Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4 All] montaz sterownika centralnego z pilota

ODPOWIEDZ
dziadunioo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 9
Rejestracja: 30 wrz 2009, 12:43

Post autor: dziadunioo » 01 paź 2009, 12:39

Witam!!. Aldi podpiolem sterownik tak jak napisałeś i jest wszystko w porządku hula piknie.
Ale keszcze jedna prośba jak byś mi napisał jak mam się podłączyć do kierunkowskazów
ta wersja partyzancka o której pisałeś.Bo podpiołemsterownik w bagażniku.

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 01 paź 2009, 15:35

Podam dwa sposoby podłączenia kierunków w bagażniku. Jeden opierał się będzie na użyciu dwóch przekaźników uniwersalnych, drugi na użyciu diod. Łatwiejsze są do zdobycia przekaźniki (w każdym sklepie motoryzacyjnym koszt ok. 5zł/szt) a diody przy takim połączeniu powinny być przystosowane do wysokich natężeń najlepsze by były takie stosowane w prostownikach, bo będzie przez nie płyną naprawdę duży prąd. Można by użyć małych diod, ale trzeba puścić kable do kostek pod kierownicę, aby podłączyć się do wiązki idącej z włącznika kierunkowskazów.
Zastosowanie dwóch przekaźników:
Obrazek
Do przyłącza 30 obu przekaźników podłączasz plus (może być ten z pompki), do 85 minus też może być z pompki. Dalej do obu 86 podłączasz przewód brązowy ze sterownika centralnego zamka. Z 87 masz teraz sygnał plusowy na dwie żarówki, podłączasz je do przewodów plusowych kierunkowskazów przy tylnych lampach.
Zastosowanie diod:
Obrazek

Do brązowego przewodu ze sterownika zamka podłączasz dwie diody, z których dajesz kable do przewodu plusowego przy żarówkach kierunkowskazów – w tym wypadku musisz załatwić mocne diody. Druga opcja: przedłużasz przewód brązowy ze sterownika i puszczasz go progiem albo pod tunelem środkowym aż pod kierownicę i podłączasz dwie diody i wpinasz się do dwóch kabli brązowej kostki.
W przypadku gdybyś zastosował konstrukcje z przekaźnikami biorąc zasilanie (+12V) do nich z pompki albo z mocnymi diodami to możliwe, że będziesz musiał zmienić bezpiecznik nr. 4 z 10A na 15A bo może go spalić. Same kierunkowskazy będą potrzebowały natężenia 7A i dla pompki może zabraknąć prądu. Jeszcze kwestia przy zastosowaniu drugiej metody w wersji A to to że jeszcze może nie wytrzymać wbudowany w sterownik przekaźnik jak będzie musiał zasilać wszystkie żarówki kierunkowskazów.
Jeśli będziesz kupował przekaźniki to nie zapomnij żeby kupić konektorki (wsuwki) do nich i takie niebieski "wpinki"/złączki do przyłączania się do kabli kierunkowskazów bez komiczności zdrapywania izolacji.

dziadunioo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 9
Rejestracja: 30 wrz 2009, 12:43

Post autor: dziadunioo » 01 paź 2009, 15:47

Ok.Dzięki będę próbował.

Awatar użytkownika
rsdziadek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 125
Rejestracja: 27 cze 2007, 23:09
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: rsdziadek » 01 paź 2009, 18:23

aldi pisze:...w stanie spoczynku centralka łączy przecięty obwód.
i o to mi chodziło <ok>

dziadunioo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 9
Rejestracja: 30 wrz 2009, 12:43

Post autor: dziadunioo » 02 paź 2009, 10:54

Aldi może to zabrzmi śmiesznie ale nie da się obejść podpięcia pod kierunki bez tych diód i przekażników
nawet cholera nie mam czasu pojechać do sklepu motoryzacyjnego przez pracę.

Odpisz proszę jak byś mógł.

Pozdr!!!.

Awatar użytkownika
rsdziadek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 125
Rejestracja: 27 cze 2007, 23:09
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: rsdziadek » 02 paź 2009, 11:26

Da się, ale będzie mrugała tylko jedna strona, prawa lub lewa. Wybierz sobie ;-)

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 02 paź 2009, 11:27

Jak mówi rsdziadek, możesz podłączyć co najwyżej pod jeden kierunek bo innej możliwości. Może dałoby się podłączyć pod włącznik świateł awaryjnych ale czy on załącz jeden czy dwa obwody? Nigdy przy włączniku awaryjnych nie grzebałem wiec nie wiem na jakiej zasadzie on działa i czy do uruchomienia awaryjnych nie trzeba zewrzeć kilku obwodów co też wiązałoby się z użyciem przekaźników albo diod.
Słabe diody do podłączania się do kabli od kierunkowskazów pod kierownicą można wylutować z sekcji zasilania jakiegoś starego radia.

dziadunioo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 9
Rejestracja: 30 wrz 2009, 12:43

Post autor: dziadunioo » 02 paź 2009, 13:34

No to ok.Wystarczy mi narazie jedna strona :-D
Czyli reasumując mam się wpiąć brąząwym kablem ze sterownika w kabelki czy w kabelek przy żarówce?
Napiszcze mi prosze jak mam podłączyć żeby nie dać d.....

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 02 paź 2009, 14:05

Tak brązowy ze sterownika do zielono-czarnego w kostce w prawej tylnej lampie.

dziadunioo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 9
Rejestracja: 30 wrz 2009, 12:43

Post autor: dziadunioo » 02 paź 2009, 14:56

No i to by było narazie na tyle. Wszystko gra.

Dzięki Aldi i rsdziadek.

<piwo> <piwo>
Pozdr.!!

Boby
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3
Rejestracja: 12 kwie 2009, 14:02

Post autor: Boby » 31 paź 2009, 00:24

Witam.. też mam problem z podłączeniem...
Mianowicie - czytam wszystkie informacje na temat centralki - jednak u mnie występuje kostka 10 pin z inną barwą przewodów. (http://allegro.pl/item777607607_777607607.html) "steeli men" zdecydowanie różniący się od tego na obrazku w aukcji.
Kolorystyka przewodów od prawej:
pomarańczowy
biały (10A)
żółty
pomarańczowo-czarny
czarno-biały
żółto-czarny
fioletowy
czerwony (15A)
czarny
różowy (10A)
Od tygodnia buszuję po forach jednak nie wiele się dowiedziałem :| - to co przesłał mi sprzedawca bardziej mnie zdezorientowało niż pomogło..
Proszę o pomoc - audi b4 avant 94r, 2,0 ABT

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 31 paź 2009, 10:15

Boby, a dostałeś do tego jakąś instrukcję? Jeśli tak to dobrze by było jakbyś ją wrzucił tu na forum. Bo tak tylko po kolorach kabli można tylko zgadywać. Na odległość także nie sprawdzę który przewód jest od czego. Z informacji które podałeś mogę co najwyżej powiedzieć że czerwony to plus a czarny idzie pod minus.

Boby
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3
Rejestracja: 12 kwie 2009, 14:02

Post autor: Boby » 31 paź 2009, 22:21

Aldi - wielkie dzięki kolego - Twoje rady okazały się zbawienne!!!

Awatar użytkownika
papaj
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 368
Rejestracja: 31 paź 2008, 19:49
Lokalizacja: Lędziny/Sląsk

Post autor: papaj » 22 gru 2009, 17:00

chlopaki po przeczytaniu calego tematu nadal mam central nie podlaczony, mianowicie nie potrafie znalezc kabla sygnalowego, tego ktory trzeba rozciacprzy dzwiach nie ma zielono czeronego i niebiesko zielonego, oba znajduja sie pod tylna kanapa, i oba juz rozciolem i okazuje sie ze to nie te poniewaz po rozcieciu centralny normalnie dziala z kluczyka, sa tam jeszcze jakies kable brazowe i biały i nie chce wszystkich poprzecinac:/ pomocy

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 22 gru 2009, 17:29

papaj, a zielono-czerwonego tam nie widziałeś?

Kilka postów temu pisałem jak przy użyciu kontrolki znaleźć kabel sygnałowy.
Fabrycznie od obsługi centralnego masz 3 kable idące z drzwi jednym idzie cały czas minus, drugim cały czas plus a na trzeci jest podawany minus albo plus z dwóch poprzednich w zależności od położenia rygielka w drzwiach. Musisz zlokalizować ten trzeci najlepiej użyć do tego kontrolki z "igłą" żeby wkłuwać się w poszczególne kable, drugi koniec kontrolki należy podłączyć pod minus (masę) i szukać tego przewodu na którym podczas zasuwania i odsuwania drzwi kierowcy będzie się zapalać i gasnąć kontrolka.
Jaką masz pompkę w bagażniku? W B3 jest prosta pompka który posiada tylko parę kabelków i zlokalizowanie właściwego nie jest trudne.

[ Dodano: 2009-12-22, 17:31 ]
A tak dla potomnych, którzy odwiedzą ten temat to w dziale warsztat jest moje fotostory z montażu sterownika centralnego zamka:
:arrow: https://audi80.pl/b3-b4-instalacja-s ... t36493.htm

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga