Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4]Nieszczęsne przednie zawieszenie, stukanie.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MARCIN 80B4
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 895
Rejestracja: 03 sie 2007, 10:12
Lokalizacja: Busko

Post autor: MARCIN 80B4 » 23 gru 2009, 21:46

Lenio21 pisze:a tuleje maja jakieś oznaczenia? chodzi mi o znaki producentów swiadczące o ich pochodzeniu... czyli Lemforder i Myle, czy jest tak jak piszesz?
jw. LMI jaskułka ew L mayle nr OE plus opakowanie co do tych tulei to nie myślę ze to jakieś podróby patrząc na cenę ale kto to wie

Awatar użytkownika
Lenio21
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 948
Rejestracja: 20 sie 2007, 20:01
Lokalizacja: MALBORK

Post autor: Lenio21 » 23 gru 2009, 21:55

MARCIN 80B4 pisze:
Lenio21 pisze:a tuleje maja jakieś oznaczenia? chodzi mi o znaki producentów swiadczące o ich pochodzeniu... czyli Lemforder i Myle, czy jest tak jak piszesz?
jw. LMI jaskułka ew L mayle nr OE plus opakowanie co do tych tulei to nie myślę ze to jakieś podróby patrząc na cenę ale kto to wie
porównam ceny w tutejszych sklepach i wybiorę korzystniejsze wtedy

dzięki <piwo>

a swoją drogą które polecasz? Myle czy Lemf?

Awatar użytkownika
tomekk666
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1508
Rejestracja: 12 kwie 2009, 11:46
Lokalizacja: Iława

Post autor: tomekk666 » 23 gru 2009, 22:49

Lenio21, również polecam lemfordera. Ostatnio kupowałem tuleje tego producenta (do auta siostry) w normalnym sklepie motoryzacyjnym koszt to 21zł za sztukę, na allegro 16zł sztuka do tego dolicz przesyłkę to się według mnie nie opłaca. U siebie w audi mam właśnie lemfordera i jestem zadowolony, zrobiłem na nich prawie 20 tyś.

Awatar użytkownika
Lenio21
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 948
Rejestracja: 20 sie 2007, 20:01
Lokalizacja: MALBORK

Post autor: Lenio21 » 23 gru 2009, 22:54

tomekk666 pisze:na allegro 16zł sztuka do tego dolicz przesyłkę to się według mnie nie opłaca
na jednej sztuce nie ale na czterech? przesyłka pewnie z 15zł maksymalnie a przebitkę cenową sam widzisz...?

chyba że miałeś własnie na myśli nieopłacalność sklepową <ok>

Awatar użytkownika
tomekk666
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1508
Rejestracja: 12 kwie 2009, 11:46
Lokalizacja: Iława

Post autor: tomekk666 » 23 gru 2009, 23:10

Ceny na allegro poszły już w górę tuleja z lemfordera 18zł sztuka.
Lenio21 pisze:na jednej sztuce nie ale na czterech? przesyłka pewnie z 15zł maksymalnie a przebitkę cenową sam widzisz...?
Jednak w sklepie po przeliczeniu wychodzi o 3zł taniej niż na allegro ;-)

adam_ek

Post autor: adam_ek » 30 gru 2009, 07:21

Panowie, a czy możliwe że dźwięk (stuki) się niesie od tylnej belki? Przejrzałem już cały przód i poza delikatnym luzem wkładu w goleniu (już usunięty) nie ma żadnego luzu, początkowo nie wsłuchiwałem się mocno skąd dokładnie dobiegają stuki ale kilka dni temu sprawdziłem tył i tam ewidentnie widać luz bo belka pływa na boki.

Awatar użytkownika
Lenio21
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 948
Rejestracja: 20 sie 2007, 20:01
Lokalizacja: MALBORK

Post autor: Lenio21 » 30 gru 2009, 12:11

adam_ek pisze:Panowie, a czy możliwe że dźwięk (stuki) się niesie od tylnej belki? Przejrzałem już cały przód i poza delikatnym luzem wkładu w goleniu (już usunięty) nie ma żadnego luzu, początkowo nie wsłuchiwałem się mocno skąd dokładnie dobiegają stuki ale kilka dni temu sprawdziłem tył i tam ewidentnie widać luz bo belka pływa na boki.
skoro masz luz na tulejach w belce toj je wymień, podobny objaw oddają zużyte amortyzatory....
a stuka ci z przodu?

Awatar użytkownika
maly81
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 213
Rejestracja: 15 gru 2008, 20:00
Lokalizacja: bialystok / sztabin

Post autor: maly81 » 03 sty 2010, 16:03

witam stukanie znowu powróciło zrobiłem 800 kilometrów na bilsteinach gazówkach poduszki lemforder wszystko skręcone jak trzeba , o co znowu chodzi wadliwe amory ? padły by po 3 tygodniach ? może ktoś coś podpowie bo niemam już pomysłów dodam że cała zawiecha nowa wszystkie tuleje końcówki

adam_ek

Post autor: adam_ek » 05 sty 2010, 21:49

Z przodu to swoją drogą ale już się do tego przyzwyczaiłem, po usztywnieniu wkładu amortyzatora w goleniu stuki trochę jakby ustały ale luz pomiędzy wkładem a goleniem był ponad 2mm a wiem bo zmieściły mi się dwie milimetrowe blachy wyprofilowane w pół/walec. Pytanie do tych co wymieniali wkłady czy u was też był taki luz? chociaż nie powinno się ruszać po dokręceniu tą dużą nakrętką z góry. Z tyłu zmieniłem tuleje trochę pływało na starych na nowych mniej ale chyba jest luz na łożyskach chociaż nie huczą tylko stuka coś w kołach jak się buja autem na boki.

Awatar użytkownika
Lenio21
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 948
Rejestracja: 20 sie 2007, 20:01
Lokalizacja: MALBORK

Post autor: Lenio21 » 06 sty 2010, 19:22

adam_ek pisze:Z przodu to swoją drogą ale już się do tego przyzwyczaiłem, po usztywnieniu wkładu amortyzatora w goleniu stuki trochę jakby ustały ale luz pomiędzy wkładem a goleniem był ponad 2mm a wiem bo zmieściły mi się dwie milimetrowe blachy wyprofilowane w pół/walec. Pytanie do tych co wymieniali wkłady czy u was też był taki luz? chociaż nie powinno się ruszać po dokręceniu tą dużą nakrętką z góry. Z tyłu zmieniłem tuleje trochę pływało na starych na nowych mniej ale chyba jest luz na łożyskach chociaż nie huczą tylko stuka coś w kołach jak się buja autem na boki.
no ja wymieniałem wkłady i nie sprawdziałem tego luzu a mam stuki z jednej strony, początkowo obstawiałem łozysko amora ale po wymianie jest dalej tak jak było...
ale dziwne teraz pora zimowa temperatura powietrza ok -8 i ja zadnych stuków nie słysze... normalnie mam tak cicho w aucie że aż radio sciszam:) muszę się nacieszyć tym... możecie to jakoś wytłumaczyć? czy temepratura i wilogotność ma większy wpływ na luz wkładu w goleniu czy na mocowanie amortyzatora w poduszce i łożysku górnym?

A co do tyłu to sprawdź kolego amortyzatory. No i jakie wsadziłeś tuleje?

Awatar użytkownika
tomek1982
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1527
Rejestracja: 09 maja 2008, 11:45
Lokalizacja: Marki

Post autor: tomek1982 » 06 sty 2010, 21:34

adam_ek pisze:Z przodu to swoją drogą ale już się do tego przyzwyczaiłem, po usztywnieniu wkładu amortyzatora w goleniu stuki trochę jakby ustały ale luz pomiędzy wkładem a goleniem był ponad 2mm a wiem bo zmieściły mi się dwie milimetrowe blachy wyprofilowane w pół/walec. Pytanie do tych co wymieniali wkłady czy u was też był taki luz? chociaż nie powinno się ruszać po dokręceniu tą dużą nakrętką z góry. Z tyłu zmieniłem tuleje trochę pływało na starych na nowych mniej ale chyba jest luz na łożyskach chociaż nie huczą tylko stuka coś w kołach jak się buja autem na boki.
ja u siebie po zmianie z przodu z sachsa po 7 miesiecznym jezdzeniu doszedlem do wniosku ze amory tej firmy sa badziewiem luz w pionie amory trzymaly ale luz byl spory i trzeba bylo je wywalic dlugo nie myslac zakupilem BILSTEIN olejowe ale powiem ze na starych jak i nowych luzów w goleni nei bylo wklady siedzialy ciasno jeszcze tyl mnie czeka do wymiany zwlekam ale trzeba juz sie tym zajac amory jeszcze trzymaja dosc dobrze ale tuleje sa juz wymordowane naszymi drogami

Tomciokatowice

Re: [80 B4]Nieszczęsne przednie zawieszenie, stukanie.

Post autor: Tomciokatowice » 07 sty 2010, 20:31

witaj kolego ja dzis byłem u goscia co sie zajmuje amorami i zrobił mi porzadek i teraz mam roznice . wyszlo ze amortyzator był zatarty. mam jeden nowy amortyzatora kajabahy bo na drugi mi brakło kasy ale w sobote jade wymienic drugi....

ale roznice czuc odrazu. lubie miec cisze w samochodzie. ja juz wymieniłem łozysko odbojnik amortyzatora. tuleje w dolnych wahaczach musze wymienic.

pisze zebys cie wiedziec co jeszcze moze byc powodem stukania....

ninja
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 15
Rejestracja: 10 lis 2009, 14:14
Lokalizacja: Kaków/Małopolska

Post autor: ninja » 08 sty 2010, 14:35

Mam pytanko, jakie amortyzatory polecacie na przód?

Tomciokatowice

Post autor: Tomciokatowice » 08 sty 2010, 16:56

umnie wogle były nie orginalne amortyzatory bo nie miały nabitych znakow audi i nazw amortyzatorow...

jutro jade zeby mi zrobił druga strone , amortyzatory sa firmy kayaby.....


ale roznice jest kolosalne.......

Awatar użytkownika
Lenio21
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 948
Rejestracja: 20 sie 2007, 20:01
Lokalizacja: MALBORK

Post autor: Lenio21 » 08 sty 2010, 18:04

ninja pisze:Mam pytanko, jakie amortyzatory polecacie na przód?
kayaby są często odradzane, ja zakupiłem sachsa i jestem hmmm w połowie zadowolony. Bo cos mi puka i nie wiem czy to amor czy coś innego ( łożysko i poducha amora...). zależy ile kasy chcesz przeznaczyć... sachs jest takim w miarę dobrym rozwiązaniem, kayaba najtańszym, później to już drogo ale i jakość lepsza ( np bilstein )

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl