Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B3 1.8 ] ucieka płyn chłodniczy

Wszystko inne co nie pasuje do w/w kategori a jest związane z silnikami benzynowymi i LPG
Awatar użytkownika
grze
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3198
Rejestracja: 09 lip 2008, 17:57
Lokalizacja: południe

Post autor: grze » 08 mar 2011, 20:11

playandre, proszę używać opcji szukaj i nie robić bałaganu na forum. Było o tym wiele razy.

playandre
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 13
Rejestracja: 19 wrz 2010, 22:39
Lokalizacja: Tuchów

Post autor: playandre » 08 mar 2011, 20:27

ok. Dziękuje i przepraszam!

Awatar użytkownika
shellah
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3081
Rejestracja: 08 wrz 2007, 09:08
Imię: Artur
Model: Inny
Nadwozie: Coupe
Silnik: 2.8 AAH+lpg
Lokalizacja: Reading UK

Post autor: shellah » 21 mar 2011, 18:41

Chłopaki ja też ostatnim czasem zmagam się z cieknącym płynem ale z racji tego że nie mam garażu radzę sobie narazie dolewając co jakiś czas.Piszecie o króćcu i mam pytanie czy w silniku 2.8 jak walnie ten element to cieknie w tym miejscu co na zdjęciach-tzn.dokładnie w tym miejscu na postoju pojawiają się krople niebieskiego płymu chłodnichego pod samochodem.
Planuje podjechać do domu i na kanał aby to zrobić ale muszę szybko wrócić autem i chcę wiedzieć od czego zacząć ponieważ już jakiś czas temu zaglądałem pod auto i nic nie byłem w stanie zdiagnozować :-(
jeśli ktoś dysponuje zdjęciami z etki wdzięczny byłbym za schemat przewodów chłodniczych.

poglądowe fotki gdzie dokładnie pojawia się plama(stojąc z przodu auta po prawej stronie tuż pod chłodnicą)przewód chłodnicy ten gruby jest szczelny.
Obrazek
Obrazek

Sebandi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 258
Rejestracja: 22 lut 2010, 18:25
Lokalizacja: Zieluń

Post autor: Sebandi » 24 mar 2011, 16:27

zrób tak jak mówi goldi

Awatar użytkownika
shellah
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3081
Rejestracja: 08 wrz 2007, 09:08
Imię: Artur
Model: Inny
Nadwozie: Coupe
Silnik: 2.8 AAH+lpg
Lokalizacja: Reading UK

Post autor: shellah » 21 kwie 2011, 20:50

sprawdziłem i odkręciłem pokrywę z wentylatorami i niestety nic nie widzę aby przewodami uciekało :-/ słaba widoczność i dostęp ale na bank z boku od prawej lampy mi cieknie a nie przy silniku.Tyle że górny wąż jest cały i to nie nim ucieka :-( już sam nie wiem

Awatar użytkownika
GerB3
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3096
Rejestracja: 20 maja 2008, 22:11
Lokalizacja: KRK

Post autor: GerB3 » 12 cze 2011, 13:12

Pod te śruby trzymajace króciec z tyłu głowicy powinny isć jakies podkładki? Wg. ETKI mają być gr. 0,5 ale nie wiem czy zwykłe czy sprężyste czy w ogóle ich nie dawać.

antoni
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 698
Rejestracja: 30 gru 2007, 13:31

Post autor: antoni » 12 cze 2011, 21:33

Na tym zdjęciu widać że jakieś podkładki pod śrubkami są i raczej zwykłe a nie sprężyste Obrazek

Najlepiej to podobno jest wymienić ten króciec i dorobić u tokarza metalowy . Nie ma wtedy obawy , że ten plastikowy - oryginalny -podczas dokręcania pęknie i znów mamy pretensje do niefirmowej gumki ( oringa ) .
Ale najlepiej to go z czuciem dociągać .

Awatar użytkownika
luk448
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1493
Rejestracja: 21 lip 2007, 21:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: luk448 » 12 cze 2011, 22:02

antoni pisze:Najlepiej to podobno jest wymienić ten króciec i dorobić u tokarza metalowy . Nie ma wtedy obawy , że ten plastikowy - oryginalny -podczas dokręcania pęknie i znów mamy pretensje do niefirmowej gumki ( oringa ) .
Ale najlepiej to go z czuciem dociągać .
Albo podjechać i zamówić nowe w ASO.Ja to Ng za taki króciec płaciłem ok.80 zł.Nowy,ori i mam spokój,nic nie dorabiałem u tokarzy.Dokręciłem dość mocno i nic nie pękło.Jedyny kłopot to wyjęcie starego bo od nowości potrafi się nieźle zapiec i nawet ułamać a potem trzeba go po kawałku wyjmować.Acha i z króćcem radze kupić też nowy oring.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga