Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 cabrio]wykonanie hardtopa z laminatu

Awatar użytkownika
siwusek216
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 695
Rejestracja: 29 lip 2007, 11:28
Lokalizacja: Myslowice

Post autor: siwusek216 » 11 paź 2009, 22:49

karmelitto pisze:wiesz o co mi chodzi? wypisz dach skórzany i w jego miejsce wkładasz "ten nasz hardtop". musimy wziąc pod uwagę, ze oryginalne hardtopy są robione chyba bardziej profossjonalne pod jakieś inne mocowania, które pozwalają trzymać dach skórzany w pufie :P
Nadal nie mam pojęcia jak byś chciał go przymocować... Nie zrobisz składanego hardtopa na 100% a jak przykręcisz go w miejsce sofa mając zamknięty schowek? No chyba ze masz jakiś świetny pomysł i gumowe ręce albo ja nie mogę załapać twojego rozumowania.

karmelitto
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 282
Rejestracja: 05 lip 2009, 20:06
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: karmelitto » 12 paź 2009, 18:21

siwusek216, wykręcasz dasz skórzany, kładziesz go do garażu. Następnie - wcześniej przygotowany utwardzony, z podbitką dach ręcznie zrobiony dajesz w miejsce tego wykręconego. wiadomo, że jego się nie będzie składać.

i chyba nie trzeba mieć gumowych rąk ani świetnego pomysłu ..

Awatar użytkownika
meir
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 927
Rejestracja: 17 lis 2008, 22:48
Lokalizacja: Tychy

Post autor: meir » 12 paź 2009, 19:20

karmelitto, szczerze to po co go wykrecac ?? lepiej go schować do schowka ;/ przeciez jak go wykrecisz i schowasz do garazu to po zamknieciu schowka i tak bedziesz miał tyle miejsca co jak by szmata była w kufrze

Awatar użytkownika
maniekmac
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 520
Rejestracja: 15 paź 2008, 17:41
Imię: Mariusz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Coupe
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Kodeń

Post autor: maniekmac » 13 paź 2009, 14:24

zakwapl pisze:A te hardtopy co są na ebayu to licytacja ?
te licytacje to są wieszki do mocowania hardtopa jak go nie używasz.

Tu są mocowania do hardtopa
http://cgi.ebay.pl/Originaler-Audi-80-C ... 286.c0.m14

Kurcze niedawno był jeszcze na aledrogo za 3500 (przez tel. ostateczmie 3000) hardtop ale jechać mi się nie chciało i już dawno nieaktualne :(

Więc teraz nic nie pozostaje tylko jeździć i wąchać wilgoć w aucie - ble.

Nikt nie ma kogoś kto zaeksperymentuje z tym zrobieniem sztywnego dachu , ja oczywiście udostępnie dach na prototyp :). Obojętne czy z blachy czy nawet z laminatu.

[ Dodano: 2009-10-13, 14:28 ]
meir pisze:karmelitto, szczerze to po co go wykrecac ?? lepiej go schować do schowka ;/ przeciez jak go wykrecisz i schowasz do garazu to po zamknieciu schowka i tak bedziesz miał tyle miejsca co jak by szmata była w kufrze
dokładnie jak piszesz jak masz ori hardtop to miękki składasz a mocujesz ten sztywny i po ptakach, i nic nie trzeba odkręcać.

Autko jednego z forumowiczów

karmelitto
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 282
Rejestracja: 05 lip 2009, 20:06
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: karmelitto » 13 paź 2009, 20:01

maniekmac, ale w tym gwoźdź, ze nie masz ori hardtopu :)) tylko przerabiasz stary - wzmocniony. musisz wykręcić, żeby zaczepy srubunkowe mogły sie na czyms trzymać. gdy będziesz mieć dwa dachy wydaje mi się, ze nie wkręcisz dwóch śrub do jednej dziury :P

temat powstał, by zrobić hardtop ze starego dachu, a nie o kupno. swojski domowy sposób ;p

Awatar użytkownika
wonski
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 130
Rejestracja: 13 gru 2008, 20:33
Lokalizacja: Cerkiewnik/Olsztyn

Post autor: wonski » 13 paź 2009, 20:21

karmelitto pisze:maniekmac, ale w tym gwoźdź, ze nie masz ori hardtopu :)) tylko przerabiasz stary - wzmocniony. musisz wykręcić, żeby zaczepy srubunkowe mogły sie na czyms trzymać. gdy będziesz mieć dwa dachy wydaje mi się, ze nie wkręcisz dwóch śrub do jednej dziury :P

temat powstał, by zrobić hardtop ze starego dachu, a nie o kupno. swojski domowy sposób ;p
kolego ale mój temat tyczy się tego żeby ze starego dachu wziąść formę jak ma wyglądać dach z laminatu i od tego dopiero zacząć coś kombinować a nie wyspawać starą ramę blachą i cheja :P
dach musi być jeden(miękki w kufrze i twardy na wierzchu)
tak przy okazji orientowałem się w temacie i dowiedziałem się że nie bardzo da radę ogarnąć temat ze zwykłego dachu,potrzebny jest twardy na formę żeby można było coś kombinować boz takiego może wyjść kupa :/

karmelitto
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 282
Rejestracja: 05 lip 2009, 20:06
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: karmelitto » 13 paź 2009, 22:48

no to źle zrozumiałem :P chciałęm takim typowo "domowym sposobem":P potrzeba matka wynalazków :D

Awatar użytkownika
maniekmac
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 520
Rejestracja: 15 paź 2008, 17:41
Imię: Mariusz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Coupe
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Kodeń

Post autor: maniekmac » 14 paź 2009, 09:30

"karmelitto" No właśnie nie mam hardtopa ale mam dwa dachy i jeden mogę przerobić na styl oryginalnego łącznie z ucięciem tych mocowań do nadwozia bo tam będzie jedno już przykręcone od miękkiego dachu a hard top mocuje się po złożeniu miękkiego dachu na dodatkowym zatrzasku takim jak w linku co podałem z ebay a nie przykręca w oryginalne miejsce. Tak więc temat nadal otwarty.

Awatar użytkownika
Kolczat
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7532
Rejestracja: 07 kwie 2009, 23:11
Imię: Marcin
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG+lpg
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: Kolczat » 14 paź 2009, 23:19

czyli na klapie bagaznika dachu przykreca sie dach?
maniekmac pisze:Kurcze niedawno był jeszcze na aledrogo za 3500 (przez tel. ostateczmie 3000) hardtop ale jechać mi się nie chciało i już dawno nieaktualne :(
wlasnie ten mialem zamiar kupic... juz mialem kase w rece a gosicu mowi ze wczoraj sprzedal :/
jest na allegro teraz do sprowadzenia z Europy, ale 5600 pln... poszukam jeszcze na googlach, rodzinka z niemiec przyjezdza za tydzien to moze by mi cos znalezli i wtedy moglbym pokazac jak to wszystko dokladnie wyglada

Awatar użytkownika
wonski
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 130
Rejestracja: 13 gru 2008, 20:33
Lokalizacja: Cerkiewnik/Olsztyn

Post autor: wonski » 15 paź 2009, 17:47

kolczat pisze:czyli na klapie bagaznika dachu przykreca sie dach?
pod tymi małymi klapkami masz coś do czego się montuje ale jeszcze za bardzo nie wiem w którym to jest miejscu :p
maniekmac pisze:Kurcze niedawno był jeszcze na aledrogo za 3500 (przez tel. ostateczmie 3000) hardtop ale jechać mi się nie chciało i już dawno nieaktualne :(
wlasnie ten mialem zamiar kupic... juz mialem kase w rece a gosicu mowi ze wczoraj sprzedal :/
jest na allegro teraz do sprowadzenia z Europy, ale 5600 pln... poszukam jeszcze na googlach, rodzinka z niemiec przyjezdza za tydzien to moze by mi cos znalezli i wtedy moglbym pokazac jak to wszystko dokladnie wyglada
za 3-4 tyś sam od razu bym się połasił :)

Awatar użytkownika
Kolczat
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7532
Rejestracja: 07 kwie 2009, 23:11
Imię: Marcin
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG+lpg
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: Kolczat » 16 paź 2009, 12:30

wonski pisze:pod tymi małymi klapkami masz coś do czego się montuje ale jeszcze za bardzo nie wiem w którym to jest miejscu :p
aha, no tam bylo by logcznie to zamontowac ;p
no coz moze ktos sie podejmie jednak tego laminatu i bedziemy miec za 3 kola...

Awatar użytkownika
siwusek216
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 695
Rejestracja: 29 lip 2007, 11:28
Lokalizacja: Myslowice

Post autor: siwusek216 » 16 paź 2009, 14:33

Zrobienie formy to chyba nie za duży problem mając ori hardtop na wzór, ciekawi mnie tylko jak myślicie rozwiązać kwestie uszczelek/tylnej szyby tak aby to wszystko w kupie nie ciekło, ładnie wyglądało i współpracowało z drzwiami bo po co komu twardy dach przez który woda leci strumieniami... Tylko niech nikt nie pisze o jakichś adaptacjach uszczelek z malucha itp. A tak jako ciekawostka cena softa ze stelażem i hydraulika w ASO to bagatela 36000 pln wiec ciekawe ile kosztuje kpl uszczelek do hardtopa

Awatar użytkownika
wonski
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 130
Rejestracja: 13 gru 2008, 20:33
Lokalizacja: Cerkiewnik/Olsztyn

Post autor: wonski » 16 paź 2009, 16:04

jeżeli tylkokupie ori hardtop to napewno podejmę się "produkcji" laminatów ,bo wiem że za odpowiednią kasę będzie to dobry interes bo audików trochę jeździ :)

Awatar użytkownika
Kolczat
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7532
Rejestracja: 07 kwie 2009, 23:11
Imię: Marcin
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG+lpg
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: Kolczat » 16 paź 2009, 23:28

to kupuj tego hardtopa, jak zrobisz i bedzie bez problemow opisanych przez Siwego to biore jako pierwszy ;p

Awatar użytkownika
maniekmac
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 520
Rejestracja: 15 paź 2008, 17:41
Imię: Mariusz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Coupe
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Kodeń

Post autor: maniekmac » 17 paź 2009, 14:45

siwusek216 no przecież jak mam drugi kompletny dach to wszystkie uszczelki można zostawić przy szkielecie (bez materiału) a co do tylnej szyby to można zrobić troszkę inaczej niż w ori tak że szyba nie sięga do końca (nie miałaby styku z tą osłoną miękkiego dachu) tylko szyba była by wklejana w harda np tak jak w miękkim tylko ze szkła (można by było poszukać tylnej szyby z jakiejś mniejszej fury i gotowe - mogło by to wyglądać lepiej niż w ori :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl