Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4 All] montaz sterownika centralnego z pilota

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kubik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2399
Rejestracja: 04 cze 2007, 22:10
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Kubik » 22 gru 2010, 17:59

Jeżeli jest to standardowy siłownik to go wymień. Jeden kupisz za 10 - 15 zł.

Awatar użytkownika
zakk87
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 153
Rejestracja: 07 maja 2009, 12:49
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: zakk87 » 23 gru 2010, 00:01

jeszcze spróbuje je podpiąć bezpośrednio pod prąd. Myślę, że albo gdzieś jest zwarcie, bo nic nie działa, nawet pilot, albo coś padło ze sterowników...

Awatar użytkownika
zupens
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 157
Rejestracja: 19 lip 2009, 12:16
Lokalizacja: M-wo

Sterownik Carprotect BX20

Post autor: zupens » 04 sty 2011, 21:37

Panowie posiadam pneumatyczny fabryczny centralny u siebie i zakupiłem sterownik na pilota tak jak w temacie powyżej, posiadam do niego tylko schemat który dołączyłem w załączniku, ktoś mi może łopatologicznie napisać który kabelek połączyć? Dowiedziałem się już ze ze sterownika wychodzi tylko jeden kabel na kierunki i należy użyć diody zenera aby to rozdzielić a nawet dwóch. Przeanalizowałem schematy znajdujące sie w 1 załączniku i zauważyłem że zamiast kabla pomarańczowo-białego jest pomarańczowo- czarny. Ktoś może mi pomóc?

krisch
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 131
Rejestracja: 04 cze 2007, 23:00
Lokalizacja: Scięgny

Post autor: krisch » 05 sty 2011, 06:24

Witaj . Podłączałem już takie sterowniki . A więc :
1 .co do Plusa i minusa to raczej wiesz .
2 . kierunki : tak jak piszesz diody są potrzebne bo wychodzi jeden kabel ( ja kupuje w abc elektoniki naj większe jakie mają , bo te małe nie wytrzymują i się palą
1zł szt)
3. Schemat do centralnego zamka który musisz użyć to ten ostatni , z przecięciem przewodu .
Musisz znaleźć kabelek który idzie od drzwi do pompki . Ja go szukam w słupku przed kierowcy drzwiami , nie pamiętam koloru , ale poszukaj na klubie bo gdzieś to widziałem .Przecinasz kabelek podpinasz jak w schemacie i działa!
W razie problemów w trakcie montażu : 698 630 475 Krzychu. :lol:

audion
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 110
Rejestracja: 28 lut 2010, 19:21
Lokalizacja: RZE

Post autor: audion » 05 sty 2011, 08:38

Kolego zupens, a moze lepiej podlaczyc ten sterownik jako zamek elektryczny? bo wtedy bedzie Ci sie uzbrajal rowniez fabryczny alarm jesli taki posiadasz, a z tego co sie orientuje to w pneumatycznym ustawieniu nie bedzie. Poszukaj w moich wypowiedziach bo gdzies pisalem o tym jak ja podlaczalem, tylko nie moge teraz tego znalezc. Montaz jest latwy, wiec dasz rade. Tylko ja mialem z dwoma wyjsciami na kierunki, wiec nie musialem stosowac diod.

kloku80
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 62
Rejestracja: 23 lut 2010, 21:03
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kloku80 » 05 sty 2011, 11:13

Kolego zupens będzie się uzbrajał w słupku beda dwa przewody masowe też mam oryginalny alarm i uzbraja się musisz podłaczyc według schematu sterowania minusami.Tylko jeszce czy posiada ten sterownik wydłuzenie czasu zamykania bo do pneumatycznego musi być.

Kamilek0909
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 20
Rejestracja: 07 lis 2009, 17:17
Lokalizacja: Zamość/Lubelskie

Post autor: Kamilek0909 » 05 sty 2011, 13:24

A teraz moje małe pytanko własnie co do sterownika mam lalkę z fabrycznym alarmem i teraz zamyka i otwiera sie z drzwi i uzbraja alarm czy da się zrobić tak żeby alarm sie uzbrajał po zamknięciu z pilota? Lecz nie rozbrajał po otworzeniu drzwi z kluczyka?? taki mój mały dylemat proszę o odpowiedź ;-)

Awatar użytkownika
zupens
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 157
Rejestracja: 19 lip 2009, 12:16
Lokalizacja: M-wo

Post autor: zupens » 05 sty 2011, 13:38

Ok, dziekuję za pomoc, pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 09 sty 2011, 16:09 przez zupens, łącznie zmieniany 1 raz.

Kamilek0909
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 20
Rejestracja: 07 lis 2009, 17:17
Lokalizacja: Zamość/Lubelskie

Post autor: Kamilek0909 » 08 sty 2011, 12:49

Koledzy zamontowałem dzisiaj sterownik od centralki wszystko działa prócz alarmu i oswieltlenia;/tzn alarm działa z kluczyka;/ elektryk mi powiedział ze to mocno dużo zabawy i dzisiaj jest za zimno żeby sie z tym pobawić aby działał alarm i światło w środku po zamknięciu z pilota po za tym powiedział mi ze moja pompa od centralnego jest z nowszego modelu A4 i idą po 2 kable nie wiem o co chodzi ale morze ktoś ma jakieś schematy żeby to rozkminic jak podłączyć żeby wszystko działo z pilota a nie z kluczyków proszę o pomoc

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 15 sty 2011, 15:19

Kamilek0909 pisze:czy da się zrobić tak żeby alarm sie uzbrajał po zamknięciu z pilota? Lecz nie rozbrajał po otworzeniu drzwi z kluczyka??
Odetnij kabel przy wkładce zamka na którym pojawia się minus przy odsuwaniu. Centralny będzie się odsuwał ale nie rozbroi alarmu.

Tu jest opisane jak podłączyć aby uzbrajał fabryczny alarm: https://audi80.pl/b4-alloryginalny-a ... t33883.htm

Awatar użytkownika
audico
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 264
Rejestracja: 04 gru 2007, 17:49
Lokalizacja: B-ce

Post autor: audico » 08 wrz 2011, 16:18

Panowie
zakupiłem sterownik centralnego zamka Maxicar 686-2236, myśląc, że jest to taki sam jak na pierwszej stronie tego tematu w poście podanym przez Yankess. No i się trochę namieszało bo przyszedł sterownik troszkę inny pod względem montażu. Do niego dostałem taką oto instrukcję :
Obrazek
Potrzebna mi teraz pomoc specjalisty, a mianowicie czy da się go podłączyć do fabrycznego alarmu w moim audi. Jeśli tak to jak? Proszę o jakiś schemat.
Ja chciałbym żeby sterowanie było (-) minusami i był krótki sygnał. Nigdzie w opisie do tego sterownika nie jest napisane czy on sam wymierza długość sygnału sterującego. Nie ma na nim żadnej zworki ani kabelka, który należy przeciąć. I sama instrukcja nie za bardzo wyjaśnia mi jak podłączyć te cztery kabelki żółty,biały, różowy oraz niebieski. Porównując ją do instrukcji zamieszczonej przez Yankess Instrukcja .
Zastanawiam się ,czy jak się wepnę tymi wyżej wymienionymi kabelkami w moje dwa idące od wkładki zamka czy będę mógł normalnie zamykac z kluczyka auto i tym samym uzbrajac fabryczny alarm?
Moja prośba jest dość pilna bo mam jeszcze 7 dni na oddanie towaru a zwrócic mogę tylko nienaruszony, więc narazie chcę ten temat opanować tylko teoretycznie.

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 08 wrz 2011, 23:05

Ten sterownik obsługuje zamki elektryczne więc pewnie daje sygnał 0,5s.

Możesz go oddać albo jak się ci chce posprawdzać to może udałoby się go dostosować aby sterował dwoma masami.

Ja bym proponował podłączyć na próbę sterownik do jakiegoś akumulatora. Brązowy kabel do masy i zobaczyć czy na różowym albo niebieskim pojawia się masa zamykanie i jednocześnie sprawdzić czy na białym albo żółty nie pojawia się plus.
Jeśli będzie działał jak to opisałem wyżej to powinna się dać go zastosować do sterowania dwoma masami. Jeśli jednocześnie z masą daje plus na wyjściu przeciwnej funkcji to diody powinny załatwić sprawę.
Jeszcze muszę się pozastanawiać w jakie impulsy podaje ten sterownik ale sądzę że daje masę na niebieskim na zamykania a na białym na otwieranie.

Awatar użytkownika
audico
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 264
Rejestracja: 04 gru 2007, 17:49
Lokalizacja: B-ce

Post autor: audico » 10 wrz 2011, 09:19

Jestem po próbnym podłączeniu do akumulatora z wykorzystaniem żarówki :-).

Czarny, brązowy - masa z akumulatora
czerwony - plus z akumulatora
niebieski - masa w żarówce, jednocześnie żarówkę jej dolną częścią połączyłem z plusem od akumulatora
EFEKT:
Po wciśnięciu w pilocie przycisku zamykania żarówka świeciła przez około jedną sekundę.
Natomiast kiedy zamiast niebieskiego podłączyłem kabel koloru różowego to nic się nie działo.
A kiedy do żarówki podłączyłem tylko niebieski i różowy, także nic się nie działo.

Takie same działanie wykonałem z kablami od otwierania tzn. białym i żółtym. Efekt był taki sam. Sterującym kablem (podającym masę) jest kabel biały.

Teraz chcę podłączyć te dwa kable tzn. niebieski i biały, do dwóch kabli idących od wkładki zamka o kolorach brązowo/szary i brązowo/zielony i zobaczyć czy ta centralka będzie sterować moim alarmem a ten z kolei moim centralnym.
Myślę, że to powinno zadziałać chyba, że o czymś zapomniałem.

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 10 wrz 2011, 11:10

Zrób jeszcze test podłączając żarówkę do niebieskiego i masę z akumulator oraz białego i masę (tylko na każdym zrób zamykanie i otwieranie) bo podejrzewam (ale sam wątpię ale lepiej się upewnić) że jak podaje masę na białym to na niebieskim pojawia się plus i odwrotnie.
audico pisze:eraz chcę podłączyć te dwa kable tzn. niebieski i biały, do dwóch kabli idących od wkładki zamka o kolorach brązowo/szary i brązowo/zielony i zobaczyć czy ta centralka będzie sterować moim alarmem a ten z kolei moim centralnym.
Myślę, że to powinno zadziałać chyba, że o czymś zapomniałem.
Dobrze piszesz, tak należy to podłączyć.

Awatar użytkownika
audico
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 264
Rejestracja: 04 gru 2007, 17:49
Lokalizacja: B-ce

Post autor: audico » 10 wrz 2011, 12:02

aldi, zrobiłem test nr 2 wg Twojej sugestii.
Najpierw osobno podłączyłem niebieski i żarówkę do masy z akumulatora. Nie świeciła się ani po wciśnięciu zamykania ani po wciśnięciu otwierania.
Potem podłączyłem biały kabel wg powyższego schematu i efekt ten sam.

Następnie zrobiłem to samo co wyżej z tym, że wtedy drugi kabel (na przemian biały lub niebieski) połączyłem z żarówką podłączoną do plusa. Efekt żarówka podłączona do plusa świeciła przez ok. sekundę, natomiast żarówka przy minusie nie świeciła.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga