ustawiasz, podmieniasz i ma śmigać <ok>

pimpam

Post autor: pimpam » 19 lis 2011, 13:14

PuSzEk, wielkie dzięki, zaraz biorę się do sprawdzania, i możecie teraz czekać na moje nowe tematy z serii 'vag wykrył u mnie błąd' :mrgreen: a na poważnie w takim razie, sprawę z pomiarem przepławki mamy załatwioną, ale z regulacją to jednak chciałbym się dowiedzieć jak to zrobić, tak dla bezpieczeństwa gdyby coś jednak było nie tak, czyżbym miał obserwować wskazania i kręcić śrubką od regulacji w przepływce?

[ Dodano: 2011-11-19, 22:28 ]
Ok przepływka jest w porządku, w grupie 000 na drugim kanale wartość odczytana mieści się w granicach wartości jakie być powinny 8-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki V6”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl