Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4]Nieszczęsne przednie zawieszenie, stukanie.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
davidpolska
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 479
Rejestracja: 25 lut 2007, 08:59
Lokalizacja: RZESZÓW

Post autor: davidpolska » 24 kwie 2008, 22:44

Ja mam B3 i tez walcze jak cholera. A powiedzcie mi czy jak z lewej strony czyli odemnie nie ma stukania a jest od stony pasazera to czy amortyzator moze miec ten luz poprzeczny, i jeszczxe czy koncówka drążka jak jest walnięta mozę odgłosy wydawać dość mocne.

Awatar użytkownika
MARTINO
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 100
Rejestracja: 11 lis 2007, 20:47
Lokalizacja: POMORSKIE

Post autor: MARTINO » 25 kwie 2008, 12:29

końcówka drążka na pewno gdy ma duże luzy wydaje dość duży hałas więc w przypadku juz minimalnego luzu nie zastanawiaj sie tylko wymieniaj bo praca mechanika jest bardzo w cenie....

noorbi

Post autor: noorbi » 25 kwie 2008, 12:35

davidpolska stukanie może powodować wiele rzeczy, tulejki na wachaczach, sworznie, poduchy amorka itp. Podnieś samochód do góry, pchnij rękami koło do góry i puść, jak zatłucze - wywalone poduchy amorka lub sam amorek.

afro

Post autor: afro » 25 kwie 2008, 16:12

Witam. podziele sie moimi doswiadzceniami stukało mi z prawej strony najpierw wymienilem tulejki bo juz strasznie zniszczone były ale to efektu nie przyniosło, następnie łączniki stabilizatora i swożnie nadal zero poprawy. Dałem sobie spokój przez zimę. Wczoraj wjechałem do kolegi na warsztat akurat pospawał sobie najazdy ,wszedłem pod samochód i okazało sie, że tlucze sie katalizator obijając o skrzynie biegów. Szybkie odkręcanie zbicie zakończenia kata młotkiem i wreszczie upragniona cisza

Awatar użytkownika
koko666
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 275
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:21
Lokalizacja: Szczawnica

Post autor: koko666 » 07 cze 2008, 17:07

ja uporalem sie wreszcie z problemem, sprzedalem samochod :mrgreen:

Awatar użytkownika
MichałK
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 104
Rejestracja: 09 lis 2007, 01:42
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: MichałK » 21 sie 2008, 21:31

Wiecie może czy mozna oprócz orginalnych kupic plastikowe łączniki stabilizatora? Mam do kupienia oryginalne skody albo org VW w dobrej cenie, ale sa metalowe... I sie zastanawiam czy nie lepiej kupic dobrej jakości zamiennik jesli jest plastikowy , bo nie jest chyba taki sztywny jak z metalowym drazkiem....

Awatar użytkownika
Słonik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6359
Rejestracja: 02 sie 2007, 12:58
Lokalizacja: Łowicz

Post autor: Słonik » 22 sie 2008, 00:33

MichałK, Mozna kupic plastikowe w ASO oryginały jak i w zamienniku w sklepie, napisz do uzytkownika formatic.

Awatar użytkownika
hudy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4865
Rejestracja: 28 lis 2006, 00:13
Imię: Robert
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Alwernia
Kontakt:

Post autor: hudy » 21 wrz 2008, 22:20

witam.panowie mam pewien problem ze stukaniem zawieszenia z którym nie moge sobie poradzić.jak sprowadziłem samochód to podczas jazdy była całkowita cisza teraz wszytko stuka.stuka z przodu i z tyłu.na nierównościach,dziurach itd.poprostu zawieszenie bardzo głośno pracuje.odkad kupiłem samochód to wymieniłem tuleje w przednim zawieszeniu i tuleje w tylnej belce.byłem pare dni temu na przeglądzie i co dziwne wszystko jest w jak najlepszym porządku.nic nie ma luzów,amortyzatory przód 80% tył 70% więc jest bardzo dobrze jednak mimo to słychac stuki z każdej strony.może mi ktoś powiedzieć co może być nie tak,czy wy też macie takie problemy z zawieszeniem?? a jesli sobie jakos z tym poradziliście to może sie podzielicie jak tego dokonaliście <ok>

Awatar użytkownika
kyjo
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 877
Rejestracja: 23 wrz 2007, 11:01
Lokalizacja: RKR

Post autor: kyjo » 21 wrz 2008, 22:46

hmm hudy ja bym proponował podjechać na stacje u mnie biora ok 30 zł na pełne sprawdzenie zawieszenia wraz z amorkami. u mnie waliło w kole bo amor sie zaczął lać kupilem kayaby i wszystko gra a u ciebie może łożyska amorków już siadły można by było jeszcze wymienićtuleje wachacza stabilizator, gałki .....
przyczyn jest masa stuków jak dobrze wiesz <ok>
wiec ja proponuje podjechać na szybki przegląd

Awatar użytkownika
Słonik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6359
Rejestracja: 02 sie 2007, 12:58
Lokalizacja: Łowicz

Post autor: Słonik » 21 wrz 2008, 22:48

hudy, gumki na sankach i poduszki skrzyni sprawdzales? a no i poduszki amortyzatorow?

Awatar użytkownika
hudy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4865
Rejestracja: 28 lis 2006, 00:13
Imię: Robert
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Alwernia
Kontakt:

Post autor: hudy » 21 wrz 2008, 23:08

właśnie chodzi o to że byłem pare dni temu na przeglądzie i siedziałem razem z gościem w kanale chyba z 30 minut szukając co moze byc nie tak i nic nie3 znaleźliśmy.koles ze stacji mówi że nie widzi żadnych problemów.kazałem się mu przewieść moim samochodem i po przyjeździe stwierdził że faktycznie jest głośno.wjechaliśmy jeszcze raz na kanał i znów przejzał wszystko i mówi że wszystko jest ok.

noorbi

Post autor: noorbi » 21 wrz 2008, 23:11

hudy, a przekładnia kierownicza nie ma luzów?

Awatar użytkownika
hudy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4865
Rejestracja: 28 lis 2006, 00:13
Imię: Robert
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Alwernia
Kontakt:

Post autor: hudy » 21 wrz 2008, 23:23

właśnie chodzi o to ze nigdzie nie widać luzów a stuka jak by były wyrąbane amorki.u kumpla tak samo się działo jak miał amortyzatory do wymiany jednak u mnie maja po 70 i 80 procent więc to nie to...

noorbi

Post autor: noorbi » 21 wrz 2008, 23:27

Ja w ogóle nie ufam tym testom amorkom. Potrafią pokazywać 80 % przy starych wyprutych amorkach, jak i odwrotnie. A stukać może....
Wymieniałeś je kiedykolwiek czy są ori ?

Awatar użytkownika
Danio BB
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 159
Rejestracja: 21 wrz 2008, 22:12
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: Danio BB » 21 wrz 2008, 23:42

Sprawdź łączniki stabilizatora (najlepiej odkręć jeden z końców) i górne mocowania amortyzatorów (poduszki i łożyska mogą być dobre a poluzowana może być "tuleja gwintowana" czyli nakrętka specjalna znajdująca się pod "talerzykiem" i nakrętką widoczną w komorze silnika. Te elementy powodują stuki a nie wychodzą na "szarpakach".

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl