Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[b3] jak otworzyć bagażnik

Awatar użytkownika
pawelrybak15
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4321
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:15
Lokalizacja: Miasto
Kontakt:

Post autor: pawelrybak15 » 13 sty 2011, 16:26

Kolego KamilK aby otworzyć bagażnik przekręć klucz w poziom i wciśnij zamek, wtedy bagażnik się otworzy, możesz go potem zamknąć ale bez zakluczania - zamek w poziomie. Przy zamku ustawionym w poziomie można za każdym razem otworzyć bagażnik naciskając na zamek. Aby zakluczyć po prostu ustaw zamek w pionie i wtedy bagażnik sie nie otworzy <ok>

:arrow: KoralB3 jeśli nie zahaczyłeś tych cięgieł, to nic dziwnego że bagażnik sie nie otwiera :mrgreen:

Awatar użytkownika
KoralB3
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2420
Rejestracja: 23 mar 2010, 15:20
Lokalizacja: Łódź

Post autor: KoralB3 » 13 sty 2011, 16:31

KoralB3 jeśli nie zahaczyłeś tych cięgieł, to nic dziwnego że bagażnik sie nie otwiera
i co już nie otworze teraz ?

antoni
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 698
Rejestracja: 30 gru 2007, 13:31

Post autor: antoni » 13 sty 2011, 17:07

Otworzysz .
Poczekaj trochę to wścibię jakąś fotkę .
ALe już mi się wydaje , że jest nieporozumienie . -Przy zamku ( tu gdzie się wkłada kluczyk ) , nic nie manipulujesz i za nic tam nie zahaczasz ani za nic nie ciągniesz . Przeciesz to zakryte jest plastikowym deklem i musiałbyś go jakoś oderwać albo zdemolować .

Pchasz w prawo taki pionowy zaczep który wystaje idealnie pośrodku klapy a zahacza o metalowy bolec który jest znowu w progu bagażnika , czy jak to tam nazywacie nad jakąś blendą .
Ten pionowy zaczep trzeba pchnąć w kierunku prawej lampy , wkładając obie łapy z kawałkiem sztywnego pręta , przez dziury , których jest w półce na podszybiu pełno i są różnej wielkości .

Awatar użytkownika
KoralB3
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2420
Rejestracja: 23 mar 2010, 15:20
Lokalizacja: Łódź

Post autor: KoralB3 » 13 sty 2011, 17:21

Czyli antoni, twoim sposobem dochodzimy chyba do tego co mi opisał Kacper ..

Boże to wszystko tylko tak skomplikowanie wygląda czy naprawde to jest tak skomplikowane?

antoni
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 698
Rejestracja: 30 gru 2007, 13:31

Post autor: antoni » 13 sty 2011, 17:32

To jest proste jak się wie o co chodzi .
A z drugiej strony to ja nie mam daru tłumaczyć krótko i węzłowato , tylko mameluję używając masy niepotrzebnych słów .
W kazdym bądz razie nic nie demoluj od zewnątrz . Problem miałbyś wtedy , gdybyś w bagażniku miał zamknięte jakieś duże blaszane pudło , które by utrudniało dostęp .
Nie wiem co pisze Kacper bo tu nic od niego nie ma . -Chyba że zakodował .

Awatar użytkownika
KoralB3
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2420
Rejestracja: 23 mar 2010, 15:20
Lokalizacja: Łódź

Post autor: KoralB3 » 13 sty 2011, 17:40

antoni pisze:W kazdym bądz razie nic nie demoluj od zewnątrz . Problem miałbyś wtedy , gdybyś w bagażniku miał zamknięte jakieś duże blaszane pudło , które by utrudniało dostęp .
tego się obawiam .. bo w bagażniku mam dwa koła . i nie wiem w jakiej pozycji one są :cry:
antoni pisze:Nie wiem co pisze Kacper bo tu nic od niego nie ma . -Chyba że zakodował .
Kacper pisał mi na PW .

Awatar użytkownika
pawelrybak15
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4321
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:15
Lokalizacja: Miasto
Kontakt:

Post autor: pawelrybak15 » 13 sty 2011, 17:49

KoralB3, jeśli montowałeś blendę i zamknąłeś bagażnik przed zaczepieniem cięgieł, to najpewniej nie założyłeś tego plastikowego dekla, zatem możesz z powodzeniem zrobić tak jak opisywałem.

Awatar użytkownika
KoralB3
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2420
Rejestracja: 23 mar 2010, 15:20
Lokalizacja: Łódź

Post autor: KoralB3 » 13 sty 2011, 17:53

pawelrybak15, ok tylko pokaż mi na tym zdjeciu moim za które gówienko mam łapać albo to co sie rusza czy co ? i czy mam kluczykiem majdać w zamku

Awatar użytkownika
pawelrybak15
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4321
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:15
Lokalizacja: Miasto
Kontakt:

Post autor: pawelrybak15 » 13 sty 2011, 18:28

Jeśli nie podłączyłeś cięgieł to kręcenie kluczykiem nic Ci nie pomoże. Ruszaj tym cięgłem, które się rusza gdy naciskasz na bębenek zamka, a jak to nie pomoże to przesuń to drugie cięgło i znowu manewruj tym które sie porusza gdy naciskasz na bębenek zamka.

antoni
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 698
Rejestracja: 30 gru 2007, 13:31

Post autor: antoni » 13 sty 2011, 18:35

Ja u siebie zawsze wkładam koniec breszki po tej stronie " tego " zaznaczonego czerwoną strzałką , w ten sposób , żeby bożna było " to coś " pchać w kierunku prawej lampy auta .
I zawsze się robi brzdęk i klapa odskakuje . Obrazek

Awatar użytkownika
KoralB3
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2420
Rejestracja: 23 mar 2010, 15:20
Lokalizacja: Łódź

Post autor: KoralB3 » 13 sty 2011, 18:42

antoni, czyli jak ten pierdolnik na rysunku przesune w tym kierunku co strzałka to klapa sie otworzy ?

Awatar użytkownika
pawelec_
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 978
Rejestracja: 16 cze 2009, 17:35
Lokalizacja: Egling

Post autor: pawelec_ » 13 sty 2011, 23:17

no to jak rozumiem nie zaczepiłeś tego haczyka od zamka do bębenka

Obrazek

ciekawe czy ten pierdolnik jest widoczny gdy klapa jest zamknięta


KoralB3 a gdzie audik stoi ?

Awatar użytkownika
pawelrybak15
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4321
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:15
Lokalizacja: Miasto
Kontakt:

Post autor: pawelrybak15 » 13 sty 2011, 23:28

Kolego Antoni, a co w przypadku jak ktoś ma na zamku taką plastikową osłonę ? Czy ten dynks który należy popchnąć też będzie widoczny ?

[ Dodano: 2011-01-13, 23:30 ]
:arrow: pawelec_ na Twojej fotce jest tylko jedno cięgło, z kolei u mnie są dwa, czyżbyś nie miał ori centralnego zamka ? Jeśli tak to rozwiązanie problemu który ma KoralB3 się upraszcza, bo jak nie ma centralnego to starczy że pociągnie za ten haczyk i klapa się otworzy <ok>

antoni
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 698
Rejestracja: 30 gru 2007, 13:31

Post autor: antoni » 14 sty 2011, 00:08

Odpowiadam na pierwsze pytanie i dlatego teraz bo wcześniej cały temat u mnie był zlikwidowany .
Myślałem że jest nieprzepisowy i go zlikwidowano .

To tak : Czerwona strzałka wskazuje tylko o który pierdolnik chodzi . A pchasz ( przesuwasz ) go w kierunku prawej strony auta - konkretnie w kierunku tylnego prawego koła . Więc breszkę , kij sztywniejszy drut ,wkładasz oczywiście po drugiej stronie pierdolnika - czyli od strony koła zapasowego . To jasne .

A na drugie pytanie , co zrobić jak jest on zasłonięty jakimś plastikiem , noooo... toooo... nie wiem ,ale trzeba by ten plastik czymś wykruszyć , wyłamać , zdemolować . ZAWSZE TO MNIEJSZA STRATA NIŻ JAKAŚ WIDOCZNA DEMOLKA BLACHY Z ZEWNĄTRZ .
Jednak coś mi się nie wydaje żeby ten pierdolnik po zamknięciu klapy chował się w jakąś plastikową kieszeń .
Skoro jednak piszesz że tak jest to tak musi być - przecież jajuf byś se nie robił .
Decyduj więc sam , co się opłaci . Ale nie!!... popatrz na środek otwartej klapy , to widzisz dobry kawał wystającej pośrodku zędry , a zaraz w " progu " bagażnika jest wzdłużny bolec o który to element tej zędry - czyli zaczep zahacza . To jaki tam plastik to przykrywa

Jak nie zobaczysz tego latarką od środka przez dziury w półce to na darmo tu moje brandzlowanie .

Awatar użytkownika
pawelec_
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 978
Rejestracja: 16 cze 2009, 17:35
Lokalizacja: Egling

Post autor: pawelec_ » 14 sty 2011, 00:16

pawelrybak15 no nie mam centralnego zamka i KoralB3 też nie posiada

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl