Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4] Odboje a gleba -40

myster
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 390
Rejestracja: 07 paź 2007, 11:43
Lokalizacja: mragowo

[B4] Odboje a gleba -40

Post autor: myster » 28 kwie 2011, 10:00

Witam. koledzy zalozylem u siebie glebe -40 i amory o skruconym skoku (made in wietec)
Moje pytanie brzmi czy ori odboje trzeba skrucic? Bo teraz auto siedzi praktycznie na odbojach.... pozdrawiam i z gory dzienkuje za odpowiedz <piwo>

Pitras

Post autor: Pitras » 28 kwie 2011, 15:32

Ja w swojej B3 dosyć mocno skracałem, bo tak jak u ciebie prawie siedziała na odbojach, a na nierównościach od razu dobijało. Po operacji skrócenia poprawił się komfort jazdy (jeśli można o nim mówi na takim zawiasie :D ). Również -40

myster
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 390
Rejestracja: 07 paź 2007, 11:43
Lokalizacja: mragowo

Post autor: myster » 28 kwie 2011, 16:48

no wlasnie o te dobijanie mi chodzi bo nie zdarzy amor ztlumic uderzenia a tu juz odboj:) Szkoda ze nie przewidzialem tego wczesniej. Czyli tak prawidlowo to gdzies ze 3 cm trzeba bylo by ciapnac go.

Pitras

Post autor: Pitras » 28 kwie 2011, 19:41

Nie wiem jak wyglądają u Ciebie odboje, ale moje miały takie wgłębienie. Uciąłem właśnie na tej wysokości. Nie musisz wyciągać kolumny. Wystarczy podnieść na lewarku samochód, żeby koło było w górze, odkręcić koło i bardzo ostrym, cienkim nożem poradzisz sobie.
Ustawiałeś geometrię po wymianie?

myster
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 390
Rejestracja: 07 paź 2007, 11:43
Lokalizacja: mragowo

Post autor: myster » 28 kwie 2011, 21:00

No juz je ucielem dokladnie ucielem o 2.5 cm no i teraz jest super:) kola nie zdejmowalem dojscie bylo wystarczajace.
Oczywiscie ze ustawialem geometrie:)

Awatar użytkownika
Kolczat
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7532
Rejestracja: 07 kwie 2009, 23:11
Imię: Marcin
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG+lpg
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: Kolczat » 28 kwie 2011, 21:21

:mrgreen: coz za pogaduchy :mrgreen:

pany pokazcie mi te wasze odboje na zdjeciu, nie wierze ze mieliscie problemy, skoro mi przy -50, przy -60 i przy gwincie nic nie dobijalo nigdy... niechce tu nikogo pouczac, bo moze kupiliscie za duze odboje, albo macie zurzyte amory w co oglnie watpie, ale jezeli piszecie brednie to ktos tu musi sprostowac to wszystko bo przyjdzie nowy i sie bedzie wami kierunkowal...

Pitras

Post autor: Pitras » 29 kwie 2011, 07:07

Zdjęcia nie dam, bo nie mam. Miałem nowy zestaw zawieszenia, więc zużycie nie wchodzi w grę. A odboje były seryjne, ale czy do A80 to nie wiem, może facet w sklepie dał mi inne.

myster
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 390
Rejestracja: 07 paź 2007, 11:43
Lokalizacja: mragowo

Post autor: myster » 29 kwie 2011, 08:12

Kolczat pisze::mrgreen: coz za pogaduchy :mrgreen:

pany pokazcie mi te wasze odboje na zdjeciu, nie wierze ze mieliscie problemy, skoro mi przy -50, przy -60 i przy gwincie nic nie dobijalo nigdy... niechce tu nikogo pouczac, bo moze kupiliscie za duze odboje, albo macie zurzyte amory w co oglnie watpie, ale jezeli piszecie brednie to ktos tu musi sprostowac to wszystko bo przyjdzie nowy i sie bedzie wami kierunkowal...
Przyjacielu ja rowniez mam ori odboje Na 100%. nie chodzi w sumie o dobijanie tylko chodzi o to ze auto wisialo praktycznie na odbojach bo gdy weszlem do kanalu i wlozylem reke nie moglem poruszyc odbojem gora dol i gdy wpadalem np w jakas nierownosc to odrazu walilo o odboj i amortyzator nie zdarzyl stlumic uderzenia a teraz jest miod malina i orzeszki:) Bo wczesniej to byl istny woz drabinasty:)
Amory ta mam bardzo dobre bo kurcze trzeba bylo dobrze sie uwiesic zeby go wcisnac:)
Kolega ostanio kupowal gwint do passata b5 i w zestawie dostal bardzo malutkie odboje gdzies o polowe krotsze, sam widzialem bo umnie montowal i pomagalem mu i to mnie zaciekawilo. Mysle ze u ciebie tez taka sytuacjia moze byc tylko ze nie zwracales na to uwagi na rownych drogach tego nie bylo czuc a ja sporo jezdze bocznymi dziurawcami i troche mnie to denerwowalo bo za sztywno bylo.

Awatar użytkownika
Bastek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2170
Rejestracja: 04 paź 2007, 19:51
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Bastek » 29 kwie 2011, 09:31

Nikt nigdy wcześniej nie pisał o jakiś problemach z odbojami przy sprężynach -40 :-/

Awatar użytkownika
Kolczat
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7532
Rejestracja: 07 kwie 2009, 23:11
Imię: Marcin
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG+lpg
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: Kolczat » 30 kwie 2011, 08:28

otoz to, -40 to slabo widoczne obnizenie, dlatego sie dziwie, pozatym u mnie odbuj w gwincie siedzi przy gornym talerzyku bo tam sie wbija, reszty lagi amora nie widze bo jest zakryty kolnierzem, ale nie ma opcji zeby amor siedzial na odboju, a mam go polozonego mniej wiecej kolo -70, -80

PS: jeszcze jedna wazna sprawa, mowicie o tyle czy przodzie?

myster
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 390
Rejestracja: 07 paź 2007, 11:43
Lokalizacja: mragowo

Post autor: myster » 30 kwie 2011, 08:51

PS: jeszcze jedna wazna sprawa, mowicie o tyle czy przodzie?[/quote]

O przodzie ja se tego nie wymyslilem napisalem jak jest. u mnie tez odboj byl przy gornym talezyku jak lekko podnoslem na lewarku to wtedy moglem poruszyc odbojem.

Awatar użytkownika
Kolczat
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7532
Rejestracja: 07 kwie 2009, 23:11
Imię: Marcin
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG+lpg
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: Kolczat » 30 kwie 2011, 09:18

no coz, nic nie pomoge niestety

Pitras

Post autor: Pitras » 30 kwie 2011, 11:44

Jak już pisałem miałem to samo, trzeba skracać. Nawet w instrukcji montażowej od zawieszenia było napisane, że może być taka konieczność.

Że tak powiem:
Tnij, kurwa, tnij!

Awatar użytkownika
Norbas
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 727
Rejestracja: 06 lip 2010, 16:03
Imię: Norbert
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: Norbas » 04 maja 2011, 22:09

Panowie, a może ma ktoś z was zdjęcie poglądowe b4 na felgach stalowych i sprężynach -40/-40

Awatar użytkownika
śmigacz
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 266
Rejestracja: 11 sty 2010, 20:43
Lokalizacja: zamość

Post autor: śmigacz » 10 maja 2011, 17:43

Jeżdżę na -40 od niedawna . Założone miałem nowe odboje bo stare się wysr.ały .powiedzmy po 2 tyg. turlania sie zauważyłem że plastik do którego jest włożona guma /odbuj pękł więc jest coś nie tak z jego długością

ODPOWIEDZ

Wróć do „Amortyzatory i sprężyny”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga