Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B3] Remontcik staruszka - Audi B3

Awatar użytkownika
OGr
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1706
Rejestracja: 07 sty 2007, 00:10
Lokalizacja: Kraków

[80 B3] Remontcik staruszka - Audi B3

Post autor: OGr » 06 kwie 2007, 20:52

Postanowiłem dzisiaj pomóc trochę tacie przy jego wysłużonym już białym audi 80 B3 z 1991 roku z silniczkiem 1,8 (z tyłu dodana literka S, ale czy to coś oznacza nie mam pojęcia) :-) Na liczniku już niedługo złapie 350.000 km, ale autko jeszcze ciągnie :-)

Powyciągaliśmy wszystkie fotele, zmieniliśmy tunel na nowszy (stary był strasznie zafajdany), nowy mieszek i ślizgi. W zasadzie nastąpiło generalne sprzątanie środka :-)

Przydałoby się biedakowi wymienić przednie i tylne siedzenia i ewentualnie założyć boczki :-) Gałka zmiany biegów też prosi się o wymianę :-(

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

EDIT 22.IV.2007

z powodu zamiany butli w moim Avanciku musiałem zostawić ojcu autko i przyjechać jego do Krakowa. Okazało się, że część rzeczy nie działa albo działa bardzo słabo więc zacząłem przywracać go do ładu i składu (w nawiasach ceny dla orientacji dla innych):

--- w trasie (ponad 300km) zauważyłem właściwie lekki brak hamulców :-) Momentami lepiej było wyprzedzić niż hamować :-) Po wymianie płynu hamulcowego hamulce odżyły :-), (4litry płynu 25 zł po rabacie 30% + 60 zł robocizna),

--- W lewarku skrzyni biegów uwalił się plastik który utrzymywał lewarek na miejscu. Strasznie mnie wkurzało to jak to chodziło więc wymieniłem i to ojcu (właściciel lewarka który kupiłem trochę go skrócił i teraz drążek jest króciutki, nie wiem jak to ojcu będzie pasowało), (100 zł),

--- gałka zmiany biegów była już strasznie powycierana, więc wymieniłem. Najlepiej że trafiłem na bardzo fajny egzemplarz z mięciutkiej skórki - nie wiem z jakiej to wersji ale bardzo fajnie trzyma się w dłoni :-), 8 zł,

--- przedni znaczek OOOO był nieoryginalny, już strasznie sczerniał, więc zastąpiłem go nowym :-) przy okazji mogłem zobaczyć jak polskie warsztaty naprawiają auta. Kiedyś pod Krakowem ojciec miał wypadek i przód troszkę oberwał. Koleś który to robił niedość żę wziął 2x tyle co ojciec dałby u siebie w domu to jeszcze znaczek zamiast oryginalnego zamontował jakiś syf i nie przykręcił a przykleił na gumie. Brak mi słów dla takich debili. Tą gumę zdzierałem 2 godziny. Nareszcie jakoś to wygląda :-) (8 zł),

--- osłona akumulatora była strasznie połamana, miałem okazję kupić tanio więc wymieniłem, (8 zł),

--- dioda włącznika i wszystkie diody panelu wentylacji były przepalone, wymieniłem na nówki (4 x 2,5 zł),

--- stare pokrowce na siedzenia wyglądały już dość brzydko. Wolałbym wymienić wszystkie siedzenia na jakieś ładniejsze jednak miałem okazję wsiąść od siebie z firmy carne pokrowce za bardzo okazyjną cenę, (0 zł),

--- drzwi strasznie piszczały więc wziąłem z firmy smar i posmarowałem je. Nawet ich nie rozkręcałem tylko nasmarowałem ruchome elementy, a piski zniknęły :-), (0 zł),

--- podczas trasy do Krakowa zauważyłem, że cały czas z wentylacji leci ciepłe powietrze. Jechało się potwornie. Razem z Bondkiem rozkręciliśmy nawiew, ale okazało się żę ktoś już keidyś przy nim grzebał i dorobił pod kierownicą wajchę którą otwiera się lub zamyka dopływ wody do nagrzewnicy. Naprawiliśmy, ten kombinowany system, jednak jeżeli będzie to kiedyś możliwe wolałbym naprawić to tak jak było oryginalnie :-),

--- tylna kanapa nie była wogóle przykręcona. Jakimś cudem dobrałem coś i już działa :-),

A co jeszcze zostało ?
--- tylne hamulce bębnowe i zaciski,
--- jakby trafiła się okazja to wymieniłbym chociaż przedni fotel kierowcy,
--- wymiana panelu nawiewu (jest już trochę zużyty),
--- naprawa układu chłodzenia do stanu oryginalnego,
--- jeżeli trafi się okazja to kupiłbym jakieś felgi 14",
--- pomalowanie ubytków na lakierze + ściągnięcie tylnego spoilera,
--- pomalowanie zderzaków, lusterek i klamek,
--- naprawa elektrycznej anteny (kiedyś podnosiła się jak włączało się radio i opuszczało się kiedy radio się wyłączało),
--- wypranie tapicerki wnętrza,
--- przydałoby się też jakieś dobrze działające radyjko, nawet na kasety jednak fajnie byłoby gdyby znalazło się tutaj CD (jakby ktoś miał jakieś niepotrzebne to proszę o kontakt na PRIV :-) ),
--- głośniki jakoś dziwnie grają. Jak ktoś wymieniał swoje, oryginalne z przodu i tylnej półki to też proszę o kontakt na PRIV :-),
--- jak będzie możliwość założenia to przydałaby się dolna osłona silnika rodem z B4,
--- i jeszcze coś się na pewno znajdzie :-)
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2007, 13:32 przez OGr, łącznie zmieniany 6 razy.

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 06 kwie 2007, 21:18

Nie wiem czy to dobre miejsce na taki temat, czy to nie powinno byc w dziale "Moje Auto", no ale jak by co to moderator da znać. Ja sam walcze juz z wnętrzem od jakiegoś czasu, bo poprzedni właściciele nie za barzdo dbali op moją czarnule :-) Zdejmowałem juz wszystkie plastiki z słupków i je czyściłem, tapicerka drzwi i siedzeń juz prana, tylnia półka też, najgorsze co mnie czeka to czyszczenie podsufitówki. Tu może zgłosze sie z proźbą. Czym najlepiej ją wyczyścic??

Awatar użytkownika
OGr
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1706
Rejestracja: 07 sty 2007, 00:10
Lokalizacja: Kraków

Post autor: OGr » 06 kwie 2007, 21:22

Ok, ale motyw jest taki że to nie moje auto tylko tatki :-)

PS: A czym PRAŁEŚ tą dolną wykładzinę ?

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 06 kwie 2007, 21:46

Akurat tej prać nie musiałem. Jest czarna i jak poprostu ją dobrze odkurzyłem to wyglądała jak nówka. Ogólnie tapicerka drzwi i siedzenia też były czyste, ale w ramach odświerzenia przeprałem je jakąś pianką. Jedynie podsufitówka i plastiki były nieźle brudne (od palenia pewnie), ale to normalne że białe elementy nieźle się brudzą. Jeszcze łąśnie nie wiem tylko co z tą podsufitówką zrobić, czym ja wyprac. MOże jakimś Vaniszem albo coś.

Awatar użytkownika
OGr
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1706
Rejestracja: 07 sty 2007, 00:10
Lokalizacja: Kraków

Post autor: OGr » 07 kwie 2007, 01:04

O to może ta pianka by pomogła. Co to masz za specyfik ?

Awatar użytkownika
Daniello85
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 793
Rejestracja: 06 mar 2007, 10:27
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: Daniello85 » 07 kwie 2007, 01:12

vaniszem najlepiej bo te inne pianki to sa przereklamowane.

Awatar użytkownika
OGr
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1706
Rejestracja: 07 sty 2007, 00:10
Lokalizacja: Kraków

Post autor: OGr » 07 kwie 2007, 01:15

Tak ale do vanisza trzeba mieć jeszcze odkurzacz który pierze, a takowego nie mam :-(

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 07 kwie 2007, 01:32

Miałem włąśnie jakąś pianke i powiem że do podsufitówki to sie nie nadaje. Musi to byc jakis mocniejszy środek. Pianką mozna przejechać jedynie w ramach odświerzenia materiału. Najpieje bród schodzi, jak zauważyłem przy użyciu zwykłego mydła i wody, ale do podsufitówki nie nadaje sie to za bardzo bo tzreba by było co nie co potrzeć jakąś szczoteczka a to moze zniszczyć ją.

Awatar użytkownika
OGr
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1706
Rejestracja: 07 sty 2007, 00:10
Lokalizacja: Kraków

Post autor: OGr » 07 kwie 2007, 01:35

No oki, czyli co to była za pianka ?

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 07 kwie 2007, 01:36

Siedze w bokserkach przed kompem a garaż jest pietro niżej :-/ Pozwolisz że napisze jutro co to jest bo teraz nie pamietam :-P

Awatar użytkownika
OGr
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1706
Rejestracja: 07 sty 2007, 00:10
Lokalizacja: Kraków

Post autor: OGr » 07 kwie 2007, 01:41

hehehe, pozwolę zwłaszcza że ma sobie mam to samo :-) Myślałem ze pamiętasz :-) A jaki wogóle efekt tej pianki ? Może faktycznie lepiej to mydłem przejechać tylko rozumiem że wtedy trzeba szczotką jeździć po niej ?

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 07 kwie 2007, 01:51

Dokłądnie. Pianka nie czyściła zbyt dobrze, ale siedzenia w zasadzie miałem czyste wiec zależało mi jedynie na tym, zeby je odświeżyć. Po takim praniu siedzenia odrazu inaczej pachną i w całym samochodzie przez to odrazu przyjemniej. Czyszcząc wszystkie plastkiki boczne na słupkach zdejmowałem je, zeby było lepsze dojście, a potem pod ciepła wodę, szczotka, mydło i wszystko schodziło super. Lepiej nież płynem do naczyć. Mydło dobrze usówa brud tylko wadą jest że tzreba przy nim używać duzo wody i tzreba szczotkować dlatego raczej nie nadaje sie do czyszczenia takich elementów jak podsufitówka, czy tapicerka drzwi bo można je poprostu zniszczyc, nie mówiąc juz o dużym zmoczeniu co też nie jest za dobre.

Awatar użytkownika
OGr
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1706
Rejestracja: 07 sty 2007, 00:10
Lokalizacja: Kraków

Post autor: OGr » 07 kwie 2007, 08:58

Właśnie boczki też są tu już strasznie wybrudzone, a wykładzina na podłodze miejscami ma takie pozlepiane i twarde miejsca. Tak jakby ktoś tam rozlał rozpuszczony cukier i patrzył jak się robi paćka. Może coś się tam komuś wylało i teraz tak wygląda. Podsufitka od strony kierowcy w zasadzie też do wyczyszczenia :-)

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 07 kwie 2007, 11:14

To z tą wykłądziną będziesz miał nie lada robote. U mnie akurat o dziwo była czuściutka, wiec prawdopodobnie nikt w gumiakach tam nie jeździł. Tylko ta podsufitówka do konkretnego czyszczenia :-/

Awatar użytkownika
OGr
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1706
Rejestracja: 07 sty 2007, 00:10
Lokalizacja: Kraków

Post autor: OGr » 07 kwie 2007, 12:21

Zdaję sobie z tego sprawę ale jak się zrobi gorąco to czuć specyficzny zapach w aucie który przyjemny nie jest i to pewnie od tego bo w tym regionie śmierdzi.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i tapicerka”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga