Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4 TDI] wszystko wymienione a dalej puka...

ODPOWIEDZ
myster
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 390
Rejestracja: 07 paź 2007, 11:43
Lokalizacja: mragowo

Post autor: myster » 14 paź 2008, 22:57

Duch pisze:Regulowałem przed chwilą tą śrubkę na maglownicy i odkrecałem i dokręcałem efekt był taki że gdy dokręcałem kierownica szła ciężej a gdy odkręcałęm to coraz lżej to żeby zlikwidowac luz trzeba zakręcac tak a pozniej sprawdzic czy odbija kierownica i luzowac ja na tyle zeby sama odbijala dobrze rozumiem?
dokladnie jak nie odbija to trzeba luzowac.
a jak dokreciles to przestalo stukac jak machales kiera

jeszcze dodam ze kiedys wujaszek u siebie w golfie regulowal maglownice tylko tu zaznacze ze mial juz ostro ja dobita ze nie mogl ja juz tak ustawic zeby nie bylo luzu i zeby sama odbijala wiec ustawil tak ze musial lekko jej pomagac.
Ostatnio zmieniony 14 paź 2008, 22:59 przez myster, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
IC69
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 4800
Rejestracja: 05 sty 2007, 22:48
Imię: Irek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: IC69 » 14 paź 2008, 22:57

myster pisze:watpie zeby zniklo bicie umnie byly luzne dosc mocno i nic nie bilo tylko te stukanie
myster, nie mówię o tych śrubach, tylko o tej regulacji pod servem ;-)

Awatar użytkownika
Duch
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 203
Rejestracja: 24 paź 2007, 17:45
Lokalizacja: białystok

Post autor: Duch » 14 paź 2008, 23:00

Stukało tak samo wiec jutro jeszcze raz przereguluje dokładnie maglownice i jak nie pomoże pozostanie mi tylko wymiana :-?

myster
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 390
Rejestracja: 07 paź 2007, 11:43
Lokalizacja: mragowo

Post autor: myster » 14 paź 2008, 23:01

IC69 pisze:
myster pisze:watpie zeby zniklo bicie umnie byly luzne dosc mocno i nic nie bilo tylko te stukanie
myster, nie mówię o tych śrubach, tylko o tej regulacji pod servem ;-)
tak tak wiem ale z mojego punktu widzenia to bez roznicy czy tu czy tu na jednym chodzi. Ale moge i sie mylic ;-)

[ Dodano: 2008-10-14, 23:03 ]
Duch pisze:Stukało tak samo wiec jutro jeszcze raz przereguluje dokładnie maglownice i jak nie pomoże pozostanie mi tylko wymiana :-?
a sprawdzales dobrze te sruby co pokazywalem na zdjeciu, bo mowie ze ja sprawdzajac to za pierwszym razem stwierdzilem ze jest ok a wcale nie bylo

Awatar użytkownika
Duch
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 203
Rejestracja: 24 paź 2007, 17:45
Lokalizacja: białystok

Post autor: Duch » 14 paź 2008, 23:12

sprawdziłem tylko okiem bo z tego co zobaczyłem to grubszy zabieg się by szykował z dostaniem się do nich ;-).Ale srprawa sie przedstawia tak że zdjąłem gumy osłaniające maglownice i gdy szarpałem za drążek to chodziło razem z tym wszystki co wchodzi do maglownicyjak by w środku lecz jutro postaram się sprawdzic czy są dokręcone ale stawiam na wymiane maglownicy.

Awatar użytkownika
Daras
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 279
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Daras » 14 paź 2008, 23:15

a powiedzcie czy w miejscu gdzie łączą sie drążki (nie gdzie to łączenie sie łączy z maglownicą) są jakieś tulejki? może one sie wywaliły?

Awatar użytkownika
Duch
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 203
Rejestracja: 24 paź 2007, 17:45
Lokalizacja: białystok

Post autor: Duch » 14 paź 2008, 23:18

Są takie gumowe ale raczej wątpie żeby one ąż tak stukały tym bardziej że na oko wyglądają dobrze i raczej żądko ulegają zużyciu.

myster
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 390
Rejestracja: 07 paź 2007, 11:43
Lokalizacja: mragowo

Post autor: myster » 14 paź 2008, 23:19

Daras pisze:a powiedzcie czy w miejscu gdzie łączą sie drążki (nie gdzie to łączenie sie łączy z maglownicą) są jakieś tulejki? może one sie wywaliły?
tak sa takie gumowe ale jak sie nie myle to sa razem z drazkami,ale ja osobiscie slyszalem ze zadko kiedy one sie wybijaja

Awatar użytkownika
Daras
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 279
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Daras » 14 paź 2008, 23:30

jutro jade na wymiane osłony na przekładni wiec te śruby beda i tak ruszane. bede przy wymianie także sam je dokrece z całej siły. jak to nie bedzie to (tfu tfu) to nie wiem co zrobie...

fakt faktem przy ruszaniu i hamowaniu psytka mi sprezyna (jakby to) i kierownica jakieś pół obrotu przed koncem dobija sama ale zwalam to na mooooocno walnieta geometrie.

Awatar użytkownika
MARCIN 80B4
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 895
Rejestracja: 03 sie 2007, 10:12
Lokalizacja: Busko

Post autor: MARCIN 80B4 » 15 paź 2008, 18:51

no jeszcze trochę się pomocowałem z tymi śrubami i jest lepiej :-D , nadal puka ale już nie tak jak wcześniej i najważniejsze nie na każdym najmniejszym kamyku. :-D

Awatar użytkownika
sensej1989
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 12
Rejestracja: 25 kwie 2007, 23:09
Lokalizacja: krasnobród

Post autor: sensej1989 » 15 paź 2008, 18:58

Ja mecze się już z tym stukaniem pół roku :-/ dzisiaj po przeczytaniu tego tematu wziąłem się za maglownice... najpierw kasowałem luz i nic to nie dawało gdy skasowałem juz tak ze niby luzów nie było to ledwie kręciłem kierownicą dodam ze nie mam wspomagania a gdy ruszam drążkiem to rusza mi się tak jakby w środku tak samo jak u kolego Duch rozebrałem tez po obu stronach górne mocowania amortyzatorów i okazało się ze te nakrętki takie niby tulejki z 2 wycięciami (nie wiem jak to sie fachowo nazywa :-P ) były nie dokręcone około 3 obrotów :-| dokręciłem to podniosłem auto i okazuje się ze poduszki firmy febi po około 3 mies używania (ok 5tys km) mają niewielki luz. wątpię jednak aby było to to co powoduje stukanie ;/ w aucie wymieniłem prawie wszystko w zawieszeniu oprócz sworzni wahacza i końcówek drążków a mimo to zawieszenie dalej wali jak głupie i ten stuk nigdy nie został choćby trochę zminimalizowany :-/ jedyną pozytywną zmiana było prowadzenie auta po założeniu nowych amorków. A i zastanawia mnie jedna rzecz gdy na podniesionym kole ruszam nim na boki poziomo to poduszki ruszają się w kielichu co wydaje się normalne z racji ze auto jest podniesione i poduszki nie są oparte w kielichu, jednak zauważyłem tez luz w tych właśnie poduszkach i gdy dorwę trochę kaski kupie nowe tylko nie wiem jakiej firmy będą najlepsze, choć wątpię ze to zlikwiduje moje problemy :-/ Myślałem tez o drugiej maglownicy ale po skasowaniu luzów na maksa stukanie nie ustąpiło w moim przypadku ;/ Myślę ze nikt chyba nie wygra boju z tym zawieszeniem :cry:

Awatar użytkownika
Duch
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 203
Rejestracja: 24 paź 2007, 17:45
Lokalizacja: białystok

Post autor: Duch » 15 paź 2008, 21:05

O dziwo dzisiaj jak się przejechałem to trochę znikło stukanie po kręceniu na "bolka oko" regulacją maglowniy jak podpowiedział IC69 i juz to mi troszkę pomogło.Mam założone felgi z 16 z oponami 205 i 55 wysokością wiec cieżko żeby odbijała mi ładnie kierownica i nic nie stukało więc wyreguluje dokładnie to jak założę już zimowe z oryginalnymi wielkościami ;-) oryginalne oponki :).

Awatar użytkownika
Słonik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6359
Rejestracja: 02 sie 2007, 12:58
Lokalizacja: Łowicz

Post autor: Słonik » 15 paź 2008, 21:18

ja od siebie powiem ze po wielu zmaganiach nadal mi cos stuka z prawej strony ale ostatnio wymienilem wszystkie gumki na sankach i mimo iz stare nie wykazywaly luzu to teraz jest znacznie lepiej no i nie ma efektu ze czuc kazdy kamyczek pod kolem. jeszcze musze pokombinowac z ta maglownica jak bede mial chwile wolnego czasu.

Awatar użytkownika
Lenio21
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 948
Rejestracja: 20 sie 2007, 20:01
Lokalizacja: MALBORK

Post autor: Lenio21 » 15 paź 2008, 21:22

ech Panowie, co jest z ta nasza prawa strona, chyba 90 % nazekajacych na zawieszenie to własnie narzeka na prawy przód... co za licho tam siedzi...
Ja tylko załatwie sobie klucze i chwile czasu i tez sie pozadnie biore za maglownice, po dokreceniu jednej srubu jest wyczuwalna róznica!!

noorbi

Post autor: noorbi » 15 paź 2008, 21:57

Lenio21 pisze:co jest z ta nasza prawa strona
z naszą prawą stroną byłoby OK, gdyby tyle dziur na drogach przy prawej stronie nie było.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga