Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 b4 ABC 2.6l] cieknie szyberdach

Awatar użytkownika
IC69
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 4800
Rejestracja: 05 sty 2007, 22:48
Imię: Irek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: IC69 » 30 cze 2010, 19:08

Mario26 pisze:mam kilka fotek nie mam pojecia jak je tu wkleic
Mario26, masz tu ściągę ;-) :arrow: https://audi80.pl/jak-wklejac-zdjecia-vt28533.htm

Awatar użytkownika
Kelis.Zx145
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 625
Rejestracja: 19 lis 2009, 19:19
Lokalizacja: Szamotuły / Poznań
Kontakt:

Post autor: Kelis.Zx145 » 10 lip 2010, 15:34

Naprawiłem wreszcie ten cieknący szyber i faktycznie rynienka była odczepiona (lakiernicy jej nie przyczepili :-/ ) Uspokajam wszystkich bo nie trzeba ściągać podsufitki, można to bez problemu zrobić bez tego.

należy uchylić szyberdach i wyjąć podsufitkę samego szybra wyciągając ją na zewnątrz przez uchylony dach. Jak już ją wyjmiemy (jest mocowana na dwa wczepy i trzeba robić to z wyczuciem żeby się nie połamały) to od środa samochodu widzimy po trzy śruby na "gwiazdkę" czyli troxy/torxy , nie wiem dokładnie jak się to nazywa które mocują dach do całego mechanizmu. Odkręcamy je po obu stronach i wtedy możemy wypchnąć sam blaszany szyber do góry czyli tylko blachę z uszczelką. Uważajcie żeby nie walnąć nim o dach bo będą rysy.
gdy nie mamy już szybra to patrzymy w głąb dachu i na końcu powinna być właśnie ta listwa/rynienka. Żeby ją wysunąć potrzebne są dwa pręty z zagiętą końcówka. Wsuwamy pręt i zagięciem zahaczamy gdzieś o listwę i powoli ciągniemy do siebie oba pręty na raz żeby listwa szła gładko po prowadnicach. Jak ją dociągniemy do siebie to wystarczy już tylko wczepić takie plastikowe łapki z boku w tą rynienkę i cieszymy się nieprzeciekającym dachem :)
Składanie wszystkiego w całość to po prostu te same czynności tylko od końca, czyli po krótce: nałożenie szybra na mechanizm, przyręcenie śrub na uchylonym dachu, wsunięcie podsufitki i koniec ;)

Dawidof
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 222
Rejestracja: 25 gru 2009, 14:39
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: Dawidof » 24 gru 2011, 15:40

Witam, przede wszystkim Wesołych Świąt! :-D

Odświeże temat, bo mam podobny problem. Robię podsufitkę i teraz jak jej nie mam w aucie, to zauważyłem, że cieknie mi z tych dziurek co na zdjęciu wczęsniej (tam gdzie linki idą w tej rurce miedzianej). A problem polega na tym, że rynienka jest OK. Kiedyś mi się odpieła to mi się lało po słupku na podłogę, więc pierwsze co sprawdziłem to rynienkę, ale ona jest zaczepiona na miejscu :-/ W takim razie gdzie może się wlewać woda w te kanaliki? Odprowadzenie jest drożne.

Awatar użytkownika
Marek85
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 118
Rejestracja: 24 lis 2009, 09:40
Lokalizacja: Opole

Post autor: Marek85 » 20 lut 2012, 21:02

Mam avanta, pare lat temu rzeczywiscie odczepila mi sie rynienka wtedy lało sie naprawde sporo,a od ponad roku męcze sie wciąż z podciekającą szyberdachem chociaż rynienka pracuje, cieknie po słupku z prawej strony podczas hamowania oraz po tylnim słupku z lewej strony podczas ruszania, załatwiłem ze złomowiska w cenie złomu drugi szyberdach z avanta polewam na niego od ponad 1,5h godziny wode, i zaobserwowałem ze gdy leko rusze dachem woda zaczyna kapać własnie w okolicach tej rurki stalowej w której idzie linka napędowa szyberdachu, naprawde nie wiem w jaki sposób woda się tam przedostaje, :evil: , nie chce Mi sie wierzyć tylko że auta wyjeżdżały z tą usterką z fabryki.Czy naprawde jedyne rozwiązanie to silikon?
Jeśli komuś udało sie ten problem rozwiąząc prosze o odpowiedz. Pozdrawiam

Dawidof
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 222
Rejestracja: 25 gru 2009, 14:39
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: Dawidof » 20 lut 2012, 22:26

Siemka.. dla wszystkich, którzy nie znaleźli, albo nie odwiedzili tematu...

https://audi80.pl/80-b4-avant-przycz ... t62781.htm

miłego grzebania :-D

Awatar użytkownika
eSPe
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3695
Rejestracja: 10 gru 2007, 21:13
Imię: Sławek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.6 ABC
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: eSPe » 12 sie 2014, 09:44

Trochę odgrzeję kotleta.
Popatrz Mario a ja się tyle męczyłem aby dojść o co biega z wyciekiem z szybra a wystarczyło się ciebie zapytać a tyle razy się widzieliśmy. U mnie było to samo. Wywaliłem całą podsufitke i obserwowałem skąd leci. Okazała się winna tak jak u ciebie rynienka która się odczepiła.
Podsufitke przy okazji wyprałem i jeszcze nie montowałem ale testy ze szlauchem, myjnię i pierwszy deszcz przeszło pozytywnie wiec trzeba chyba składać wszystko do kupy.
<hura>

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl