Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4 All] montaz sterownika centralnego z pilota

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kubik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2399
Rejestracja: 04 cze 2007, 22:10
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Kubik » 20 lut 2010, 11:34

Znlazłem w necie taki schemacik

Obrazek

Z tego co zauważyłem wszystkie schematy są takie same.

Sterowanie siłownikami jest wyzwalane chwilowym połączeniem brązoweo i białego.

Do wszystkich siłowników idą kable: niebieski i zielony czyli sterowanie z innego źródła np. alarmu podaje przez centralkę zamka sygnał do wszystkich siłowników tymi przewodami.

Brązowy, biały i czarny między siłownikami master to żyły sygnałowe na których pojawia sie sygnał jak siłownik zostanie otwarty lub zamknięty mechanicznie.
siera26 pisze:Czerwony i czarny to prąd sprawdzałem na ''krótko'' z siłownikami podłączając na przemian do zielonego i niebieskiego, siłowniki normalnie się zamykają i otwierają.
Wszystko się zgadza siłowniki elektrycznie reagują, problem tkwi w siłowniku master lub centralce że nie reagują po przekręceniu kluczyka.

Posprawdzaj kable zgodnie ze schematem.

siera26
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 35
Rejestracja: 03 wrz 2009, 18:07
Lokalizacja: Mława

Post autor: siera26 » 20 lut 2010, 16:30

Sprawdziłem miernikiem kabelek brązowy i biały po przekręceniu kluczyka wytwarza się napięcie przemienne tj. raz + raz - w zależności czy zamykam czy otwieram, niby wszystko ok ale siłowniki ani drgną tak jak by za "mały" prąd do nich dochodził ;/ Ze sterownika zamka wydobywa się jakiś dźwięk nie wiem czy to dobrze czy nie ?? Jak sadzicie wina sterownika centralki czy siłownika master (dodam ze ten już trochę tam służy ale na krotka zamyka i otwiera jak szalony :D ) ??

piotr2210
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 61
Rejestracja: 19 gru 2009, 09:11
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: piotr2210 » 21 lut 2010, 13:10

Witajcie klubowicze.
Powiedzcie mi taką rzecz. Chcę sobie założyć centralkę z kluczykiem scyzoryk ale nie wiem co zrobić z immobilajzerem :evil: . Jest to dla mnie dylemat jak to wykonać żeby nie wypinać go. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 21 lut 2010, 13:19

piotr2210, poszukaj takiego scyzoryka w którym byłoby miejsce aby włożyć transponder immobilizera z oryginalnego kluczyka.

piotr2210
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 61
Rejestracja: 19 gru 2009, 09:11
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: piotr2210 » 21 lut 2010, 13:26

A mógłbyś doradzić jakiś konkretny? Myślałem już o udaniu się do ASO ale nie wiem czy by to coś dało bo to raz koszty a dwa nie wiem czy by mieli z takim immo

Awatar użytkownika
qmaczo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 89
Rejestracja: 07 mar 2009, 14:16
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: qmaczo » 29 mar 2010, 21:43

Witam, mam pytanie czy steroniwk i piloty opłaca się kupować z tej strony http://www.amt-alarmy.pl/index.php?g=34 czy z allegro i jakie ?
Mam audi 80 b4 avant z koncówki 93 roku.

krisch
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 131
Rejestracja: 04 cze 2007, 23:00
Lokalizacja: Scięgny

Post autor: krisch » 30 mar 2010, 06:34

Ja ostatnio często na warsztacie montuje coś takiego : http://www.allegro.pl/item962261252_ste ... mocja.html
Ale to jest samo otwieranie i zamykanie , A jeśli chcesz alarm to polecam stiga.

rysiek500
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 100
Rejestracja: 21 lis 2008, 09:18

centralny zamek

Post autor: rysiek500 » 01 paź 2010, 17:59

Witam
Mam do kolegów pytanie,jakiś rok temu siadły mi kierunki od zamykania centralnego.Normalnie działają.
Odkręciłem te półkę nad nogami kierowcy jest tam sterownik centralnego przynajmniej tak mi się wydaje ,znalazłem też te kabelki od kierunków wpięte w brązową kostkę,żadnych diod nie znalazłem a przewody od sterownika są dobrze zamaskowane i teraz mam problem jak znależć tę awarie dodam że mam osobny pilot nie w kluczyku,pompka pneumatyczna w bagażniku.
Proszę o jakąś podpowiedz czy to pompka wysyła sygnał na kierunki czy ten sterownik,czy jeszcze coś.
Dzięki

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 01 paź 2010, 18:27

rysiek500 pisze:,znalazłem też te kabelki od kierunków wpięte w brązową kostkę,żadnych diod nie znalazłem
Jeśli już ze sterownika wychodzą dwa kable to nie trzeba diod aby je odseparować.
Zobacz czy na tych podłączonych kablach pojawia się plus w momencie gdy sterownik powinien włączać kierunkowskazy.
Jeśli nie ma to pewnie będzie uszkodzenie wyjścia na kierunkowskazy sterownika centralnego zamka.
rysiek500 pisze:Proszę o jakąś podpowiedz czy to pompka wysyła sygnał na kierunki czy ten sterownik,czy jeszcze coś.
Z tego napisałeś wnioskuję że masz niefabryczne sterowanie zamkiem z pilota. Wiec jest winny ten sterownik centralnego zamka bo on włącza kierunkowskazy a nie pompka.

2ldic
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 14 cze 2009, 21:19
Lokalizacja: Strzyżów

Post autor: 2ldic » 12 lis 2010, 16:19

Witam
Ha, dziś sobie założyłem sterownik centralnego zamka do mojej B4 i o dziwo działa :lol:
Trochę tu poczytałem i nawet się udało jutro jeszcze tylko podłączę ten kabelek do kierunków bo już dziś to się ciemno zrobiło i muszę jakąś diodę poszukać .Sterownik to sobie kupiłem BX 40 i podłączyłem się do pompki w bagażniku tam nawet jest miejsce i wszystko się zmieściło swobodnie ,ten kabelek który trzeba przeciąć i się w niego wpiąć tak jak ktoś tam pisał zielono-niebieski <piwo>

Awatar użytkownika
zakk87
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 153
Rejestracja: 07 maja 2009, 12:49
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: zakk87 » 21 gru 2010, 19:04

cześć, dopadł mnie problem centralnego zamka, nagle drzwi pasażera i z tyłu za pasażerem się nie zamykają, coś się stało z siłownikami, są cały czas wypchane do góry. grzebałem pod kierownicą dzisiaj, ale nic mi się nie udało, odłączałem bezpieczniki i sprawdzałem kable, przy drzwiach również. Odpinałem akumulator, też nic. Dziwna sprawa, bo centralny wcale nie działa, kierunki mrugają, na pilota nie reaguje...
zdesperowany kupiłem dziś sterownik alarmem niestety z 2 scyzorykami, myślicie, że zepsuł się Master czy sterownik siłowników?
macie jakiś schemat jak podłączyć nowy sterownik alarmu (stary cheetah) czy wystarczy wpiąć wtyczkę (bo są takie same - niestety różnią się kolorami... cheetah ma dodatkowo jakiś czujnik ruchu i coś jeszcze wpięte)

Awatar użytkownika
Kubik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2399
Rejestracja: 04 cze 2007, 22:10
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Kubik » 21 gru 2010, 20:33

Jeżeli nie masz schematów do obu sterowników to nie podłączaj ich zamiennie. Wtyczki mogą być takie same.

Powiedz czy można w ogóle zamknąć drzwi ręcznie wciskając ten bolec.

Kolejna rzecz to pompka zamka.

Poczytaj o problemach z centralnym w tym dziale, tematów masz mnóstwo i ładnie posortowane. Na ogół problemy z centralnym są zawsze podobne a co za tym idzie rozwiązania są podobne.

Awatar użytkownika
zakk87
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 153
Rejestracja: 07 maja 2009, 12:49
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: zakk87 » 22 gru 2010, 08:31

zamek mam zamontowany w 1998r (tak jest na sterowniku alarmu Cheetah basic - schemat ), nie mam pompki, siłowniki są elektrycznie sterowane, dlatego ciężko mi cokolwiek znaleźć na ten temat. Niestety bolców nie da się wcisnąć. Siłowniki tak jakby wypychają do góry, oba z prawej strony...
centralny nie działa, pilot nie działa, po wyjęciu bezpieczników i odłączeniu akumulatora oba siłowniki nadal są wypchane.
jest tak sterownik alarmu wyżej wspomniany + czujnik udarowy + cz. dźwiękowy + syrena + sterownik siłownikami.
podobno da się go powiązać z innym pilotem (zworki trzeba włożyć)
nowy sterownik to podstawowy scyzoryk z wbudowanym sterownikiem siłowników (carprotect BX20 - instrukcja ) tylko jak go podłączyć?

zauważyłem, że w drzwiach pasażera też jest Master, ale ma odcięte 3 kable (są podłączone jedynie 2 więc działa jako Slave), ale dlaczego oba są wypchane?

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 22 gru 2010, 12:10

Nowy sterownik konfigurujesz wg. schematu D
I podłączasz biały z nowego sterownika z zielonym ze starego
biało/czarny z nowego sterownika z niebieskim ze starego
Jeśli będzie odwrócone zasuwanie z odsuwaniem to zamień te połączenia.

Plus i minus sobie poradzisz, tylko nowym nie masz separacji kierunkowskazów na prawą i lewą stronę...

I jeszcze jedno z nowym sterownikiem nie będziesz mógł obsługiwać centralnego zamka z kluczyka a albo rygli w drzwiach (tak jakbyś miał wszystkie siłowniki na slave).

Zdejmij boczki drzwi w których nie da się zasunąć i zobacz czy nic nie blokuje dźwigienek. Czasem potrafi się któraś część mechanizmu zaczepić o wygłuszenie że po zdjęciu boczka zaczyna cudownie działać a po ponownym złożeniu jest tak samo.

Awatar użytkownika
zakk87
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 153
Rejestracja: 07 maja 2009, 12:49
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: zakk87 » 22 gru 2010, 16:58

dzięki bardzo za mądre słowa
czyli nie będę mógł zamykać całego samochodu kluczem od zamka kierowcy. hmmm, ale trudno.
mechanizmu nic nie blokowało, nie wiem czemu tak się zachowują, odpiąłem siłowniki, zamki się zamykają normalnie a siłowniki dalej sterczą...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga