Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B2] Jak samemu usunąć niewielkie wgniecenia

ODPOWIEDZ
vwpo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1
Rejestracja: 02 lut 2009, 11:25

[B2] Jak samemu usunąć niewielkie wgniecenia

Post autor: vwpo » 02 lut 2009, 11:41

Drodzy użytkownicy... po raz kolejny przeglądając dobrodziejstwa sieci natrafiłem na fajny film:

Jak usunąć niewielkie wgniecenia karoserii auta

Z tego co widziałem cieszy się dużą popularnością... Piszcie i komentujcie.

Powodzenia ;-)
Ostatnio zmieniony 02 lut 2009, 13:34 przez vwpo, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Bastek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2170
Rejestracja: 04 paź 2007, 19:51
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Bastek » 02 lut 2009, 11:50

vwpo, dobrze by było, gdybyś najpierw przedstawił się w odpowiednim dziale, nie pisał pogrubioną trzcionką i dał link do filmu :roll:
Audi, przegub, jakiej firmy?
- soczewki;
- zderzak przód coupe;
- zderzak tył S2;
- TRESER lights;
- AZEV A porsche edition;
- springi -40mm JAMEX progressive


Długie proste są dla szybkich samochodów.
Ciasne zakręty są dla szybkich kierowców.

Awatar użytkownika
Gudzu
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 93
Rejestracja: 20 paź 2008, 10:09
Lokalizacja: Bolesławiec

Post autor: Gudzu » 02 lut 2009, 12:25

link do filmu przeciez dał... a fajny sposobik ciekawi mnie jak to spowodowalo ze blacha odzyskała swoj kszta łt i lakier sie niespalil;]

paluś
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 199
Rejestracja: 19 maja 2007, 20:03
Lokalizacja: pszczyna

Post autor: paluś » 02 lut 2009, 12:44

jestem ciekaw czy to zadziala na wgniecenie na kantach drzwi albo blotnikow,miejsce szczegulne na uszkodzenie przez uderzenie innych drzwi :?: :roll:
TY TY I TYLKO TY, JESTEŚ MOJĄ DAMĄ

.............A U D I.....................

Awatar użytkownika
Danek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3410
Rejestracja: 27 cze 2007, 13:17
Imię: Damian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.2 KK
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: Danek » 02 lut 2009, 13:01

Sposób ciekawy i stary jak świat. Owszem, skuteczny ale ma jedną zasadniczą wadę można nim zlikwidować tylko stosunkowo płytkie i dość duże powierzchniowo i nie załamane wgniecenia. Takie wgniecenie spokojnie i bez wysiłku można wyciągnąć jakąś przyssawką do szkła (np. kilkoma wieszakami łazienkowymi :-) ) . Natomiast stosując metodę pokazaną na filmie możemy bardzo łatwo uszkodzić lakier (mimo, iż autor zapewnia o nieszkodliwości) tak olbrzymia różnica temperatury (+80 -80 *C) to ogromny szok termiczny, co może prowadzić do rozwarstwienia lub pękania lakieru.
Gudzu pisze:ciekawi mnie jak to spowodowalo ze blacha odzyskała swoj kszta łt i lakier sie niespalil;]
Czysta fizyka. Ogrzewając miejsce wokół wgniecenia powodujesz rozszerzenie się materiału i jego lekkie uelastycznienie, nagłe oziębienie powoduje natychmiastowe skurczenie się materiału co powoduje "wyciągnięcie" wgniecenia. Dodatkowo tego typu wgniecenia często wystarczy lekko pociągnąć żeby siłą sprężystości wróciły do pierwotnego kształtu co również może być wykorzystane w tym przypadku. Właśnie różnice w rozszerzalności cieplnej blachy i lakieru oraz jego poszczególnych warstw może być powodem odprysków, spalić się raczej nie spali (to nie opalarka) ale mikropęknięcia i/lub odpryski są moim skromnym zdaniem więcej niż prawdopodobne.

aawol

Post autor: aawol » 02 lut 2009, 20:19

testowałem na lekkim wklęśnięciu maski ( bez załamań) nagrzewałem suszarką schładzałem gaśnicą halonową (śniegową). Skuteczność jest ale raczej nie ma pęknięć. Ja przynajmniej tak myślę skoro auto w zimie jest zmrożone to woda w mikropęknięciach powinna uszkodzić lakier.

Awatar użytkownika
grze
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3198
Rejestracja: 09 lip 2008, 17:57
Lokalizacja: południe

Post autor: grze » 02 lut 2009, 21:27

Danek, a czy jeśli przy prostowaniu wgniecenia zrobi się nam mała pajęczynka, to czy to zacznie rdzewieć?

Awatar użytkownika
Danek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3410
Rejestracja: 27 cze 2007, 13:17
Imię: Damian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.2 KK
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: Danek » 02 lut 2009, 22:16

aawol pisze:Ja przynajmniej tak myślę skoro auto w zimie jest zmrożone to woda w mikropęknięciach powinna uszkodzić lakier.
Nie tak szybko. Pewnie wylezie dopiero po kilku latach (szczególnie po soli)
grze pisze:zrobi się nam mała pajęczynka, to czy to zacznie rdzewieć?
Jeśli ocynk nie zostanie przegrzany (o to raczej trudno przy operowaniu suszarką) to wydaje mi się, że nie. Natomiast czytałem na wielu forach lakierniczych, że powłoka lakiernicza może znacznie szybciej złapać mat. Poza tym używanie agresywnych, silikonowych wosków może rzeczywiście uszkodzić powłokę cynkową i wtedy wolna droga dla rudej :-( .

rav87
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 28
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:56
Lokalizacja: 3city

Post autor: rav87 » 02 lut 2009, 23:10

Kiedyś słyszałem o takim sposobie, ale przy wykorzystaniu butelki z gazem do zapalniczki... Bez ogrzewania się nie obejdzie? :-P
Clarkson: Mówić komuś przy obiedzie, że prowadzisz Nissana Almerę to jest to samo co powiedzieć, że masz ebole i że zaraz sobie kichniesz.
Moje oooo
https://audi80.pl/viewtopic.php?t=23090

Awatar użytkownika
yawor
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 441
Rejestracja: 29 mar 2008, 14:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: yawor » 02 lut 2009, 23:17

Można też przy pomocy suchego lodu :).
Obrazek
Jest:
BMW 520d e39

Było:
Audi 80 B4 2.0E ABK

aawol

Post autor: aawol » 03 lut 2009, 07:31

najlepszym rozwiązaniem jest ... dobry kowal, akurat przy naprawach blacharskich narzędzia i technika jest potrzebna, można się bawić ale faktycznie dla lakieru jest to niemiłe. Moja naprawa to już ponad rok temu była, blachy mam zdrowe więc ruda się nie łapie ale może faktycznie gdzieś pod lakierem krąży woda.

Awatar użytkownika
Afdi87
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 590
Rejestracja: 23 paź 2008, 07:33
Lokalizacja: Podkarpackie

Post autor: Afdi87 » 09 mar 2009, 17:49

Ja sobie kupiłem takie cus: http://www.allegro.pl/item574516057_sam ... sawki.html
jak mi przyjdzie to się pochwale, czy coś tym zdzialalem :-D

Awatar użytkownika
grze
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3198
Rejestracja: 09 lip 2008, 17:57
Lokalizacja: południe

Post autor: grze » 09 mar 2009, 18:08

Koledzy, w okolicy Wrocławia jest firm, która zajmuje się bezinwazyjnym prostowaniem tego typu wgnieceń. Jakby ktoś był zainteresowany, to mogę postarać się o namiar do nich.

Awatar użytkownika
trevor
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 186
Rejestracja: 16 cze 2008, 19:01

Post autor: trevor » 11 mar 2009, 03:07

Afdi87, też ostatnio to oglądałem i się zastanawiam czy to coś zdziała. Jak wypróbujesz napisz coś o tym

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga