Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4/1Z] końcówki od spryskiwaczy

Neo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 109
Rejestracja: 13 sie 2007, 13:15

[B4/1Z] końcówki od spryskiwaczy

Post autor: Neo » 10 sty 2009, 16:19

Po paru godzinach na mrozie zamarzł mi płyn włączam spryskiwacz i nic, ale słysze ze pompka chodzi.Wlałem ciepłej wody i ten od kierowcy zaczoł działac, kupłem zimowy płyn i po wlaniu drugi równierz był sprawny tyle ze ledwo co psikał.Zaglądam pod maske i widze duzo płynu. Gdy kupiłem samochód to połączenia spryskiwacza w miejscu wyjscia do maski okagła guma taki trójnik były ścisniete drutem,zmieniłem to na opaski plastikowe i było ok jedanko po ty mrozie leje mi sie własnie z tej okrągłej gumy wchodzącej w maske, nie wiem czy tak powinno byc jednak jest ona lużna gdy ją docisne to powstaje szczelina na zewnetrznej stronie maski miedzy końcówka spryskiwacza a maską z lewej strony płyn wylewa sie spod koncówki spryskiwacz i ciurkiem leje sie po masce.Zastanawiam sie czy kelic tą gume.
Ostatnio zmieniony 10 sty 2009, 19:36 przez Neo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Gruszka
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 521
Rejestracja: 27 cze 2007, 15:14
Lokalizacja: Kąpino

Post autor: Gruszka » 10 sty 2009, 20:59

Kolego Neo nic na to nie poradzisz. Musisz poprostu zakupić małe ściski opaskowe i pościskać te łączenia przewodów. Pamiętaj że nasze autka maja już swoje latka i guma ma prawo przez te lata sparcieć lub rozciągnąć się od ciśnienia płynu jakie wytwarza pompka podczas tłoczenia tego płynu do spryskiwaczy, albo zawsze możesz kupić nowe ori spryski wraz z gumą. Ja zakupiłem ściski i po kłopocie - ani kropelki <ok> <ok> <ok>

Dziki
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 996
Rejestracja: 18 sty 2007, 16:32
Lokalizacja: LBI

Post autor: Dziki » 11 sty 2009, 12:23

a ja się podepne pod temat od czego można przypasować same dysze do sprysków reflektorów, Obrazek
bo moje gdzieś wcieło... :roll:

Awatar użytkownika
widmo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1267
Rejestracja: 18 sie 2007, 11:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: widmo » 11 sty 2009, 12:48

Dziki pisze:a ja się podepne pod temat od czego można przypasować same dysze do sprysków reflektorów,
bo moje gdzieś wcieło...
W ASO są dostepne
nr 893 807 185

940NW

Post autor: 940NW » 02 lut 2009, 09:36

Ja użyłem odrobiny kleju i jest ok (u mnie ten wężyk co jakiś czas wyskakiwał z gumy( nie robiły się szparki tylko było zbyt luźno, więc jak spryskiwałem szyby to on się powoli wysuwał)

Awatar użytkownika
Easyrider
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 240
Rejestracja: 12 mar 2007, 23:10
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Easyrider » 28 gru 2009, 14:01

Witam, podepnę się pod temat z głupim problemem: Jak się ściąga końcówki spryskiwaczy z maski? Nie moge ich zdjąć z maski - ani śrubokrętem, ani szczypcami - nie wiem - coś tam trzeba podwazyć? Nie chcę ściągac ich "na siłę" bo jeszcze uszkodzę maskę...

E.

ysiul
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2576
Rejestracja: 14 wrz 2008, 09:10
Lokalizacja: Hrubieszów
Kontakt:

Post autor: ysiul » 28 gru 2009, 14:06

kolego to jest tak że jego trzeba pchnąć w którą stronę nie pamiętam już czy do grila czy do szyby ale on jest na takich zatrzaskach. otwórz maskę zdejmij przewody i ten kapturek gumowy z niego i zobaczysz jak jest mocowany

Awatar użytkownika
widmo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1267
Rejestracja: 18 sie 2007, 11:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: widmo » 28 gru 2009, 18:43

Easyrider pisze:Witam, podepnę się pod temat z głupim problemem: Jak się ściąga końcówki spryskiwaczy z maski? Nie moge ich zdjąć z maski - ani śrubokrętem, ani szczypcami - nie wiem - coś tam trzeba podwazyć? Nie chcę ściągac ich "na siłę" bo jeszcze uszkodzę maskę...
Zaczep dyszy spryskiwacza jest od strony szyby przedniej.

Podważasz zaczep jakimś płaskim śrubokrętem (delikatnie) i popychsz delikatnie do góry.

zdjęcia pogladowe dysz spryskiwaczy

zwykły

Obrazek


podgrzewany

Obrazek


PS jak potrzebujesz Używki dysz zwykłych (ORI oczywiscie) to mam takie na zbyciu. Ja zakupiłem nowe podgrzewane wiec te mi nie bedą potrzebne. oczywiscie sprawne i dobrze sikają :-D

Awatar użytkownika
Easyrider
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 240
Rejestracja: 12 mar 2007, 23:10
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Easyrider » 28 gru 2009, 20:57

Dzięki koledzy, teraz będzie z górki.

Widmo, też mam podgrzewane ale dzięki za ofertę :) Urwał mi się kabelek od podgrzewania i chce pokombinować by go przyczepić.

Awatar użytkownika
widmo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1267
Rejestracja: 18 sie 2007, 11:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: widmo » 28 gru 2009, 21:34

Easyrider pisze:Dzięki koledzy, teraz będzie z górki.
drugą metodą sciągania spryskiwaczy jest dociśnięcie ich (przesuniecie) w stronę szyby tak aby nieruchomy zaczep się zwonił z maski.

Nastepnie cofamy sprysk w stronę grilla i wychodzi ruchomy zaczep na zewnątrz a wtedy wyjęcie jest banalne.
Easyrider pisze:Urwał mi się kabelek od podgrzewania i chce pokombinować by go przyczepić
Skąd ja to znam ... tzn mi osobiscie sie nie urwał bo doposażam moje w podgrzewane spryskiwacze, ale jest to niestety częsta przypadłość tych spryskiwaczy.
nie raz juz reanimowałem taki spryskiwacz z oberwanym przewodem w A3 i A6 c4
(mowa o spryskach na masce a nie tych na podszybiu z dyszami wachlarzowymi)

Mają one tendencję do korozji tuz przy sprysku, bo dostaje sie tam woda(płyn) przez szczelinę do grzałki. Ja u siebie teraz zakupiłem nowe z ASO i od razu je przy montażu zabezpiecze jakimś uszczelniaczem typu Pasta Dirko

a kostki elektryczne dobrze zabezpieczyć wazeliną techniczną wtedy korozja styków nie grozi <ok>

JanReZaCz
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 26
Rejestracja: 30 kwie 2007, 22:44

Post autor: JanReZaCz » 05 sty 2010, 15:24

jaki jest koszt nowego podgrzewanego spryskiwacza w ASO ???

Awatar użytkownika
widmo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1267
Rejestracja: 18 sie 2007, 11:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: widmo » 05 sty 2010, 15:56

JanReZaCz pisze:jaki jest koszt nowego podgrzewanego spryskiwacza w ASO ???
w Autospecialu w Krakowie
1szt koło 89 zł

Bo za 2 szt z tego co pamietam dałem niecałe 180zł

Awatar użytkownika
dubbler
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 666
Rejestracja: 02 mar 2008, 12:30
Lokalizacja: LU / RBI
Kontakt:

Post autor: dubbler » 06 sty 2010, 08:54

Co potrzeba jeszcze do podgrzewanych spryskiwaczy, pod co się podpiąć?

Awatar użytkownika
Easyrider
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 240
Rejestracja: 12 mar 2007, 23:10
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Easyrider » 06 sty 2010, 10:17

Nic wielkiego - podłączyć się pod silnik wycieraczek - 12 V wtedy gdy pracują - i to wszystko.

Swoją drogą 180 zl to jakaś szalona cena, na szrocie po 20zł sztuka. Nowe, niepodgrzewane kosztują 25 zł w sklepie.

Tak by the way - podgrzewane spryskiwacze właściwie nie są potrzebne, jeśli używa się płynu zimowego. Mi w B3 nigdy spryski nie zamarzły, a miałem zwykłe.

Awatar użytkownika
dubbler
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 666
Rejestracja: 02 mar 2008, 12:30
Lokalizacja: LU / RBI
Kontakt:

Post autor: dubbler » 06 sty 2010, 10:25

Easyrider pisze:Tak by the way - podgrzewane spryskiwacze właściwie nie są potrzebne, jeśli używa się płynu zimowego. Mi w B3 nigdy spryski nie zamarzły, a miałem zwykłe.
A mi ostatnio zamarzły, a mam płyn ze Statoil do -22°C

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga