Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 ABC Quattro] Stuki podczas jazdy

Wszystko co tyczy się silników V6
Awatar użytkownika
flgmnft
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 384
Rejestracja: 13 gru 2008, 10:04
Lokalizacja: Bielsko-Biała

[B4 ABC Quattro] Stuki podczas jazdy

Post autor: flgmnft » 17 lis 2009, 09:02

Witam
Panowie mam taki problem. Od jakiegos czasu slysze stuki w zawieszeniu. Mianowicie przenosza sie one na caly samochod. Gdy dodaje gazu to narastaja, natomiast gdy puszcze gaz to slabna badz calkowicie zanikna. Czuc to z lewej strony, zwlaszcza jak skrecam w prawo. Zawieszenie mam calkowicie ok (gumy w wachaczach wymienione ok 2000 km temu, laczniki stablizatora, lozysko na McPersonie, sworzen zwrotnicy ok), luzow na jarzmach hamulcow nie mam. Wiec jedyne co mi do glowy przychodzi to przegub. Czasami slychac 2 a nawet 3 stukniecia na jeden obrot kola. Guma na przegubie jest nienaruszona. Temat umiescilem tu bo z zawieszeniem mam na bank wszystko ok. Stuki slychac takze na rownej, prostej drodze. Poradzcie mi cos bo nie usmiecha mi sie bez potrzeby wymieniac czesci ktore moga dawac takie efekty.

Awatar użytkownika
JPJ
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 232
Rejestracja: 12 kwie 2008, 11:24

Post autor: JPJ » 18 lis 2009, 00:37

Cześć

Mam podobny problem po wymianie nie tak dawno przednich amorów występują identyczne objawy. Najczęściej podczas skrętów słychać mocne stuki. Na początku myślałem że to wał, gdyż samo uderzenie tak jak sam pisałeś: rozchodzi się po całym aucie, sprawdziłem wydech, zawias jak i wszystkie poduchy, które są nowe od A do Z. Sprawdziłem prawie wszystko i zero luzów, a tutaj dalej stuka :). Pojutrze jeszcze wyciągnę McPersa i zobaczę czy przypadkiem nie jest za słabo skręcony może przez to się tłucze. Jak coś się dowiem to dam znać.


Zdrów <ok>

Awatar użytkownika
flgmnft
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 384
Rejestracja: 13 gru 2008, 10:04
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: flgmnft » 18 lis 2009, 06:40

Ja juz jestem umowiony wstepnie do mechanika, na wymiane przegubu. Po konsultacji z nim powiedzial ze jedyne co moze byc to wlasnie przegub.

Awatar użytkownika
blawacik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 29
Rejestracja: 07 lis 2009, 11:56
Lokalizacja: nowy staw

Post autor: blawacik » 18 lis 2009, 08:53

jeśli chodzi o przegub to jego stukanie ma specyficzny dźwięk ja już w swojej wymieniłem 2


JPJ moim zdaniem nie musisz zwalać całego Macphersona wystarczy duża żaba i jak pod lewarujesz zmieścisz się miedzy zwojami sprężyny i sprawdź czy idzie dokręcić jeśli tak to wtedy wyciągnij wszystko wyczyść skręć i użyj punktaka ja tak zrobiłem i jeżdżę 1.5 roku i jest ok

[ Dodano: 2009-11-18, 08:56 ]
jeszcze jedno jeśli chodzi o przegub u mnie jak jechałem na wprost była cisza jeśli skręciłem kołami i dodałem gazu zaczęły strzelać

Awatar użytkownika
flgmnft
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 384
Rejestracja: 13 gru 2008, 10:04
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: flgmnft » 18 lis 2009, 09:17

U mnie zaczelo sie tak jak pisalem od stukow, ktore zwiekszaly czestotliwosc wraz z predkoscia, luzy na prowadnicach jarzm juz wykluczylem, wiec jedyne co moze dawac taki efekt to przegub, zwlaszcza ze wydobywaja sie inne dzwieki jak hamuje silnikiem i jak dodaje gazu. Na kierownicy czuje to juz gruchotanie.

Awatar użytkownika
JPJ
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 232
Rejestracja: 12 kwie 2008, 11:24

Post autor: JPJ » 20 lis 2009, 02:07

A więc właśnie skończyłem wraz z Artkiem i Tomkiem z quattro-serivce.pl (za co bardzo im dziękuję <piwo> ) wymieniać przedni prawy przegub wewnętrzny bo był walnięty (reszta jest dobra), sprawdzać amory czy są dokręcone, ponownie wszystkie elementy gumowe w zawieszeniu, luzy na podporze dyfra i wału, wydech czy gdzieś nie wali o karoserię, sprawdzać czy przeguby są dokręcone wewn i zewn, przekładnia jest ok, nie czuję drgań na kierownicy, brak swobodnie poruszających się większych elementów w samochodzie, które mogły by latać w/g własnego uznania, nawet szpile w kołach dociągnąłem i......... dalej są te @#$%^Y&U* stuki :-/
Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł co to może być? Szczerze to już mnie jasna anielka trafia z tym bo wszystko jest niby ok a jednak nie i to jest najbardziej irytujące.... :-|

Awatar użytkownika
flgmnft
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 384
Rejestracja: 13 gru 2008, 10:04
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: flgmnft » 20 lis 2009, 06:53

A moze Ci stuka wklad amortyzatora? dokrecales ta nakretke na kolumnie?

Awatar użytkownika
Fiku
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 208
Rejestracja: 08 paź 2008, 23:06
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Fiku » 20 lis 2009, 08:47

JPJ, a poduszki pod silnikiem i pod skrzynia? sprawdzales to?

Awatar użytkownika
JPJ
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 232
Rejestracja: 12 kwie 2008, 11:24

Post autor: JPJ » 20 lis 2009, 10:54

flgmnft pisze:A moze Ci stuka wklad amortyzatora? dokrecales ta nakretke na kolumnie?
Dokręcone.
Fiku pisze:JPJ, a poduszki pod silnikiem i pod skrzynia? sprawdzales to?
Pod silnikiem i skrzynią wymieniane 4msce temu, sprawdzałem je brechą itp - zero drgań.

Sam nie wiem co to może być :roll:

Awatar użytkownika
scott
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 25
Rejestracja: 27 wrz 2009, 11:15
Lokalizacja: KROSNO

Post autor: scott » 20 lis 2009, 17:47

flgmnft pisze:Witam
Panowie mam taki problem. Od jakiegos czasu slysze stuki w zawieszeniu. Mianowicie przenosza sie one na caly samochod. Gdy dodaje gazu to narastaja, natomiast gdy puszcze gaz to slabna badz calkowicie zanikna. Czuc to z lewej strony, zwlaszcza jak skrecam w prawo. Zawieszenie mam calkowicie ok (gumy w wachaczach wymienione ok 2000 km temu, laczniki stablizatora, lozysko na McPersonie, sworzen zwrotnicy ok), luzow na jarzmach hamulcow nie mam. Wiec jedyne co mi do glowy przychodzi to przegub.
po swoich doświadczeniach wiem że przegób stuka przy przyśpieszaniu i hamowaniu silnikiem zwłaszcza na zakrętach. mam wątpliwości żeby w twoim przypadku chodziło o przegub. ale oczywiście jak każdy, mylić się moge

Awatar użytkownika
flgmnft
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 384
Rejestracja: 13 gru 2008, 10:04
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: flgmnft » 01 gru 2009, 14:46

Wiec tak panowie. Mechanik wymienil mi przegub zewnetrzny. We srode odebralem samochod a tu dzis znow slysze stukanie. Moze to byc przegub wewnetrzny? Juz mi nic do glowy nie przychodzi.

zwierzak213a2

Post autor: zwierzak213a2 » 02 gru 2009, 11:36

Jesli chodzi o stukanie na prostych kolach to stawial bym na przegub przy skrzyni . Przy skrecaniu to raczej przeguby przy kole ale juz rozne cuda widzialem , czasem jest tak ze jeden przegub zaczyna stukac od uszkodzenia drugiego .

Awatar użytkownika
JPJ
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 232
Rejestracja: 12 kwie 2008, 11:24

Post autor: JPJ » 07 gru 2009, 15:28

Też wymieniłem przegub wewnętrzny, zewnętrzny dostał nowy smar jedynie. Same stuki nie pochodzą bezpośrednio z przegubów (tak mi się wydaje). Dalej stuka... Sprawdziłem wszystko ponownie, podokręcałem (chociaż nie było co dokręcać) :/ Dźwignąłem auto na kołki tak z ciekawości, wrzuciłem 1 skręcałem kołami i zero stuków, czyli tylko przy obciążeniu... Zrzuciłem auto na ziemię dalej stuka, więc znalazłem super lekarstwo na to :) daję głośniej muzykę i tyle-jeżdżę.

Awatar użytkownika
flgmnft
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 384
Rejestracja: 13 gru 2008, 10:04
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: flgmnft » 07 gru 2009, 19:25

Dziwi mnie to ze po wymianie przez tydzien byl spokuj, czyli cos w rejonie piasty i zwrotnicy stuka. Cos co sie dokreca przy wymianie przegubu. Jedyne co mi do glowy przychodzi to lozysko, ale ono najpierw wyje.

Awatar użytkownika
Zuck
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 220
Rejestracja: 24 mar 2009, 19:04
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Zuck » 08 gru 2009, 14:43

łożysko faktycznie wyje a poza tym luz był by zaawansowanym stadium zużycia był by wyczuwalny luz na całym kole, jedyne co się jeszcze dokręca to przegub do zwrotnicy, możesz sprawdzić dokręcenie, ja bym jednak brnął dalej w te przeguby, wyjąć, rozebrać, umyć, sprawdzić stan wizualny i ew. luzy, nowy smar, nowe gumy, składać i sprawdzać czy nie przestało stukać

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki V6”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl