Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 ABK] Ustawienie zapłonu

Wszystko co tyczy się silników rzędowych czterocylindrowych.
kho
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 74
Rejestracja: 15 mar 2009, 17:57
Lokalizacja: okolice Gdańska

Post autor: kho » 03 lis 2019, 12:30

PieterB pisze:kho, skoro sonda pracuje w pełnym zakresie to wyglądałoby na to że mieszanka jest ok, jakby Ci się udało zrobić mimo to logi nawet na wolnych obrotach na początek(chodź dobrze by było to w czasie jazdy zobaczyć) ale skoro masz problemy z łącznością - pewnie starszy ecu....może coś by tam zobaczył chodź nie jestem pewien, dodam od razu.
Będę próbował połączyć się z ECU, choć czasami może zabraknąć cierpliwości. bezradny_
PieterB pisze:khoA hamulce gdzieś nie trzymają - sprawdzałeś może?
Sprawdzone, żadne koło nie blokuje
PieterB pisze:kho kho, hmm, post troszkę nie związany z tym tematem o ustawianiu zapłonu bo napisałeś że się z ty już uporałeś ale ogólnie z barakiem mocy ;-) w wolnej chwili przyczepię do odpowiedniejszego tematu.
Dziękuję za zainteresowanie, być może uda się znaleźć przyczynę i auto ożyje. Mam ten samochód 14 lat i jestem w stanie wybaczyć wszystkie humory. ;-)

Co zauważyłem czyszcząc przepustnicę, że ktoś chyba dłubał w czujniku położenia przepustnicy. Ciekawe to, ale chyba nie szukałbym tam problemu. Po ustawieniu zapłonu silnik pracuje o niebo lepiej. Wolne obroty na poziomie ok 900 obr/min

prymusnmr
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1
Rejestracja: 07 lip 2019, 04:15
Lokalizacja: Nmr

Post autor: prymusnmr » 03 maja 2020, 17:47

Panowie. Czy wchodzac na vagu w basic settings, grupa 000 to czyy musze wcisnac go czy mam to zostawic jak jest i wtedy gazowac 3 razy powyzej 3500rpm.
Robie wedlug procedury i po ustawieniu i ponownym sprawdzeniu cos nie jest tak jak powinni bo kat pokazuje inny. Kupilem lampe z ustawieniem kata i przeszukalem forum w celu uzyskania instrukcji cos mi nie wychodzi.Ponizej napisze jak robie:
1. Odpalam silnik i odlaczam niebieska wtyczke z glowicy ( pierwszy czujnik na trujniku )
2. Nastepnie varcom,silnik,basic settings,grupa 000 i wciskalem GO
3. Nastepnie 3 przygazowki powyzej 3500rpm
4. Ustawienie 6 stopni na lampie
5. krecac aparatem szukanie znaku gmt.
Po skreceniu i sprawdzeniu znaki nie nachodza na siebie ...... Co jest nie tak??
Wchodzac w vagu silnik,basic settings,grupa 000 skad mam wiedziec ze sterownik jest odlaczony??
Z gory dzieki za jakakolwiek pomoc.
piwoa80

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11726
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 03 maja 2020, 19:17

prymusnmr, przeczytaj jeszcze raz procedurę ustawienia bo robisz jakieś niestworzone cuda. I stworzyłeś swoją własną procedurę ;-)
WRC is for boys.
Group B was for men.

AFGarage
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 15 lis 2019, 10:46

Re: [B4 ABK] Ustawienie zapłonu

Post autor: AFGarage » 16 maja 2020, 07:13

Wrzucam film ze swojego kanału z procedury ustawiania zaplonu w ABK. Mam nadzieję że pomoże.
Proszę o subskrypcję jeżeli się podobało 😉


ace170
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Czeladź

Re: [B4 ABK] Ustawienie zapłonu

Post autor: ace170 » 17 maja 2020, 23:47

AFGarage bardzo dobry film. Pozdro

papis64
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3
Rejestracja: 28 wrz 2011, 19:11
Imię: Pawel
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK
Lokalizacja: Kraków

Re: [B4 ABK] Ustawienie zapłonu

Post autor: papis64 » 18 maja 2020, 15:44

Z tematem ustawienia zapłonu zmierzyłem się rok temu. Udało się po kilku godzinach wertowania forum i godzinie pracy. Dziś trwałoby to max. 30 min. - ważna uwaga o "rozruszaniu" aparatu zapłonowego. Sądzę, że ten filmik pozwoli zaoszczędzić sympatykom ABK wiele rozterek i czasu.
Kawał solidnej roboty. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11726
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Re: [B4 ABK] Ustawienie zapłonu

Post autor: Pieterb » 18 maja 2020, 17:55

Panowie takie filmiki już były na youtubie daaawno temu - jak ktoś chciał jakieś info na pewno znalazł a ten kto nie umie albo mu się nie chce to nie znajdzie nawet gdyby ktoś mu pokazał palcem.
WRC is for boys.
Group B was for men.

AFGarage
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 15 lis 2019, 10:46

Re: [B4 ABK] Ustawienie zapłonu

Post autor: AFGarage » 19 maja 2020, 17:00

Pieterb pisze:
18 maja 2020, 17:55
Panowie takie filmiki już były na youtubie daaawno temu - jak ktoś chciał jakieś info na pewno znalazł a ten kto nie umie albo mu się nie chce to nie znajdzie nawet gdyby ktoś mu pokazał palcem.
Jeżeli chodzi Ci o filmy o ustawianiu zapłonu w abk, które teraz można znaleźć na YT, nagrywane chyba kalkulatorem to z całym szacunkiem dla tego kto je zrobił, ale nie są one żadną pomocą dla kogoś, kto tego nigdy nie robił, a chciałby sam ustawić zapłon. Chciałem zrobić film, na którym łopatologicznie będzie przedstawione jak należy to zrobić, bo przeglądając forum dużo osób ma problemy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki czterocylindrowe”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga