Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 Coupe] Demontaż plastiku, lamp (woda w bagażniku)

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Biegal
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 52
Rejestracja: 10 maja 2009, 12:34
Lokalizacja: Łódź

[B4 Coupe] Demontaż plastiku, lamp (woda w bagażniku)

Post autor: Biegal » 19 maja 2009, 20:50

Witam!

Staram się uporać z lejącą się do bagażnika wodą w mojej coupetce, ale co rusz napotykam na jakiś problemik.

Udało mi się zdiagnozować, że woda wlatuje do wnętrza bagażnika, przez szparę nad tylną lampą. Chciałem zdjąć lampę - odkręciłem 6 nakrętek, ale klosz ani drgnie. Tu moje pierwsze pytanko: czy nie zauważyłem jeszcze jakiś śrub, ewentualnie czy one są jakoś przyklejone do blachy? Nie chciałem tego rwać na siłę, żeby nie połamać.

Drugie pytanko dotyczy tej plastikowej listwy na rancie bagażnika jak na rysunku:
Obrazek

Odkręciłem 4 śruby ukryte pod zaślepkami, ale coś ewidentnie "trzyma" w zaznaczonym na rysunku miejscu. Czy tam jest jakiś zaczep? Chciałem się tam dostać, żeby ewentualnie napchać tam gdzieś silikonu.

Z góry dzięki za wszelkie rady, jak się do tego zabrać, żeby nie "spsuć".

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
ivaszko
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 290
Rejestracja: 25 maja 2008, 00:17
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: ivaszko » 19 maja 2009, 21:22

Lampa jest przyklejona na taką czarną mase elastyczną, ja ostatnio demontowałem lampe i podważyłem delikatnie śrubokrętem od środka od strony blendy i lampa wyszła.
Co do plastiku to trzeba podważyć delikatnie przy zamku od góry bo są tam zaczepy.
Najlepiej dwoma śrubokrętami jednocześnie ;-)

łapa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 73
Rejestracja: 05 lis 2008, 20:14
Lokalizacja: Gorzów wielkopolski

Post autor: łapa » 22 maja 2009, 17:36

U mnie było to samo woda lała sie do bagażnika ja zrobiłem tak wyciągnołem tapicerke z gagażnika wyciągnołem korek co jest pod kołem zapasowym i na srodku wywirciłem 2 dziuki woda się nie trzyma i mam spokujdodam ze z kilkoma osobami rozmawiałem i u nich jest ten sam problem w audi co u mnie

Awatar użytkownika
misiek440
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 917
Rejestracja: 03 cze 2007, 12:05
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: misiek440 » 22 maja 2009, 18:04

z tymi lampami to jest kosmos(WALCZYŁEM PONAD GODZINĘ ABY JE WYCIĄGNĄĆ ŻEBY NIC NIE USZKODZIĆ) , są one faktycznie przyklejone podważaj ostrożnie <ok>
Było b3 3A + blos
jest:
--------Vectra A C20NE----------
------- Omega 3.0 MV6 x30XE----------

Awatar użytkownika
Biegal
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 52
Rejestracja: 10 maja 2009, 12:34
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Biegal » 22 maja 2009, 19:10

Dzisiaj właśnie z nimi walczyłem. Ten czarny klej mam dosłownie wszędzie, wlazł mi za paznokcie, poprzyklejał sie do butów, ale lampy wyjąłem.
Musiałem też zdemontować ramkę od tablicy rejestracyjnej i blendę, żeby móc jakoś bezpiecznie podważyć.

Najgorsze jest to, że po wyjęciu prawej lampy, tej z zamkiem, i włożeniu na miejsce, zamek przestał działać. Bagażnik się zatrzasnął i tyle :(
Już dzisiaj nie miałem siły z tym walczyć, zwłaszcza że deszcz zaczął padać.
Najgorsze, że choć kanapa się ładnie składa, to mam butle od gazu zamontowaną, i nie wiem czy mi się uda przecisnąć, żeby pogmerać od środka przy tym zamku.

Może macie jakiś ciekawy pomysł? Ew. za co powinienem pociągnąć/wcisnąć żeby klapa się otworzyła?

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
shellah
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3081
Rejestracja: 08 wrz 2007, 09:08
Imię: Artur
Model: Inny
Nadwozie: Coupe
Silnik: 2.8 AAH+lpg
Lokalizacja: Reading UK

Post autor: shellah » 23 maja 2009, 00:02

widocznie przy ściąganiu tego plastiku niechcący zawadziłeś o drut biegnący do zamka i wypadł z plastikowego uchwytu :-/ niestety kombinowane od zewnątrz nic nie da i będziesz musiał zrobić sobie z drutu jakiś haczyk i z wnętrza gmerać aż trafisz :-P
a połkę przynajmniej zdąrzyłeś wyciągnąć :?:

Awatar użytkownika
Biegal
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 52
Rejestracja: 10 maja 2009, 12:34
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Biegal » 23 maja 2009, 00:44

Półka niestety została :-D
Ale jako, że łapska mam niczym orangutan, udało mi się sięgnąć do zamka i otworzyć.
Niestety nie bardzo wiem, jak to było, kiedy działało :/
Jest sobie bębenek od zamka, z taką śmieszną wypustką, i metalowe półkole, do którego jest podpięty haczyk. Tak kombinowałem, że chyba ta wypustka powinna jakoś o to półkole zahaczać, ale nie szło mi. Jutro kolejny dzień batalii, może tym razem wygram :-P


//EDIT:
Sprawa wyjaśniona. Wyciągając lampę, wygiąłem ten śmieszny haczyk, którym jest podpięta linka od zamka, do zamka. Wystarczyło to dogiąć, wyregulować i klapa się już otwiera :)
Co więcej, uszczelnienie lamp pomyślnie przeszło dziś próbę myjki :D
Mogę powiedzieć, że tę bitwe wygrałem <ok>

Goran
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 16
Rejestracja: 14 kwie 2009, 12:54
Lokalizacja: podkarpacie

tez mam wode w bagazniku

Post autor: Goran » 30 maja 2009, 09:40

witam. tez mam wode w bagazniku w mojej B3. ale u mnie kapie z takich wzmocnien po prawej i lewej stronie przestrzeni bagaznika na samej górze błotników. uszcelnilem juz szybe i wszystkoco jest nad tymi wzmocnieniami ( łaczenia blach w okolicy mocowania klapy bagaznika ) nie leje sie przez te mocowania bo nawet przy malej mzawce podcieka wiec nie musi byc strumienia wody. krew mnie juz z tym zalewa jak ta woda bagaznik....ratujcie....:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga