Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3/B4] Popękane lusterko - kilka pytań

Awatar użytkownika
hudy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4865
Rejestracja: 28 lis 2006, 00:13
Imię: Robert
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Alwernia
Kontakt:

Post autor: hudy » 05 maja 2010, 21:22

miałem ten sam problem z lusterkami.przy szybszej jeździe szkło strasznie drgało.reguluje się to właśnie tymi śrubkami pod pokrętłami od regulacji.nie ma niestety jakiegoś konkretnego przepisu na to po prostu musisz metodą prób i błędów je po dokręcać.myślę że nie będziesz miał problemów z tym zajmie ci to może z 5 minut...

Awatar użytkownika
IC69
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 4800
Rejestracja: 05 sty 2007, 22:48
Imię: Irek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: IC69 » 05 maja 2010, 21:58

KeyKey pisze: Pierwszy problem to "latające" szkła w lusterkach - bardzo silnie drgają przy szybszej jeździe. Drugi problem to nie do końca sprawna regulacja mechaniczna (szczególnie od strony kierowcy, regulacja w którymś momencie się zacina).
KeyKey, skoryguj luz na linkach (tu opisywałem jak to zrobić :arrow: https://audi80.pl/b4-19tdi-1z-proble ... a+lusterek ), a potem sprawdź czy się jeszcze coś zacina.

Awatar użytkownika
shellah
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3081
Rejestracja: 08 wrz 2007, 09:08
Imię: Artur
Model: Inny
Nadwozie: Coupe
Silnik: 2.8 AAH+lpg
Lokalizacja: Reading UK

Post autor: shellah » 05 maja 2010, 22:55

I ja się podłącze pod temat.Mam peknięte lusterko pasażera. Posiadam RS2 Porshe i czy ciężko będzie dostać zamiennik :roll: ewentualnie czy od Porshe podejdzie?

KeyKey
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7
Rejestracja: 26 kwie 2010, 11:28
Lokalizacja: Kraków

Post autor: KeyKey » 06 maja 2010, 14:21

BorysTDI pisze:KeyKey, zobacz jednak to ustawianie pod pokrętłami. Skrajne naprzeciw siebie współpracują razem. Może po prostu w jednym przeskoczyła Ci zębatka i nie pozwala regulować dostatecznie i powstał luz. Z tego co pamiętam jak jedna kręcisz w prawo to drugą w lewo i volia
Robiłem to wg książki "Naprawiam i reguluję Audi 80" ale niestety regulacja jest niesprawna. W pewnym momencie blokuje się zupełnie i nie mogę odchylić bardziej lusterka. Spróbuję jeszcze raz, zobaczymy co będzie. Dzięki za pomoc.

[edit] Udało mi się wyregulować prawe lusterko, nie powinno już się machać. W lewym lusterku wyjąłem mechanizm regulacji z podłokietnika, jedno cięgno jest zerwane - czeka mnie wymiana lusterka.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga