Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B3]Kapiąca woda na wycieraczkę i podlana skrzynka bezp.

ODPOWIEDZ
Gwido33
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 37
Rejestracja: 04 cze 2010, 07:11
Lokalizacja: Nowy Targ/Podhale
Kontakt:

[80 B3]Kapiąca woda na wycieraczkę i podlana skrzynka bezp.

Post autor: Gwido33 » 04 cze 2010, 07:37

Witam wszystkich.
Jestem tu nowy, więc wybaczcie jakieś wpadki, ale będę się uczył na błędach - obiecuję :-) .
Jeśli chodzi o moje autko, to posiadam B3 z 1987r. sedana, silnik 1.8 benzyna.
Mam właściwie trzy problemy, ale nie chciałem pisać osobnych tematów, żeby nie zaśmiecać, a w temacie się wszystko nie zmieściło. Jeżeli więc moderator uzna, że mam to porozdzielać, to proszę mnie upomnieć.
Problem 1
Ostatnio po wymianie szyby przedniej przyszły te wielkie deszcze i dwa razy (2 tygodnie temu i dzisiaj) znalazłem po stronie pasażera nakapaną wodę. Wykładzina (nie pod dywanikiem na podłodze tylko koło drzwi pod samym schowkiem) pod schowkiem po prawej stronie jest mokra i nakapane jest niewiele, ale jest. Początkowo myślałem, że może jak przejeżdżałem przez głębszą kałuże, to się jakoś wcisnęła, ale dzisiaj samochód stał całą noc, a była straszna ulewa. Zaznaczam, że szyba nie jest nigdzie biała w miejscu klejenia.

Problem 2
Po mocniejszych deszczach mam często zwarcia - od wczoraj świeci mi się lampka pod przyciskiem przeciwmgielnych, chociaż nie są włączone - czy można jakoś zapobiec podlewaniu skrzynki bezpieczników - bo to chyba tam jest problem.

Problem 3
Kiedy jadę z otwartymi szybami (nawet tylko jedną) to strasznie mi śmierdzi w samochodzie jakby spalinami - zawsze myślałem, że mi zaciąga spod maski. Czy może ktoś podesłać mi zdjęcie spod maski, żebym sprawdził, czy mam wszystkie uszczelki i plastiki (podszybie) - może jakiejś brakuje.

To wszystko narazie - mam nadzieję, że nie złamałem regulaminu i proszę o wyrozumiałość, jeśli coś zawaliłem.

Awatar użytkownika
piotrek 250279
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 358
Rejestracja: 19 lut 2010, 18:00
Lokalizacja: brzesko

Post autor: piotrek 250279 » 04 cze 2010, 09:05

z ta woda od strony pasazera, to moze z tej rurki co odprowadza wode z szyberdachu ,one ida w slupkach i jak otwozysz dzwi to tam gdzie zawiasy,to tam jest taka guma z dziora to jest odplyw.

Gwido33
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 37
Rejestracja: 04 cze 2010, 07:11
Lokalizacja: Nowy Targ/Podhale
Kontakt:

Post autor: Gwido33 » 04 cze 2010, 09:31

piotrek 250279 pisze:z ta woda od strony pasazera, to moze z tej rurki co odprowadza wode z szyberdachu ,one ida w slupkach i jak otwozysz dzwi to tam gdzie zawiasy,to tam jest taka guma z dziora to jest odplyw.
Nie napisałem, ale ja nie mam w nim szyberdachu

Awatar użytkownika
piotrek 250279
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 358
Rejestracja: 19 lut 2010, 18:00
Lokalizacja: brzesko

Post autor: piotrek 250279 » 04 cze 2010, 10:18

sedan bez szyberdachu?bylem 100%pewien ze kazde oprucz awanta ma w standardzie :oops:

josef
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 90
Rejestracja: 26 lip 2007, 11:51
Lokalizacja: Lebork

Post autor: josef » 04 cze 2010, 17:36

;-) Z wodą może być tak że Ci ,,szklarz" troszkę niefachowo szybę wkleił ,zrób reklamację,to samo przerabiałem,spaliny mogą również dołem pchać się do kabiny,jak masz nieszczelny układ ,w tych deszczach mozesz mieć wilgoć w aucie ,rozbierz przycisk przeciwmgielnych i przeczyść papierem, może pomóc ;-)

Awatar użytkownika
gucia
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 123
Rejestracja: 26 gru 2008, 21:03
Lokalizacja: Lębork

Post autor: gucia » 04 cze 2010, 20:24

Sprawdź odpływy pod maską. Zobacz czy filtr przeciwpyłkowy nie jest mokry lub wilgotny. Jeśli nie to sprawdź zabezpieczenie gumowe wokół tego filtra. Dostawanie się wody może być również spowodowane złym odpływem wody z podszybia. Sprawdź je

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga