Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3 1.8 PM] Dziura w tylnim nadkolu - co zrobić?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Patrique
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1399
Rejestracja: 27 paź 2009, 13:08
Imię: Patryk
Model: Audi A4
Nadwozie: Avant
Silnik:
Lokalizacja: Sosnowiec

[B3 1.8 PM] Dziura w tylnim nadkolu - co zrobić?

Post autor: Patrique » 03 maja 2014, 15:27

Panowie, mam problem otóż przy ostatnim bliższemu przyjrzeniu się tulejom tylniej belki, zauważyłem małą dziurkę. Postanowiłem ją nieco sprawdzić "organoleptycznie" i tak o to z tej małej dziurki wydłubało się to co jest na fotce.
Wnioski są takie, iż nie jest to na pewno próg, bo jest on od jego cały i blacha nie jest skorodowana. Natomiast jest to bardziej ten element samego nadkola, ochraniający podłogę. Ruszalibyście to w ogóle, czy póki co olać sprawę?

Obrazek

PS. Pewnie nikt nie odpisze bo każdy poleci sprawdzić u siebie :-P hihi.

Awatar użytkownika
Wino
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1015
Rejestracja: 10 paź 2010, 21:46
Imię: Wino
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Wino » 03 maja 2014, 15:40

Ja bym to od razu robił pamiętaj że woda która będzie dostawać się do środka będzie powodować coraz większe spustoszenia.
PS Nie poleciałem sprawdzać bo mam założone plastykowe nadkola i nie chce mi się ich odkręcać :mrgreen:

Awatar użytkownika
Patrique
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1399
Rejestracja: 27 paź 2009, 13:08
Imię: Patryk
Model: Audi A4
Nadwozie: Avant
Silnik:
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Patrique » 03 maja 2014, 16:29

Plastikowe oslony w tylnich nadkolach B3?? Nie wiedzialem, ze byly dostepne

Awatar użytkownika
Wino
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1015
Rejestracja: 10 paź 2010, 21:46
Imię: Wino
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Wino » 03 maja 2014, 16:39

Poprzedni właściciel gdzieś coś takiego dorwał na bank nie jest to oryginał ale nawet dobrze leżą. I zawsze coś tam chronią nadkola przed kamieniami i solanką.

kylo40
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 92
Rejestracja: 06 lip 2012, 13:57

Post autor: kylo40 » 03 maja 2014, 17:23

Nie myśl zbyt długo, łataj jak najszybciej + dobry podkład i konserwacja.

Awatar użytkownika
GerB3
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3096
Rejestracja: 20 maja 2008, 22:11
Lokalizacja: KRK

Post autor: GerB3 » 03 maja 2014, 19:34

W tym samym miejscu miałem tylko że większa - potwierdzam progi sa ok a tam dziura bierze sie ponieważ po tylu latach pod ta niby konserwacje fabryczną dostaje sie woda błoto itd i tak to sobie gnije miedzy blachą a ta konserwacją. Ja usunąłem cała rdze do środka czyli progi i reszta dałem dużo konserwacji i całość zalepiłem żywicą plus na to od nowa nawalone konserwacji. Po prawie roku jest git <ok> Co sie dzieje w środku nie wiem, jak wyleci dziura w progu pomyślimy dalej <ok>

antoni
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 698
Rejestracja: 30 gru 2007, 13:31

Post autor: antoni » 04 maja 2014, 10:08

Rok temu przy jakiejś dłubaninie przy bębnach, też zobaczyłem plasterek rdzy i myślałem że to tylko do podczyszczenia i zamazania jakimś mazidłem. Obrazek Obrazek

Jak zacząłem to czyścić, to zrobiło mi się takie Obrazek Obrazek


Silna rozpacz i strach mie ogarnęły jak wsadziłem tam żaróweczkę z kabelkiem ok 30 cm. i popatrzyłem co tam jest.
Metrówka jak widać wlazła bez żadnego zaczepiania aż pod przedni słupek . Czyli tylko wyzbyć się wyobrażni i jeżdzić dokąd się da.
Najpierw wyciągnąłem odkurzaczem ( szlauf na koniec założyłem i uszczelniłem ) co się dało, i nalałem do środka chyba z litre jakiegoś asfaltu co się pape smaruje.
A na koniec dziure załatałem jak tylko mogłem najszczelniej i zobaczymy. Ale to wiadomo, ćFierć wieku robi swoje i co tu gadać.
I jeszcze jedno. Kupiłem w aeorozolu jakąś chemię to profili zamkniętych , i na ile wystarczał wężyk z tego pśukacza to pchałem do góry i tak tam oczywiście na ślepo zasmarkiwałem. I pamiętam że dośyć wysoko mi ta końcówka właziła. Tak jak by był dostęp do przestrzeni progu od środka auta. Ale nic od środka nie wyjmowałem i tak naprawdę nie wiem czy się można stamtąd dostać.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl