Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3/B4] Popękane lusterko - kilka pytań

Trolu
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7
Rejestracja: 14 lis 2009, 16:31

[B3/B4] Popękane lusterko - kilka pytań

Post autor: Trolu » 26 kwie 2010, 16:01

Witam. Dziś miałem małą przygodę, spotkanie lusterkami. Popękało mi szkło. Mam pytanie czy wystarczy kopić wkładkę i lustro biedzie również podgrzewane, czy gdy posiada się podgrzewane lusterka wkładki są jakieś inne. Moze to banalne pytanie ale jestem zielony w tych sprawach. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2010, 17:48 przez Trolu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
percevalle
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 768
Rejestracja: 31 mar 2009, 13:51
Lokalizacja: zamość/lubelskie

Post autor: percevalle » 26 kwie 2010, 16:11

Musisz kupić wkładkę tzn. samo szkło (z plastikowym mocowaniem, no chyba ze mocowanie sobie przełożysz ze starego lusterka) w wersji podgrzewanej, czyli z paskami grzejącymi. Występują w wariantach:
1. zwykłe,
2. sferyczne (z poszerzonym kątem widzenia, pomniejszające),
3. asferyczne (największy kąt widzenia + likwidacja martwego punktu).
Do tego kolory białe albo niebieskie.

Jeszcze nie napisałeś jakie to lusterko prawe czy lewe. Bo lewe polecam asferyczne, prawe moze być obojetnie jakie.

Awatar użytkownika
hudy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4865
Rejestracja: 28 lis 2006, 00:13
Imię: Robert
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Alwernia
Kontakt:

Post autor: hudy » 27 kwie 2010, 17:00

percevalle pisze:prawe moze być obojetnie jakie.
nie nie nie... nie myl chłopakowi... ja tez się przejechałem na takich radach.na prawe lusterko kupiłem sferyczne przez co tak naprawdę g... widzę.aby zmienić np pas z lewego na prawy muszę odchylać głowę prawie do samej kierownicy...

Trolu, plastik trzymający szkło lusterka bez problemu odczepisz i na taśmie dwustronnej przylepisz do nowego szkła jednak z wkładem podgrzewającym będziesz miał pewnie problem więc od razu sobie kup nowy, koszt ok 6zł także nie pieniądze...

Awatar użytkownika
sagem
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3373
Rejestracja: 31 paź 2007, 14:30
Imię: Sebek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: sagem » 27 kwie 2010, 17:18

hudy, potwierdzam słowa kolegi, sam miałem z tym problem, musisz kupić lusterka na stronę na która potrzebujesz, w innym przypadku będziesz miał problemy z widocznością.

Awatar użytkownika
percevalle
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 768
Rejestracja: 31 mar 2009, 13:51
Lokalizacja: zamość/lubelskie

Post autor: percevalle » 27 kwie 2010, 18:55

Panowie, o mało nie miałem dzwona niedawno bo zajechałem człowiekowi droge przy zmianie pasa na lewy, kiedy był w martwym punkcie. Sprawa dotyczyła lewego lusterka i zmieniłem szkło ze standardowych na asferyczne. Wadą ich jest to coprawda że trochę oddalają ale można sie do tego przyzwyczaić, bo zaleta jest taka że widać absolutnie wszystko. Na prawą napisałem cokolwiek - bo można spokojnie zastosować standard, bo w Polsce jednak najcześciej zmienia sie pas na ten z lewej strony. Natomiast co kolega wybierze to już jego sprawa, większośc jeździ na zwykłych i im nie przeszkadza ;-)

Awatar użytkownika
hudy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4865
Rejestracja: 28 lis 2006, 00:13
Imię: Robert
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Alwernia
Kontakt:

Post autor: hudy » 27 kwie 2010, 19:39

sagem pisze:hudy, potwierdzam słowa kolegi
ale kogo słowa potwierdzasz bo nie rozumiem?? kolega percevalle, stwierdził że na prawą stronę można kupić lusterka obojętnie jakie a ja się z tym nie zgadzam bo sam mam w samochodzie sferyczne i źle przez nie widać.wiem to z autopsji.nawet kombinowałem z przestawieniem lusterka na mocowaniach i nic nie pomogło.teraz mam zamiar wymienić na asferyczne i powinno być lepiej...

Awatar użytkownika
sagem
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3373
Rejestracja: 31 paź 2007, 14:30
Imię: Sebek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: sagem » 27 kwie 2010, 19:50

hudy pisze:
sagem pisze:hudy, potwierdzam słowa kolegi
ale kogo słowa potwierdzasz bo nie rozumiem?? kolega percevalle, stwierdził że na prawą stronę można kupić lusterka obojętnie jakie a ja się z tym nie zgadzam bo sam mam w samochodzie sferyczne i źle przez nie widać.wiem to z autopsji.nawet kombinowałem z przestawieniem lusterka na mocowaniach i nic nie pomogło.teraz mam zamiar wymienić na asferyczne i powinno być lepiej...
Twoje słowa potwierdzam hudy , bo sam jak zmieniałem maty do podgrzewania zbiłem jedno lusterko i też drążyłem ten temat, stąd mówię że nie powinny być zakładane obojętnie jak.

Awatar użytkownika
BorysTDI
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 759
Rejestracja: 21 gru 2009, 13:51
Lokalizacja: Hrubieszów

Post autor: BorysTDI » 28 kwie 2010, 09:32

Czyli najlepiej po prostu zapodać asferyczne na obie strony i nie martwic się martwymi punktami. Wczoraj przy wycofywaniu przez seryjne lusterko (tia, teraz to mogę wmawiać że przez lusterko...), mało nie rozjechałem człowieka więc lepiej widzieć więcej niż mniej.

Awatar użytkownika
percevalle
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 768
Rejestracja: 31 mar 2009, 13:51
Lokalizacja: zamość/lubelskie

Post autor: percevalle » 28 kwie 2010, 11:45

BorysTDI pisze:Czyli najlepiej po prostu zapodać asferyczne na obie strony i nie martwic się martwymi punktami. Wczoraj przy wycofywaniu przez seryjne lusterko (tia, teraz to mogę wmawiać że przez lusterko...), mało nie rozjechałem człowieka więc lepiej widzieć więcej niż mniej.
Jesli nie będzie ci przeszkadzało że obraz jest pomniejszony (przedmioty w rzeczywistości są bliżej) to bierz asferyczne (oczywiście ogrzewane) bo wtedy masz pełne pole widzenia.

Awatar użytkownika
hudy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4865
Rejestracja: 28 lis 2006, 00:13
Imię: Robert
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Alwernia
Kontakt:

Post autor: hudy » 28 kwie 2010, 18:50

tu masz mniej więcej przedstawione na rysunku jak wygląda widok przez różne szkła: http://www.lusterka.win.pl/index.php?pilot=rodz

Trolu
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7
Rejestracja: 14 lis 2009, 16:31

Post autor: Trolu » 30 kwie 2010, 14:52

Dziekuje Panowie Bardzo za zainteresowanie oraz odpowiedzi. Pozdrawiam

KeyKey
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7
Rejestracja: 26 kwie 2010, 11:28
Lokalizacja: Kraków

Post autor: KeyKey » 05 maja 2010, 09:20

Podepnę się pod temat bo również mam problemy z lusterkami. Pierwszy problem to "latające" szkła w lusterkach - bardzo silnie drgają przy szybszej jeździe. Drugi problem to nie do końca sprawna regulacja mechaniczna (szczególnie od strony kierowcy, regulacja w którymś momencie się zacina). Czy Waszym zdaniem lepiej wymienić całe lusterka z mechanizmem regulacji czy bawić się w naprawę? Jaki może być koszt kompletnego lusterka?

Dzięki, pozdrawiam.

Awatar użytkownika
goldi j51
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3625
Rejestracja: 01 kwie 2007, 19:01
Imię: Robert
Model: Audi A6
Nadwozie: Sedan
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: goldi j51 » 05 maja 2010, 09:49

Jeśli lata wkład lusterka wystarczy zdjąć kółka od regulacji lusterek pod nimi masz dwa wkręty wystarczy dokręcić coś tak mi przychodzi do głowy było na forum już o tym ;-)

KeyKey
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7
Rejestracja: 26 kwie 2010, 11:28
Lokalizacja: Kraków

Post autor: KeyKey » 05 maja 2010, 10:17

goldi j51 pisze:Jeśli lata wkład lusterka wystarczy zdjąć kółka od regulacji lusterek pod nimi masz dwa wkręty wystarczy dokręcić coś tak mi przychodzi do głowy było na forum już o tym ;-)
Pod kółkami są cztery wkręty do regulacji w każdym kierunku ale nimi można jedynie skorygować luz.

Awatar użytkownika
BorysTDI
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 759
Rejestracja: 21 gru 2009, 13:51
Lokalizacja: Hrubieszów

Post autor: BorysTDI » 05 maja 2010, 14:57

KeyKey, zobacz jednak to ustawianie pod pokrętłami. Skrajne naprzeciw siebie współpracują razem. Może po prostu w jednym przeskoczyła Ci zębatka i nie pozwala regulować dostatecznie i powstał luz. Z tego co pamiętam jak jedna kręcisz w prawo to drugą w lewo i volia

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga