Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 b4 2.8 AAH]komputer pokladowy

Awatar użytkownika
myszon90
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 122
Rejestracja: 08 maja 2008, 19:20
Lokalizacja: WGM

Post autor: myszon90 » 14 gru 2008, 15:36

AUDI_A6 pisze:Przecież jak jest spalona żarówka to chyba wyświetla się inny komunikat. BremsLicht informuje o przekroczonej prędkości.
No właśnie, też coś takiego wyczytałem, to co zrobić, żeby to cholerstwo zniknęło??

Awatar użytkownika
Mobilek
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 829
Rejestracja: 12 lis 2007, 13:54
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Mobilek » 14 gru 2008, 16:00

myszon90 pisze:to co zrobić, żeby to cholerstwo zniknęło??
Kontrola prędkości nie włącza się tak sama od siebie tylko po naciśnięciu przycisku regulacji natężenia oświetlenia, więć albo coś nie tak z przyciskiem lub z AC.

Awatar użytkownika
myszon90
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 122
Rejestracja: 08 maja 2008, 19:20
Lokalizacja: WGM

Post autor: myszon90 » 14 gru 2008, 16:09

Mobilek pisze:
myszon90 pisze:to co zrobić, żeby to cholerstwo zniknęło??
Kontrola prędkości nie włącza się tak sama od siebie tylko po naciśnięciu przycisku regulacji natężenia oświetlenia, więć albo coś nie tak z przyciskiem lub z AC.
Kolego, a czy możesz to jakoś rozwinąć??
Jak to działa, jak się ustawia tą kontrolę prędkości....
Zakładam, że z AC jest wszystko OK, gorzej z moim podłączaniem tego ustrojstwa..., ale wszytko inne działa, więc....

Awatar użytkownika
Mobilek
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 829
Rejestracja: 12 lis 2007, 13:54
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Mobilek » 14 gru 2008, 16:28

myszon90 pisze:Zakładam, że z AC jest wszystko OK, gorzej z moim podłączaniem tego ustrojstwa..., ale wszytko inne działa, więc....
Na tej stronce http://www.mediafire.com/?ejcgegzdmii ściągnij sobie plik w pdf tam jest opisany sposób podłączenia i funkcje.
myszon90 pisze:Jak to działa, jak się ustawia tą kontrolę prędkości....
Ustawia się to podczas jazdy z prędkością większą od 30 km/h naciskając na pokrętło regulacji natężenia oświetlenia, kasuje się ustawioną prędkość (w zależności od modelu) trzymająć przez około 3 sekundy (w czasie jazdy) ww przycisk lub po zatrzymaniu samochodu lub wyłączeniu zapłonu.

Awatar użytkownika
myszon90
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 122
Rejestracja: 08 maja 2008, 19:20
Lokalizacja: WGM

Post autor: myszon90 » 14 gru 2008, 16:37

Dzięki....
Wg tego schematu wszystko podłączałem, i generalnie wszystko hula, poza tym cholernym BremsLicht.....
Przejadę się trochę szybciej i wcisnę pokrętło od regulacji oświetlenia i może zniknie...

Awatar użytkownika
Mobilek
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 829
Rejestracja: 12 lis 2007, 13:54
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Mobilek » 14 gru 2008, 16:41

myszon90 pisze:poza tym cholernym BremsLicht.....
Przelącz sobie na komunikaty graficzne skoro Cię Bremschlit irytuje, lepszy efekt wizualny i można powiedzieć że w swoim języku :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 15 gru 2008, 20:14 przez Mobilek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
myszon90
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 122
Rejestracja: 08 maja 2008, 19:20
Lokalizacja: WGM

Post autor: myszon90 » 14 gru 2008, 16:56

Nie rozumiem....
Jak to na komunikaty graficzne??
KOmunikaty graficzne pojawiają się ale znikają, bo wszystko jest ok, poza wiadomo czym.... :-? :-?
Jeszcze jedno pytanie: mam ponad ćwiartkę zbiornika paliwa i przy skręcaniu zapala się rezerwa, nie za wcześnie trochę??
Idzie to jakoś podregulować??, żeby zapalało się np jak dochodzi do czerwonego pola....

Awatar użytkownika
Mobilek
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 829
Rejestracja: 12 lis 2007, 13:54
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Mobilek » 14 gru 2008, 17:06

myszon90 pisze:Jak to na komunikaty graficzne??
Wszystko jest opisane w pliku pod podanym linkiem.
myszon90 pisze:Jeszcze jedno pytanie: mam ponad ćwiartkę zbiornika paliwa i przy skręcaniu zapala się rezerwa, nie za wcześnie trochę??
Idzie to jakoś podregulować??, żeby zapalało się np jak dochodzi do czerwonego pola....
Nie wiem jak masz ustawiony przełącznik o , którym przeczytasz sobie w ww pliku, jeżeli ustawiony jest na diesela to przełącz na pozycję benzyny,jeżeli jest na benzynę to nic z tym nie zrobisz tak już musi być.

Awatar użytkownika
myszon90
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 122
Rejestracja: 08 maja 2008, 19:20
Lokalizacja: WGM

Post autor: myszon90 » 14 gru 2008, 17:33

Mobilek pisze:
myszon90 pisze:Jak to na komunikaty graficzne??
Wszystko jest opisane w pliku pod podanym linkiem....
Faktycznie, jeszcze raz dzięki, przeoczyłem, a raczej zapomniałem, że jest taka możliwość.....

Awatar użytkownika
illusion
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 378
Rejestracja: 25 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: illusion » 14 gru 2008, 19:19

BREMS LICHT zniknie, gdy po przekręceniu stacyjki, naciśniesz pedał hamulca, powinno wyświetlić się " OK " na wyświetlaczu. Możesz to również zrobić w czasie jazdy. Przynajmniej u mnie tak jest.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
myszon90
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 122
Rejestracja: 08 maja 2008, 19:20
Lokalizacja: WGM

Post autor: myszon90 » 15 gru 2008, 17:48

Kurcze, no nie jest proste życie rezacza.....
Jak zrobiłem sobie tą kontrolę prędkości i ją przekroczyłem to pokazała mi się ikonka: KM/h w kółku, więc ta funkcja działa, tylko że nie poprzez BremsLicht :-/ :-/
Może ma ktoś jakieś inne pomysły, jak to cholerstwo wyłączyć, bo mi już brakuje pomysłów....
AC/BC mam od silnika 2.3, tylko nie wiem, czy 10 czy 20V i spalanie pokazuje mniej-więcej OK, reszta ikonek w AC też gaśnie, poza ..........BL
Ciekawe jest też, że na włączonym zapłonie (bez zapalania silnika) robię kontrolę, zresztą nawet jak jej nie robię, to po ok. 5 sekundach 3 razy pika i miga kontrolka oleju, jak zapalę silnik to gaśnie, ale żeby kontrolę zrobić to musi być zapalony silnik, bo inaczej po kilku sekundach miga olej...
Czy trafiłem na jakis specjalny AC, czy każdy tak ma, czy tylko w silnikach R5??
Może ma ktoś jakiś pomysł, wysyłam <piwo> za skuteczną pomoc... <mikolaj>
BREMS LICHT zniknie, gdy po przekręceniu stacyjki, naciśniesz pedał hamulca, powinno wyświetlić się " OK " na wyświetlaczu.
Wiem, że tak powinno być, tylko że tak nie jest.... :evil: :evil:

Awatar użytkownika
Mobilek
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 829
Rejestracja: 12 lis 2007, 13:54
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Mobilek » 15 gru 2008, 20:19

myszon90 pisze:Ciekawe jest też, że na włączonym zapłonie (bez zapalania silnika) robię kontrolę, zresztą nawet jak jej nie robię, to po ok. 5 sekundach 3 razy pika i miga kontrolka oleju, jak zapalę silnik to gaśnie, ale żeby kontrolę zrobić to musi być zapalony silnik, bo inaczej po kilku sekundach miga olej...
U mnie też tak jest, porównywałem dwa moduły w drugim to samo, więc przyjąłem to za normę :-/

Awatar użytkownika
illusion
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 378
Rejestracja: 25 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: illusion » 19 gru 2008, 23:16

Może masz podłączone dodatkowe światło stopu? Wtedy będzie się świecić ten napis. Pod warunkiem, że dodatkowe światło będzie na żarówkach nie na diodach.

Awatar użytkownika
myszon90
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 122
Rejestracja: 08 maja 2008, 19:20
Lokalizacja: WGM

Post autor: myszon90 » 20 gru 2008, 19:37

illusion pisze:Może masz podłączone dodatkowe światło stopu? Wtedy będzie się świecić ten napis. Pod warunkiem, że dodatkowe światło będzie na żarówkach nie na diodach.
Pisałem wcześniej, że kontrolę świateł przednich i tylnich mam puszczoną na masę, więc to raczej nie to..... :-P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przełączniki zespolone, zegary, stacyjka.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga