Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3 1,6 PP 1991] ZYCLAM PEARL

Prezentacja w/w od 1986 do 1991.
Awatar użytkownika
kacper85
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1585
Rejestracja: 26 sie 2008, 21:59
Lokalizacja: WF

[B3 1,6 PP 1991] ZYCLAM PEARL

Post autor: kacper85 » 07 mar 2009, 12:56

Cześć wszystkim.

Chciałem przedstawić wam moje Audi 80 B3. Autko wyprodukowane w 1991 roku taśme opuściło z praktycznie gołym wyposażeniem tj: wspomaganie i szyberdach manualny. Nie jest to wiele ale stanowi piękną podstawe do modzenia zmian. Autko około września 2008 przyjechało z niemiec. Stan na początku określany był na bardzo dobry jednak jak później wyszło w "praniu" nie była to do końca prawda. Silnik to najsłabsze 1,6 PP 70 koni o przebiegu ok. 240000, nie jest to demon prędkości ale na jazde po mieście wystarcza.
Lakier to moim zdaniem najpiękniejsze w B3 LZ3T

:arrow: Tak wyglądała po przyjeździe:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

:arrow: Po przyjeździe wymienione (okazało się niezbędne):

- wszystkie szklanki
- kompletny rozrząd
- chłodnica
- uszczelka pod głowicą
- wszystkie pierścienie tłoków
- wszystkie uszczelki do których był dostęp przy powyższych zmianach

:arrow: Zmienione w wyglądzie:

- białe kierunki przód
- nowy mieszek zmiany biegów (stary był przetarty na wylot)
- kierownica od eski
- ringi DIDO + czerwone podświetlenie

:arrow:Sesja zimowa:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Na ostatnim zdjęciu widać ślad po słupku na drzwiach, naprawiłem to już w końcu. :P

:arrow:W środku tak to wygląda:

oświetlenie bagażnika
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek

:arrow:Zmiana 5.3.2009

Do wnętrza trafiły zegary z obrotomierzem. (zegarek wylał mi po wsadzeniu pod niego 2 W żarówki zamiast 1,2 W , będę musiał naprawić)

:arrow:Zmiana 10.03.2009

Wjazd na pokład ringów DIDO oraz czerwonego podświetlenia na diodach SMD (nie idealnego zresztą :-P )

DZIEŃ Obrazek Obrazek Obrazek
NOC Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek

:arrow: 20.3.2009

Padło sprzęgło.... Przed zakrętem chciałem zredukować do 3 wrzuciłem luz i tyle. Już nie wrzuciłem innego biegu chyba że na zgaszonym silniku.

-nowe kompletne sprzęgło SACHS

:arrow: wart pamięci Spot M1-spalarnia 26.04.2009
Obrazek Obrazek Obrazek

>>>FILM-----KLIKNIJ MNIE<<<

:arrow: 22.06.2009

Z racji że póki co zbieram graty postępów w modach brak. Wpierwszej kolejności będą:
-doprowadzenie blacharki do wyglądu zrobine
-założenie nowej kompletnej tapicerki z grzanymi fotelami (zrobione)
-wmontowanie instalacji do grzanych foteli (zrobione)
-pozbycie się "czarnej dziury" nad radiem (zrobione)[
-komplet lampek us/japan tył (zakupione)[ Obrazek
-przód zderzak coupe lub dokładka jak w sport edition (to najodleglejsze plany zmian)

:arrow: Jesień 2009

Przy naprawie blachy, tak z rozpędu zrobiłem od razu 6 elementów (były tylko drzwi do robienia) Zrobiono: cały lewy bok plus maska, plus listwa pod grill. Wygląda to tak po małym mechanicznym polerowanku całości plus woskowanie:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

:arrow: Luty 2010

Zakupiłem myśle fajne koła dla mojej B-3. Marki Ronal 7,5 cala ET 35 16". Od razu zastrzegam że ten obecny ich stan nie jest docelowym. :mrgreen: Będzie myślę dużo lepiej ale o tym szaa... póki co.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Oraz byłem z paroma klubowiczami w Lublinie na V urodzinach LKA <ok> :
Obrazek Obrazek Obrazek
:arrow: 2.3.2010

Zaniepokojony różnymi brzydkimi po-zimowymi dźwiękami pojechałem do mechanizatora. Efekt?:

-nowe klocki przód RH
-nowa pompa wody HEPU
-nowe łączniki stabilizatora KRAFT

:arrow: 21.03.2010

Odnowione kółka wpadły w moje łapy tak więc czekają już tylko na opony no i na pogode sprzyjającą takiemu felunkowi :mrgreen:

Oto ich nowy image: <welcome>
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

:arrow: 25.03.2010

Po kilkumiesięcznym zwlekaniu z tym z powodu zimy podłączyłem w końcu antenę automatyczną zamontowaną w miejsce ręcznej. Podłączenie nie jest trudne, polecam bo to i wygoda i fajny lans 8-) według mnie. Teraz jest jak powinno czyli włączam radio antena się wysuwa i gdy radio wyłączę antena robi zjazd. :-D tak to działa

:arrow: 29.03.2010

Pierwsza w tym sezonie politurka na autko wylądowała. Nawet podwójna :-P Oto efekt po trzech godzinach głaskania politurą oraz trzech godzinach mycia i suszenia karoserii.
Tak przygotowane auto tylko czeka na błyszczące felgi. Ciężko to będzie utrzymać w takim błyszczącym stanie na bojowych Warszawskich ulicach przez cały sezon ale spróbujemy.
Obrazek Obrazek Obrazek
Wszystkie plastiki dostały też nową warstwę regeneratora do plastików tak że po całym autku woda spływa jak po kaczce (i brud).

:arrow: 23.04.10

Bobra, po wielu długich chwialch oczekiwania wkońcu włożyłem na audi koła jej godne.
Odsłoniły one pewne słabości: hamulce do regeneracji wizualnej (jakiś kolor czy coś podobnego) i jednak chyba gleba jakaś, bo o ile tył można jakoś zaakceptować to przód stoi tak wysoko jakoś. Będzie coś pomiędzy-25 a -40 pewnie. Niech fotki przemówią <urodziny> :
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Będę też od dziś aż myśle do wakacji promował pewną zacną impreze: Majóvwkę 2010
Obrazek

:arrow: 5.05.2010

Ogarnąłem w końcu siłowniki klapy bagażnika. Sprężynuje jak trzeba, a już flak był.
Wsadziłem zamienniki ale ori zostawiam i oddam do regeneracji jak te padną (a padną na pewno szybciej)

:arrow: 20.05.2010
Jak miło, aby mi się nie nudziło padł mi dziś moduł podciśnienia a moim Pireburgu 2ee. Kiedyś się musiały zacząć problemy z tym gaźnikiem, finalnie skończyło się tak....

:arrow: 27.05.2010
.... skończyło się wymianą sondy lambda i regulatora wolnych obrotów na regenerowany (nowy 800 zł !) Audi znów w grze ;-) Jeździ nawet lepiej niż wcześniej, powinno spaść spalanie trochę i wogóle miło że znów trzyma obroty. <ok>

Aha odkryłem też ,że w takiej konfiguracji: ET 35 205/50/16 trze tył na dużych wybojach przy 4 facetach na pokładzie. Już sobie wyobrażam 450 km nad morze w wakacje w 4 os. + bagaże, będzie ppooowwwwoooollllnnnneeee. Trzeba będzie pomyśleć o nowych amorach + sprężynach.

:arrow: 08.06.2010
Z braku czasu na grubsze zmiany postanowiłem poddać tuningowi grill. Jako że bez znaczka ani z czarnym znaczkiem mi się nie podobają postanowiłem zrobić coś niespotykanego i po prostu go wypolerować. Efekt lekko mnie zadziwił bo myślałem że będzie mniejsza róźnica a tu wyszedł jak nowy :mrgreen:

przed: ObrazekObrazek po Obrazek Obrazek

Do odnowionego grilla dołożyłem coś eksperymentalnie, mianowicie ręcznie robiony znaczek PKA80. I tak to wygląda po zrobieniu z pokazanym sposobem montażu (2 śruby złapane "za łeb" poxipolem do znaczka. Sam znaczek wykonany z kawałka korytka maskującego kable i czarnej farby w szpraju:
Obrazek Obrazek

:arrow: 20.06.2010

W końcu i lampy doczekały się montażu. Poszło w miarę sprawnie z delikatnymi problemami z dopasowaniem ale i tak jest dobrze. W tym miejscu należą się duże podziękowania dla deejay.ftb oraz chybo101 za nieocenioną pomoc przy montażu. <ok> Dodam tylko, że legalne nie są bo mrygają czerwienią i tablica leży za szybą ale co tam, zrobimy i to...
Na dzień dzisiejszy mamy taki oto obraz sytuacji:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Niedługo dojdą właściwe diody w migacze dające legalny kolor oraz musze szybko skołować blachę.


:arrow: 25.06.2010
Majóvwka <urodziny>
Na tą jak że zacną imprezę do autka wpadły obrysówki oraz diody pozwalające legalnie używać kierunkowskazów.
Obrazek Obrazek Obrazek

Tył mojego B3 chyba już taki zostanie (poza kosmetyką i ewentualnie w przyszłości zdesiem w kolor). Od dłuższego czasu nurtuje mnie przód. Poczyniłem takie VT, i stwierdzam, że zderzak od 90 lub coupe musi zagościć choćby ze względu na wygląd (pomijając sprawę kierunków przy soczkach)
Obrazek Obrazek
Wygląda to brzydko, jakbym jakoś zrezał kierunki i zostawił swój zderzak.
:arrow: 11.2010 Gadżecik w deske.
Zamiast standardowego zwykłego napisu wpadł następujący z ładniejszą czcionką.
Obrazek

Aktualne spalanie i po kliknięciu pełen wykaz kosztów:
Obrazek

To tyle... Będę aktualizował temat wraz z postępem prac.
Pozdro

Więcej zdjęć w wątku. 8-) <aparat>
Ostatnio zmieniony 25 sty 2013, 17:19 przez kacper85, łącznie zmieniany 55 razy.

Awatar użytkownika
Niki20
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6758
Rejestracja: 03 gru 2008, 17:47
Imię: Dominik
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Harta/Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Niki20 » 07 mar 2009, 13:16

No i bardzo piękny audiczek, jedyne co mi się narazie nasuwa na myśl to tylne kierunki od avanta. A tak poza to ok :mrgreen: Popracować to przy każdym autku trzeba. :-| Niestety... Aha i jakieś alu by się przydało <ok>

Kuballa17
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 544
Rejestracja: 06 lis 2008, 17:09
Lokalizacja: Kępno

Post autor: Kuballa17 » 07 mar 2009, 13:36

ładniutka ;-)

Awatar użytkownika
bob232
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 595
Rejestracja: 29 wrz 2008, 14:00
Lokalizacja: kluczbork

Post autor: bob232 » 07 mar 2009, 13:45

ladna seria <ok>

Awatar użytkownika
kaczaza5
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 712
Rejestracja: 23 gru 2007, 13:51
Lokalizacja: Gorzkowice

Post autor: kaczaza5 » 07 mar 2009, 13:45

Niunia ładna i zadbana szkoda tylko tych drzwi, a co do backupów tematów to święte słowa...

Awatar użytkownika
Fubi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 559
Rejestracja: 11 mar 2008, 20:34
Lokalizacja: LUBLIN/IRL
Kontakt:

Post autor: Fubi » 07 mar 2009, 14:54

spoko audik <ok>

Awatar użytkownika
Lolek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 594
Rejestracja: 11 sie 2008, 08:52
Lokalizacja: Białystok/Podlasie

Post autor: Lolek » 07 mar 2009, 15:06

kacper swiete slowa wypowiadasz.AUDI dobrze wyglada mam nadzieje ze juz zrobiles dzwi :?: Co by sie przydalo to blenda ala audi 90 i kierunki tylnie z avanta
POZDRAWIAM

Awatar użytkownika
joker9-89
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 867
Rejestracja: 03 lut 2008, 15:54
Lokalizacja: WMA-Maków Mazowiecki

Post autor: joker9-89 » 07 mar 2009, 16:07

ladniutka b3 masz kolego ;-)

Olszak
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1678
Rejestracja: 12 kwie 2008, 22:02
Lokalizacja: Warszawa - Bemowo

Post autor: Olszak » 07 mar 2009, 16:11

No lubie bordo. Jeszcze w B3 :) już zrobiłeś te drzwi kierowcy czy nie ??

Awatar użytkownika
michael80b3
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 573
Rejestracja: 27 gru 2008, 12:04
Lokalizacja: Lubelskie LKR

Post autor: michael80b3 » 07 mar 2009, 16:14

Bardzo ładna, fajne jest to oświetlenie w bagażniku <ok>

Olszak
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1678
Rejestracja: 12 kwie 2008, 22:02
Lokalizacja: Warszawa - Bemowo

Post autor: Olszak » 07 mar 2009, 16:58

Pochwal się jeszcze jak w bagażniku to wymodziłeś :D

Awatar użytkownika
kacper85
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1585
Rejestracja: 26 sie 2008, 21:59
Lokalizacja: WF

Post autor: kacper85 » 07 mar 2009, 17:34

Drzwi jeszcze nie zrobiłem niestety. Nie mogę się coś zebrać żeby do lakiernika jechać z nowymi. :roll: Jakby nie dało się z tym jeździć to bym już to pewnie dawno zrobił a tak to efekt widać. Ale niedługo zrobie.

Oświetlenie bagażnika to zwykłe neony z allegro które mi zostały po starym wozidle, a że do audi nie wypada ich montować nad nogami kierowcy i pasażera to wsadziłem w bagażnik, Seryjna lampka coś nie chciała współpracować więc do jej instalacji podłączyłem kable neonu i tyle. Wystarczy te wszystkie kable ładnie jakoś pochować żeby się w oczy nie rzucały i już. Neony podwieszone do blachy pod półką za pomocą opasek zaciskowych. Działa przy otwartej klapie, jedyny problem to taki że diody "mrugają". Zwłaszcza w przy mrozie. Nie wiem czemu tak jest.
Ostatnio zmieniony 23 mar 2010, 13:16 przez kacper85, łącznie zmieniany 1 raz.

Olszak
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1678
Rejestracja: 12 kwie 2008, 22:02
Lokalizacja: Warszawa - Bemowo

Post autor: Olszak » 07 mar 2009, 18:05

Aha dzięki kolego :)

Awatar użytkownika
michael80b3
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 573
Rejestracja: 27 gru 2008, 12:04
Lokalizacja: Lubelskie LKR

Post autor: michael80b3 » 07 mar 2009, 19:30

Jak przyjdzie wiosna to też takie neony sobie zamontuje u siebie.

Awatar użytkownika
wujo1
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3937
Rejestracja: 28 lip 2008, 00:15
Lokalizacja: Sk-Ce

Post autor: wujo1 » 07 mar 2009, 21:57

stan super tylko jej ni zagazuj

ODPOWIEDZ

Wróć do „Audi 80/90 - B3.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga