Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 b3] tuleje tylnej belki

ODPOWIEDZ
konkas1987
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 44
Rejestracja: 26 gru 2007, 02:44
Lokalizacja: Zabrze

[80 b3] tuleje tylnej belki

Post autor: konkas1987 » 19 sie 2008, 09:16

Nigdy tego jeszcze nie robiłem a bede musiał je wymienic.Powidzcie mi do wymiany czego jesli chodzi o stopien trudnosci mozna to porównac.Dodam tylko ze przednie zawieszenie w całosci remontowałem prawie samodzielnie z niewielka pomoca przy saniach.

Awatar użytkownika
robertas1.8
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 436
Rejestracja: 08 cze 2008, 14:50
Lokalizacja: slask

Post autor: robertas1.8 » 19 sie 2008, 10:35

Trudno to porównać do czegokolwiek. Ja w swojej mam też silent blocki do roboty, ale dopiero sie przymierzam. Robiłem takie coś w golfie 3, i hmmm.... troche roboty jest, bo trzeba zrzucić całą tylną belke a wiadomo co sie z tym wiąże ;-) w golfie gumy nie chciały zejść to i bez palnika sie nie obeszło, potem sprawa wsadzenia nowych i już belki spowrotem. Potem jeszcze robota z odpowietrzaniem hamulcy. Bez drugiej pomocnej osoby będzie ci ciężko ;-)

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 19 sie 2008, 10:47

E tam, ja dałem radę sam, a jak ja dałem to inni też powinni bo tężyzną fizyczną to ja raczej nie świece :mrgreen: . Nie jest aż tak ciężko. Najwięcej roboty to miałem chyba z odkręceniem przewodów hamulcowych.

Podniosłem sobie cały tył, postawiłem go na pienikach i do roboty. Odkręcamy co się da - tu wiadomo może być różnie. U jednego śruby i przewody hamulcowe pójdą łatwo u innego trudniej.

Trochę roboty jest też z wybiciem starych tulei. U mnie jednak była już tak wyje**** że praktycznie wypadła sama, natomiast z drugą miałem trochę roboty. Nie miałem za bardzo jak jej wybić więc musiałem posłużyć się wiertarką. Rozwierciłem ją i wyjąłem cały środek. Potem naciąłem brzeszczotem metalowy pierścień który został i po robocie.

Z wbijaniem nowych wziąłem sie na sposobik. Nowe do zamrażarki przed całą robotą aby ciut sie skurczyły. Potem wszystko ładnie oczyściłem i dałem trochę oleju żeby ładnie wchodziły. Potem wcisnąłem je za pomocą śruby bo z wbijaniem to byłoby trochę ciężko.

Na koniec trzeba było wszystko poskładać. Zajęło mi to jakieś pół dnia, ale skoro ja dałem rade to każdy inny też powinien.
Części samochodowe online - Motostacja

konkas1987
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 44
Rejestracja: 26 gru 2007, 02:44
Lokalizacja: Zabrze

[80 b3] tuleje tylnej belki

Post autor: konkas1987 » 20 sie 2008, 13:26

dzieki za pomoc;d

Awatar użytkownika
goldi j51
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3625
Rejestracja: 01 kwie 2007, 19:01
Imię: Robert
Model: Audi A6
Nadwozie: Sedan
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: goldi j51 » 20 sie 2008, 14:17

jak zrobiłeś przednie zawieszenie to z tyłem też sobie poradzisz jak wymieniałem u siebie tulejki zrobiłem w ten sposób dopasowujesz sobie troszkę większą rurkę niż średnica tulejki w autku zapierasz rurkę o wahacz i przy pomocy śruby z gwintem M8 wkrecając nakrętka wypychasz starą tulejkę z autka oczyszczasz otwór po tulejce i smarujesz i w ten sam sposób wciskasz nową tulejkę i wiadomo do tego jeszcze będziesz potrzebował różnego rodzaju podkładek z otworem na śrubę M8 gdy będziesz zakładał nową tulejkę możesz delikatnie ją sfazować aby dobrze ułożyła się w otworze i tak mamy lepiej niż w B4 tam tulejka jest dwa razy większą i trzeba ostro tłuc żeby wyszła powodzenia jeszcze jest taki sposób jak już tulejkę starą masz prawie rozwaloną to wypychasz tą gumę i delikatnie brzeszczotem nacinasz samą tulejkę i wybijasz powodzenia

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie tylne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga