Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[All] Lampy tylne - malowanie kloszy

Koła, spojlery, grille, lotki, blendy z pominięciem rezania.
Awatar użytkownika
Oofol
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3143
Rejestracja: 01 gru 2006, 16:26
Lokalizacja: Karkonosze/ORK
Kontakt:

Post autor: Oofol » 29 sie 2009, 20:06

Ja niedawno byłem na przeglądzie i miałem szczęście że mam ori Black Hella bo w innym wypadku bym się zawinął do domu bez dowodu...

Awatar użytkownika
SCK
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 194
Rejestracja: 09 lis 2007, 11:41
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: SCK » 07 wrz 2009, 21:47

Jeśli chodzi o kierunkowskazy to, jak już wspomniano, zapodaj od Avanta. Ja białą część klosza malowałem Motipem, a potem polerowałem. Odcień praktycznie nie różnił się od czerwonej części klosza. Niby zrobiłem to solidnie, ale z czasem niestety lakier blednie, nie wspominając już o ścieraniu się. Następnym razem zamierzam wypróbować folię termokurczliwą.

Awatar użytkownika
Zayebatsu
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1271
Rejestracja: 29 wrz 2008, 20:15
Lokalizacja: Twierdza Wrocław

Post autor: Zayebatsu » 07 wrz 2009, 22:20

Przemo95 pisze:ja bym nie malował lamp... jak ciemne to tylko treser <ok> ale co do malowania kierunków to pogadaj z Zayebatsu, on to robił w swojej B3
Ja nie malowałem tylko użyłem foli termokurczliwej i mogę ją z czystym sumieniem polecić bo lampki świeciły lepiej niż przy treserach i nie tylko ja to stwierdziłem. Jeśli chcesz mieć czerwone kierunki to tak jak mówili koledzy Avancik tylko szukaj ori, a jak nie to motip ub czerwona folia. ;-)

Awatar użytkownika
Oofol
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3143
Rejestracja: 01 gru 2006, 16:26
Lokalizacja: Karkonosze/ORK
Kontakt:

Post autor: Oofol » 08 wrz 2009, 20:35

Jak czarne to tylko ori Hella - Treser się chowa!!

Rychu_coupe
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 413
Rejestracja: 07 mar 2008, 12:53
Lokalizacja: z kontowni

Post autor: Rychu_coupe » 09 wrz 2009, 13:21

papaj, lepsza jest folia niż malowanie

Awatar użytkownika
enzoo
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 965
Rejestracja: 28 wrz 2007, 14:53
Imię: Mirosław
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Legnica

Post autor: enzoo » 09 wrz 2009, 20:11

zgadzam się że tresery to brzydko wyglądaja

Awatar użytkownika
patrz011
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 37
Rejestracja: 13 gru 2008, 10:22
Lokalizacja: Zamość

Post autor: patrz011 » 10 wrz 2009, 11:59

Witaj! Ja posiadam kierunki czerwone od avanta, co do cofania to jeszcze dzisiaj wszystko będę akurat malował. Motip czerwony jest :-D - zobaczymy jak to wyjdzie. Jeszcze dzisiaj wieczorem wyślę Ci tu fotki - przed i po robocie...Pozdrawiam.

[ Dodano: 2009-09-10, 19:28 ]
1. Materiały potrzebne na daną chwilę
Obrazek

2. Lampy były malowane wcześniej ale straszne szybko wyblakły i wyglądało to tak jakby była tylko jedna pierwsza warstwa:
Obrazek

3. Zabezpieczyłem taśmą (następnym razem użyję mniej klejącej np papierowej żółtej bo z tą można zdjąć lakier)
Obrazek

4. W trakcie malowania (położyłem 7 warstw za każdym razem pamiętaj aby mieszać puszkę, nakładać farbę szybszym stanowczym ruchem, każda warstwa musi podeschnąć ok 5-7min aby położyć kolejna. Nie "psykaj" długo w jednym miejscu bo będą zacieki a wtedy od nowa wszystko trzeba robić.)
Obrazek

5. Druga strona:
Obrazek

6. Efekt końcowy(praktycznie nie widać różnicy):
Obrazek

Wskazówki:
- zabezpiecz większy obszar przed zabrudzeniem farbą
- przed malowaniem lamp umyj je, odtłuść
- Nich nie przyjdzie Ci do głowy np poprawić na następny dzień bo zauważysz, że w jakimś miejscu jest jaśniej - gdy to zrobisz farba która była już sucha "podniesie się" i odpadnie.
- nie rób tego w pracy bo co chwila ktoś Ci przeszkadza ;-)
- przy malowaniu pierwszej warstwy mogą pojawić się mało widoczne zacieki, przy kolejnych warstwach staną się zupełnie nie widoczne, także nie przestrasz się.
- w razie pytań pisz na pw
- przepraszam za jakość ale zdjęcia robione podczas malowania były telefonem szanownej małżonki.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Awatar użytkownika
swiety82
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 157
Rejestracja: 13 cze 2007, 23:43
Lokalizacja: Sagan Stadt

Post autor: swiety82 » 10 wrz 2009, 21:36

Brawo! Dzięki wielkie, właśnie o taką relację chodziło!
Pozdrawiam!

Tyza_mse
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 14
Rejestracja: 05 wrz 2009, 13:41
Lokalizacja: Urzędów/Lubelskie

Post autor: Tyza_mse » 11 wrz 2009, 10:33

Witam mam kilka pytan co do malowania lamp na czarno. Molowal juz ktos tak??Chcial bym uzyskac efekt calkiem czarnych lamp i mam pytanie ile warstw malowac?? I jak sie maja zarowki do tego? Moga zostac biale czy trzeba kolorowe??

Awatar użytkownika
patrz011
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 37
Rejestracja: 13 gru 2008, 10:22
Lokalizacja: Zamość

Post autor: patrz011 » 11 wrz 2009, 21:48

No niestety czarnego nigdy nie używałem, wybrałem czerwony Motip aby nie ruszać kierunków i reszty lamp. Co do tego koloru lamp -czarny- to nie polecam - spada widoczność stopu i kierunków (zresztą pewnie nie raz widziałeś na żywo takie coś gdy np stoisz na światłach w innym aucie). Ale jeżeli chcesz koniecznie malować w tym kolorze to system malowania jest podobny - Zabezpieczasz wszystko dookoła (wraz ze światłami cofania) malujesz 3 - 5 warstwy (mało bo mówimy tu o kolorze czarnym). Zresztą podczas pracy będziesz widział na żywo kiedy dość - inni użytkownicy muszą Cię widzieć, pamiętaj o tym. Gdy wszystko wyschnie malujesz światła cofania - i tutaj musisz się postarać aby nie zrobić zacieków bo trzeba położyć góra 2 warstwy. Jak skończysz to pokaż fotki jak to tam Ci wyszło wszystko - pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Kolczat
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7532
Rejestracja: 07 kwie 2009, 23:11
Imię: Marcin
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG+lpg
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: Kolczat » 12 wrz 2009, 10:01

a nie wiecie kto sie bawil w mieszanie barw w kierunkach? chodzi mi o to ze pomalowal albo oblkeil kierunek na czerwono pozniej wrzucil zielona zarowke i swiecilo na pomaranczowo... my z meir'em ostatnio na zlocie tak zrobilismy ale zarwoka byla chyba slaba i bylo gorzej niz na samej folii...

Awatar użytkownika
patrz011
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 37
Rejestracja: 13 gru 2008, 10:22
Lokalizacja: Zamość

Post autor: patrz011 » 12 wrz 2009, 11:03

Chodzi Ci o coś takiego?
Obrazek

Awatar użytkownika
Kolczat
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7532
Rejestracja: 07 kwie 2009, 23:11
Imię: Marcin
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG+lpg
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: Kolczat » 12 wrz 2009, 14:01

to rozumiem, ale chodzi mi kontakt z osoba z tego forum ktora w czerwonych kierunkach ma pomaranczowe swiatlo... bo potrzebuje wiedziec jakich zarowek uzyl do tego projektu

Awatar użytkownika
tdsz
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 41
Rejestracja: 06 cze 2009, 22:27
Lokalizacja: Annopol/Kraków

Post autor: tdsz » 12 wrz 2009, 18:41

Witam, również podepnę się pod temat z pytaniem: jak dobrze pomalować kierunki na czerwono i jakie dać później żarówki, żeby migacz migał na pomarańczowo? :)

LUKASZdiy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 379
Rejestracja: 20 paź 2008, 12:23

Post autor: LUKASZdiy » 12 wrz 2009, 23:24

Napisze na ciepło przed dwoma godzinami skończyłem malowanie efekt super !!!! czekam jeszcze na blende od avanta tez bedzie w kolorze czerwonym

motip czerowny + lakier bezbarwny
zdjecie robione na szybko telefonem komórkowym jutro z rana po polerce wrzuce finalna wersje

Całośc wymontowana odtłuszczona, przygotowana delikatnie papierem sciernym gradacji bodajze 2200 malowana dwoma warstwami motpia do swiateł, cała puszka akurat starczyła na swiatła B3, posrodku bedzie blenda malowana równierz na czerowno efekt ocencie sami

Co do zarówek wydaje mi sie żenie trzeba nic wymieniać, kierunki sa coprawda pomarańczowawe wyraznie róznia sie od stopu i pozycyjnych (sprawdze jutro w dzień),
Calość pomalowalem najpierw jedną warstwa, druga nakładałem starając sie unikać pola kierunkowskazu gdzie przbija swiatło, na cofania zostawiłem białe pole co wytrwalsi mogą pobawić sie w paskowanie po nałożeniu pierwszej warstwy ale nie wiem czy warto
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2009, 23:58 przez LUKASZdiy, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning wizualny”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl