Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[All] Pęknięta szyba czołowa

Awatar użytkownika
Solskier
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4315
Rejestracja: 16 sie 2007, 11:25
Imię: Sebastian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2,2 AAN
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Post autor: Solskier » 25 paź 2008, 09:34

Nie wiem dla czego tak unikacie zapłaty za montaż przecież to tylko około 50 -100zł a zawsze jest gwarancja i pewność że szyba nie rozleci się przy zakładaniu.

Awatar użytkownika
Darecki3037
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 975
Rejestracja: 09 kwie 2007, 17:46
Lokalizacja: Krk

Post autor: Darecki3037 » 25 paź 2008, 09:46

yhy masz całkowitą rację ze wszystkim jeżdżę po mechanikach nic nie umiem a drutować to na pewno! ponad 800 postów napisanych przeze mnie to tylko droczenie się z takimi mądralami na forum jak Ty a nie konkretna pomoc.


Panowie, ostrzegam ostatni raz. Nie chce być upierdliwy, ale taka dyskusja niczemu nie służy. Z prywatnymi wyjazdami proszę na PW.
Ostatnio zmieniony 25 paź 2008, 09:55 przez Darecki3037, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
TYTUS
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 39
Rejestracja: 02 kwie 2007, 15:09
Lokalizacja: Nysa

Post autor: TYTUS » 25 paź 2008, 10:00

Solskier pisze:Nie wiem dla czego tak unikacie zapłaty za montaż przecież to tylko około 50 -100zł a zawsze jest gwarancja i pewność że szyba nie rozleci się przy zakładaniu.
teraz to 50-100 zl a wyzej ktos wyskoczyl z cena prawie 500 zl!

Awatar użytkownika
luk_OP_Q89
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1288
Rejestracja: 11 lip 2008, 14:45
Lokalizacja: OPOLE

Post autor: luk_OP_Q89 » 25 paź 2008, 10:39

Jeśli masz faktycznie dramatyczny budżet to do 100zł dostaniesz używke,ale to ostateczność.Popieram kolegów nówka to rozsądniejsze rozwiązanie.Szybe możesz wymienić sam o ile masz nieco wprawy w dłubaniu.Musisz mieć:szybe(jaką tam sobie wybierzesz nówke czy używke),kumpla do pomocy(nie może być wyposażony w dwie lewe ręce),linke do wycinania szyb+klej do szyb+pistolet(może być taki budowlany do silikonu),preparat do przygotowania powieszchni klejonych.Graty kupisz w sklepie z materiałami lakierniczymi np.przy jakimś większym warsztacie blacharsko-lakierniczym uwaga kumpla tam nie dostaniesz ten temat musisz rozpracować sam ;-)Przydało by się suche miejsce z dachem nad głową i do roboty:Demontujesz tapicerki osłaniające krawędz szyby od wewnątrz,demontujesz uszczelke osłaniającą szybe na zernątrz(może ją w trakcie tej operacji szlag trafić-bez paniki to nie tarcza ceramiczna a kawałwk gumy nie zrujnuje cię <ok> Przebijasz się z linką pod szybą np.w górnym lewym rogu.Linka jest przebita w kleju pod szybą chwytasz za linke od wewnątrz auta a kumpel na zewnątrz i jedziecie moja-twoja(wymaga to troche siły,zgrania i precyzji.Linka tnąc musi "iść" w kleju nie po nadwoziu czy szybie jak wam zahaczy o jedno czy drugie to będzie słychać,uwaga nie porysujcie linką nadwozia i tapicerek,poza tym ostrożnie bo linka może strzelić po zahaczeniu o szybe.Jak już wytniecie szybe oczyścicie(dokładnie stary klej i powieszchnie)możecie przygotować powieszchnie preparatem odtłuszczającym.Klej nakładamy na auto nie na szybe, rozsądnie z ilością-równomiernie(za mało kleju=wyciek,za dużo=usuwanie po osadzeniu szyby a klej do szyb brudzi i jest ogólnie wredną substancją)Osadzacie szybe we dwóch pomału dokładnie,jak pożyczysz od budowlańców tych od wstawiania okien PCV uchwyty z przyssawkami do noszenia szyb to będzie luksus i wygoda w osadzaniu-bez tego też się da.Po osadzeniu usunć nadmiar kleju po dociśnięciu szyby,następnie szybe zabespieczyć taśmą żeby się nie przesówała póki klej nie zwiąże(6-8 godzin klej schnie-nie ruszać auta nie palić ,nie trzaskać drzwiami(przy zamykaniu drzwi robi się ciśnienie w kabinie może lekko wypchnąć szybe),generalnie nie ruszać.Naklejke z nr.rej.też sam przekleisz-nagrzej opalarką i delikatnie żyletką lub nożykiem do ściągania naklejek(kupisz tam gdzie klej i linke).Za pierwszym razem łatwo nie jest,ważne żeby się nie spieszyć i myśleć przy robocie.Powodzenia <ok>

Awatar użytkownika
TYTUS
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 39
Rejestracja: 02 kwie 2007, 15:09
Lokalizacja: Nysa

Post autor: TYTUS » 25 paź 2008, 11:28

to sie nazywa wyczerpujaca odpowiedz!:) brawo, luk_OP_Q89 wykazal sie prawdziwa wiedza, napewno pomoze to wielu osobom ktorzy chca to zrobic sami a nie jak inni na kazde pytanie odpowiadaja "najlepiej idz do mechanika".

marcinlubin
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 28 lip 2008, 14:07
Lokalizacja: Lubin

Post autor: marcinlubin » 25 paź 2008, 13:42

Naszczęście znalazła się kasa na zrobienie szyby :) Podzwoniłem po firmach, które to robią profesjonalnie, wybrałem tanią i solidną firme i zapłaciłem "tylko" 270 zł za szybe z montażem + 50 zł za nową uszczelkę bo tą starą lekko mi poprzecinało. Jak patrzyłem jak oni to robią i przeczytałem jak to się robi (luk_OP_Q89 dzięki za pełną odpowiedz) to bym chyba tego nie zrobił, a już napewno nie w tak krótkim czasie jak zrobili mi fachowcy. Na samą wymiane szyby czekałem tylko około 30 minut + jeszcze godzina na to żeby klej dobrze "załapał". Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Darecki3037
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 975
Rejestracja: 09 kwie 2007, 17:46
Lokalizacja: Krk

Post autor: Darecki3037 » 26 paź 2008, 10:40

a to było najsensowniejsze wyjście z sytuacji>>marcinlubin brawo. Niestety inni muszą na własnej skórze się przekonać że dziadowanie niepopłaca.

Awatar użytkownika
chips
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 766
Rejestracja: 04 kwie 2007, 18:55
Lokalizacja: Kraśnik

Post autor: chips » 26 paź 2008, 22:04

luk_OP_Q89 pisze:Jeśli masz faktycznie dramatyczny budżet to do 100zł dostaniesz używke,ale to ostateczność.Popieram kolegów nówka to rozsądniejsze rozwiązanie.Szybe możesz wymienić sam o ile masz nieco wprawy w dłubaniu.Musisz mieć:szybe(jaką tam sobie wybierzesz nówke czy używke),kumpla do pomocy(nie może być wyposażony w dwie lewe ręce),linke do wycinania szyb+klej do szyb+pistolet(może być taki budowlany do silikonu),preparat do przygotowania powieszchni klejonych.Graty kupisz w sklepie z materiałami lakierniczymi np.przy jakimś większym warsztacie blacharsko-lakierniczym uwaga kumpla tam nie dostaniesz ten temat musisz rozpracować sam ;-)Przydało by się suche miejsce z dachem nad głową i do roboty:Demontujesz tapicerki osłaniające krawędz szyby od wewnątrz,demontujesz uszczelke osłaniającą szybe na zernątrz(może ją w trakcie tej operacji szlag trafić-bez paniki to nie tarcza ceramiczna a kawałwk gumy nie zrujnuje cię <ok> Przebijasz się z linką pod szybą np.w górnym lewym rogu.Linka jest przebita w kleju pod szybą chwytasz za linke od wewnątrz auta a kumpel na zewnątrz i jedziecie moja-twoja(wymaga to troche siły,zgrania i precyzji.Linka tnąc musi "iść" w kleju nie po nadwoziu czy szybie jak wam zahaczy o jedno czy drugie to będzie słychać,uwaga nie porysujcie linką nadwozia i tapicerek,poza tym ostrożnie bo linka może strzelić po zahaczeniu o szybe.Jak już wytniecie szybe oczyścicie(dokładnie stary klej i powieszchnie)możecie przygotować powieszchnie preparatem odtłuszczającym.Klej nakładamy na auto nie na szybe, rozsądnie z ilością-równomiernie(za mało kleju=wyciek,za dużo=usuwanie po osadzeniu szyby a klej do szyb brudzi i jest ogólnie wredną substancją)Osadzacie szybe we dwóch pomału dokładnie,jak pożyczysz od budowlańców tych od wstawiania okien PCV uchwyty z przyssawkami do noszenia szyb to będzie luksus i wygoda w osadzaniu-bez tego też się da.Po osadzeniu usunć nadmiar kleju po dociśnięciu szyby,następnie szybe zabespieczyć taśmą żeby się nie przesówała póki klej nie zwiąże(6-8 godzin klej schnie-nie ruszać auta nie palić ,nie trzaskać drzwiami(przy zamykaniu drzwi robi się ciśnienie w kabinie może lekko wypchnąć szybe),generalnie nie ruszać.Naklejke z nr.rej.też sam przekleisz-nagrzej opalarką i delikatnie żyletką lub nożykiem do ściągania naklejek(kupisz tam gdzie klej i linke).Za pierwszym razem łatwo nie jest,ważne żeby się nie spieszyć i myśleć przy robocie.Powodzenia <ok>


Zapomniałeś dodać, że pomiędzy szybę a nadwozie należy w kilku miejscach dać kawałki jakiejś gumy o odpowiedniej grubości, bo inaczej szyba będzie za głęboko.

A co do oszczędzania, to ja również jestem za..... z jednym ale - można oszczędzać na wszystkim, tylko nie na bezpieczeństwie (mam na myśli opony, zawieszenie, hamulce i właśnie takie rzeczy jak szyba czołowa). Szyba używana może mieć rysy, których w dzień nie widać, a w nocy będzie tak załamywała światło, że nie będzie dawało się jechać. Przerabiałem to w Kadetcie ojca.

Anna1

Post autor: Anna1 » 26 paź 2008, 22:32

nie każdy jest tzw.złotą rączką-klubowicz pyta,można doradzić mu w normalny sposób,a nie od razu pisana pyskówka.

Awatar użytkownika
luk_OP_Q89
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1288
Rejestracja: 11 lip 2008, 14:45
Lokalizacja: OPOLE

Post autor: luk_OP_Q89 » 29 paź 2008, 08:54

chips, nie tak dokońca zapomniałem,czasem faktycznie ma to sens ale czasem nie jest to konieczne.Tego typu podkładki utrudniają dobre osadzenia szyby "rozejście się" i wypełnienie klejem.Osobiście unikam tego rozwiązania.Jeśli w tym temacie pojawiły się informacje które coś komuś wyjaśniły czy pomogły to bardzo mnie to cieszy.

P.S.Te "pyskówki" to taki lekki obciach,szkoda energii.Jak widze że trafia się człowiek który sypie post za postem bez wnoszącej cokolwiek do tematu treści,to sobie odpuszczam.Bo mnie to nie podnieca ;-) Czego sobie i wam wszystkim życze :mrgreen: Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
chips
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 766
Rejestracja: 04 kwie 2007, 18:55
Lokalizacja: Kraśnik

Post autor: chips » 29 paź 2008, 09:01

luk_OP_Q89 pisze:chips, nie tak dokońca zapomniałem,czasem faktycznie ma to sens ale czasem nie jest to konieczne.Tego typu podkładki utrudniają dobre osadzenia szyby "rozejście się" i wypełnienie klejem.Osobiście unikam tego rozwiązania.Jeśli w tym temacie pojawiły się informacje które coś komuś wyjaśniły czy pomogły to bardzo mnie to cieszy.

P.S.Te "pyskówki" to taki lekki obciach,szkoda energii.Jak widze że trafia się człowiek który sypie post za postem bez wnoszącej cokolwiek do tematu treści,to sobie odpuszczam.Bo mnie to nie podnieca ;-) Czego sobie i wam wszystkim życze :mrgreen: Pozdrawiam.

Ja u siebie zmuszony byłem szybę wymieniać i szybiarz zastosował podkładki, właśnie z tego powodu co pisałem. A co do pyskówek to nie mam zamiaru ich uskuteczniać, wyraziłem tylko swoje zdanie na temat cudowania z przednią szybą.

Awatar użytkownika
luk_OP_Q89
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1288
Rejestracja: 11 lip 2008, 14:45
Lokalizacja: OPOLE

Post autor: luk_OP_Q89 » 29 paź 2008, 10:05

Nie bierz tego do siebie,nie miałem na myśli nikogo personalnie.Co do "pyskówek" pisałem ogólnie,poprostu od czasu do czasu jak widze coś takiego na forum to sie dziwie że sie ludzom chce szarpać ;-)

Awatar użytkownika
M@rcus
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1037
Rejestracja: 18 sty 2007, 11:22
Lokalizacja: Lublin-Zakrzówek
Kontakt:

Post autor: M@rcus » 29 paź 2008, 10:53

chips, gdzie wymieniałeś i jakie koszta? na kolejowej mi krzyknął 270zł za szybę+montaż 100 chyba ciut drogo,

marcinlubina gdzie w Lbn wymieniałeś?
Mam strasznie strzaskaną kamykami i chyba wymienię :-/

Awatar użytkownika
chips
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 766
Rejestracja: 04 kwie 2007, 18:55
Lokalizacja: Kraśnik

Post autor: chips » 29 paź 2008, 13:20

Wymieniałem w zeszłym roku w szybeksie na kolejowej. Nie pamiętam dokładnie ile kosztowało, ale między 300-350 zł

Awatar użytkownika
Solskier
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4315
Rejestracja: 16 sie 2007, 11:25
Imię: Sebastian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2,2 AAN
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Post autor: Solskier » 29 paź 2008, 14:47

Moje zdanie co do montażu samodzielnego szyby jest takie iż nie jest to trudna sztuka ale koszt zakupu samodzielnego materiałów potrzebnych jest prawie taki sam jak usługa wstawienia szyby tyle że tam się nie brudzisz i masz gwarancję <ok>

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl