Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4 TDI] wszystko wymienione a dalej puka...

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Daras
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 279
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

[80 B4 TDI] wszystko wymienione a dalej puka...

Post autor: Daras » 07 paź 2008, 23:08

dziwna sprawa... dziś w zawieszeniu przednim wymieniłem PRAWIE wszystko. wymienione mam tyleje wózka, wahaczy, łączniki stabilizatora, amorki, osłony i odboje i poduszki z łożyskami. zostały sworznie (wymieniane 10tys temu), końcówki drążków (wymieniane razem ze sworzniami) i gumki stabilizatora. byłem pewny że nic nie bedzie stukało a jednak... oczywiście jest kolosalna różnica na plus ale to nie to... puka głównie przy "szybkich" dziurach. jeżeli np przejeżdżam przez policjanta jest cisza, ale gdy jade po dziurawej drodze to napindala. nie jest to super głośne ale denerwujące. najbardziej slychać to z prawej strony. co jeszcze może być? te gumki mogą chałasować? zaznaczam że na szarpakach byłem jeszcze przed remontem zawiechy i każdy mówił że wszystko jest super.

noorbi

Post autor: noorbi » 07 paź 2008, 23:12

Kolumna kierownicza...? Wkład amorka w kolumnie...?

Awatar użytkownika
MARCIN 80B4
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 895
Rejestracja: 03 sie 2007, 10:12
Lokalizacja: Busko

Post autor: MARCIN 80B4 » 07 paź 2008, 23:16

Daras, a zbieżność i geometrie robiłeś bo tu może tkwić przyczyna, ja też mam ten sam problem wszystko nowe bez luzów i stuka : :-(

Awatar użytkownika
Daras
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 279
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Daras » 07 paź 2008, 23:30

geometrii jeszcze nie robiłem ale żeby nie było, mam zamiar.

a i jeszcze jedno. ten "dźwięk" był juz przed wymianą. nie jest to nowy, którego wcześniej nie było. dodam jeszcze że wszystkie części to lemforder i SWAG wiec nie ma mowy o lipnych zamiennikach.

noorbi

Post autor: noorbi » 07 paź 2008, 23:39

Daras, dawałeś olej między wkład o obudowę amorka? To może być także przyczyną. Maglownicę sprawdzałeś, nie ma luzów ?

Awatar użytkownika
Daras
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 279
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Daras » 08 paź 2008, 10:23

jak moge sprawdzic luzy na przekladni? tylko na szarpakach to wyjdzie?

Awatar użytkownika
rczopik2
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 556
Rejestracja: 26 lut 2007, 14:31
Lokalizacja: RSR

Post autor: rczopik2 » 08 paź 2008, 13:10

Potrzebna Ci będzie druga osoba do pomocy. Zablokuj kierownice tak by nie było możliwości ruchu, łapiesz za podniesione kolo i poruszasz w poziomie w prawo i lewo rytmicznie niewielkimi ruchami.
Druga osoba od strony silnika łapie za drązek wychodzący z przekładni.
Tak samo sprawdz łącznik drążków bo tam też może występować luz.

WOJTEK26
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4041
Rejestracja: 01 lut 2007, 08:15
Lokalizacja: Jelenia G

Post autor: WOJTEK26 » 08 paź 2008, 13:23

Jeżeli przekładnia bedzie OK to pozostaja amorki czesto luz pojawia sie na golenii tłoczyska gdzie jest uszczelniane i prowadzone w obudowie amortyzatora.

Awatar użytkownika
Słonik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6359
Rejestracja: 02 sie 2007, 12:58
Lokalizacja: Łowicz

Re: [80 B4 TDI] wszystko wymienione a dalej puka...

Post autor: Słonik » 08 paź 2008, 13:34

Daras pisze: w zawieszeniu przednim wymieniłem PRAWIE wszystko. byłem pewny że nic nie bedzie stukało a jednak... oczywiście jest kolosalna różnica na plus ale to nie to... puka głównie przy "szybkich" dziurach. jeżeli np przejeżdżam przez policjanta jest cisza, ale gdy jade po dziurawej drodze to napindala. nie jest to super głośne ale denerwujące. najbardziej slychać to z prawej strony.
Skad ja to znam :mrgreen:
jak dojdzie ktos co to jest to niech da znac koniecznie bo ja juz wyczerpałem swoj limit walki z tym :-|

Awatar użytkownika
Daras
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 279
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Daras » 08 paź 2008, 19:29

WOJTEK26 pisze:zesto luz pojawia sie na golenii tłoczyska gdzie jest uszczelniane i prowadzone w obudowie amortyzatora.
amorki są nowe to raz a dwa że wydaje mi sie że dźwięk ten był jeszcze przed romontem wiec to coś co zostało...

wymienie jeszcze te dwie gumy na stabilizatorze i jak to nie bedzie to chyba szlag mnie trafi...

Awatar użytkownika
pilocik69
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 621
Rejestracja: 11 mar 2007, 12:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: pilocik69 » 09 paź 2008, 01:23

A moze gorne mocowanie kolumny....

Awatar użytkownika
Słonik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6359
Rejestracja: 02 sie 2007, 12:58
Lokalizacja: Łowicz

Post autor: Słonik » 09 paź 2008, 10:18

gorne mocowanie kolumny pisze ze wymienil ale ja bym sprwdzil czy sie nie poluzowalo i puka.

Awatar użytkownika
Daras
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 279
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Daras » 09 paź 2008, 10:27

górne poduchy sprawadzalem, dokrecone.

a czy nieustawiona geometria moze miec wpływ na pukanie? bo wg mnie nie...

Awatar użytkownika
Słonik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6359
Rejestracja: 02 sie 2007, 12:58
Lokalizacja: Łowicz

Post autor: Słonik » 09 paź 2008, 10:35

Równiez szczeże wątpie. U mnie zostały tylko stare poduchy pod silnikiem i amory ze sprężynami, no i takie balasy jak podpora walu ale to ewidentnie w przednim zawieszeniu słychać :-? .

antoni
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 698
Rejestracja: 30 gru 2007, 13:31

Post autor: antoni » 09 paź 2008, 12:02

Mam to samo u siebie - wali i terkocze niemiłosiernie,zwłaszcza na "szybkich" jak to napisałeś dziurach.
Tylko,że ja wiem co to stuka i mi to po prostu wisi,aczkolwiek kilku mechanikuf ( tak z ciekawości podjechałem ) proponowało mi różne wymiany strasząc nieszczęściami i takimi tam "na tym się nie oszczędza" i " jak ty jeżdzisz !!!".
Widocznie mam wygląd plaskatego z wybałuszonymi oczami i jęzorem do pępka,ale do rzeczy - będzie szybciej.
Otóż jak wymieniałem tarcze hamulcowe,dałem frezerowi klocki żeby je wyrównał - były jeszcze grube i szkoda było wyrzucać.\\\Jak to składałem do kupy, z a p o m n i a ł e m założyć takie sprężynki (wąsy) na klocki a do tego za bardzo te klocki opiłowałem bo ciężko wchodziły w zaciski i się blokowały.
Teraz się już nie blokują,ale jak jadę po drobnych dołkach przy garażach,to każdy się wychyla i patrzy czy to nie spych na gąsienicach.
Sprawdż u siebie,czy przypadkiem klocki nie tarabanią w zaciskach.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga