Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.6 ABC] ryczacy wydech

Wszystko co tyczy się silników V6
ODPOWIEDZ
boczek375
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 47
Rejestracja: 20 maja 2011, 20:08
Lokalizacja: Lubelskie

[B4 2.6 ABC] ryczacy wydech

Post autor: boczek375 » 11 lis 2014, 09:24

Witam mam pewien problem. Mam b4 2.6 quattro. Ktoś mi wyciął jeden z katalizatorow i teraz wydaje denerwujacy dźwięk. Poszukuje katalizatora z używki ale każdy kto ma woli sprzedac na zlom. Miał ktoś podobny problem? Myślałem wspawac w puszkę katalizatora strumienice ale nie wiem czy to cos da. Jakieś rady? Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 11 lis 2014, 10:47

Masz pustą puszkę katalizatora? Jeśli tak to chyba każde rozwiązanie będzie cichsze: prosta rura, jakiś mały tłumik przelotowy, jakiś uniwersalny katalizator z metalowym wkładem, nawet strumienica.
U mnie ktoś wstawił dwie strumienice ale też formują się w nich dziwne dźwięki.

http://allegro.pl/listing/listing.php?o ... -2-mt-1029
http://allegro.pl/listing/listing.php?b ... _enabled=1


Cytat stąd: https://audi80.pl/viewtopic.php?p=567051
dodam swoje 3 grosze wydech przerabialam w swoje v6 wiele razy (z pomoca kolegi) po kupnie auta mialem katalizatory (u mnie byly dwa) wycielismy je z powodu ciaglego zahaczania nimi o nierownosci na drodze prowadzace do mojego domu,w dodatku w srodku nich lataly wnetrznosci.Postanowilem je wyciac zreszta i tak nie spelnialy swojego zadania. W miejsce katow wstawilismy 2 rurki. Efekt dzwieku tragiczny jakby ktos sypal piach do rynny. Autem bylo wstyd jezdzic. Nastepnie wstawilem strumiennice na poczatku bylem zadowolony jednak po paru dniach i to mi nie odpowiadalo pasazerowie z tylu nie mieli komfortu, dopiero gdy usiadlem z tylu zrozumialem na co narzekali. Audica dostala jakby tunningu akustycznego rodem auta sportowego ale bylo to nie do zniesienia na dluzsze trasy. Wkoncu zrobilem to co powinienem zrobic na poczatku wstawilem dwa tlumiki przelotowe wykonane z rury wygladajace jak strumiennica. Ich srednica pozwalala na odpowiedni przeplyw powietrza i nie wydawania zadnych dzwiekow wydechu co mnie bardzo ucieszylo. Bawilem sie jescze w remusy i sebringi (przekladane z aut z rozbiorki) ale wolalem zostac przy fabryce zamieniajac jedynie katy na przelotowe.w v6 to co mi sie podoba to dwiek silnika w momencie otwarcia drugiej przepustnicy i nie odpowiadalo mi zagluszanie tej poezji glosnym tlumikiem. Dodam jescze ze nie odczuwalem zwiekszenia mocy auta po zadnej z tych przerobek, ani wzrostu spalania.

Awatar użytkownika
ATLAS
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3021
Rejestracja: 08 kwie 2009, 19:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: ATLAS » 14 lis 2014, 20:39

Ja dopiero co zdemontowałem katalizator z mojego cabrio 2.6.
W moim modelu był tylko jeden katalizator.
Jeśli szukasz takiego to zapraszam na priv.

Awatar użytkownika
robert_paulson
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 61
Rejestracja: 20 lis 2009, 13:40
Imię: Wiktor
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant quattro
Silnik: 2.6 ABC+lpg
Lokalizacja: Polkowice

Post autor: robert_paulson » 15 lis 2014, 13:54

Z własnej praktyki Ci doradzę;-) Wytnij drugiego kata, sprzedaj i wstaw zaraz za kolektorem wydechowym małe flexy (100mm długości styknie) a w miejsce katów małe tłumiki przelotowe, takie w obudowie kata. Zastosowanie to zlikwiduje naprężenia idące na silnik od wydechu (a jest on w tym modelu dość ciężki) oraz to brzydkie pierdzenie przy wyższych obrotach. Będziesz się cieszył przyjemnym basowym pomrukiem V6. Jak chcesz, możesz wszystko porobić na pastę i obejmy, albo pospawać (trwalsze rozwiązanie ale trzeba dobrego fachowca do tego).

boczek375
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 47
Rejestracja: 20 maja 2011, 20:08
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: boczek375 » 17 lis 2014, 13:32

Byłem dziś u kilku polecanych tlumikarzy w mojej okolicy i każdy mi powiedział ze jedyna możliwością do wyciszenia wydechu będzie kupno nowych katalizatorów bo po wspawaniu rur, strumienia itp będzie bardzo głośno chodził samochód. Koszt dwóch uniwersalnych katów to 400 zł minimum. Ręce opadają. Zauwazyliscie u siebie zmianę dźwięku?

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 17 lis 2014, 15:05

Ja swojego kupiłem bez katalizatorów. Tylko ktoś strumienice wstawił w beznadziejny sposób. A katalizator spory wycisz ostatnio jeździłem ABK ze zdemontowanym wydechem, najpierw był zamontowany tylko katalizator a później z wyjętym katalizatorem tylko same portki były. Różnica była kolosalna.

W swoim byłym B3 wywaliłem katalizator i dałem zamiast niego tłumik przelotowy jaki był w B3kach bez katalizatora, zwiększenia głośności nie specjalnie zauważyłem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki V6”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga