Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[b4 Avant] Tylna wycieraczka B4 Avant

Awatar użytkownika
grzesuaw
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 18
Rejestracja: 07 sie 2010, 13:48
Lokalizacja: Mielec

Post autor: grzesuaw » 05 kwie 2011, 08:52

@kojak85
Nie ściągnąłem ramienia wycieraczki, ale dzięki za wskazówkę. ;) Spróbuję w najbliższym czasie jak pogoda pozwoli, bo niestety nie mam dostępu do garażu. :(

[ Dodano: 2011-04-06, 22:26 ]
Dzisiaj miałem okazję zagladnąć do tej wycieraczki. Rozkreciłem wszystko, wycieraczkę ściągnąłem i dobrałem się do silniczka. Rozebrałem silniczek i było tam sporo białego nalotu z rdzą. Przeczyściłem wszystko i naoliwiłem w odpowiednich miejscach. Problem poniekąd nie znikł bo wycieraczka działa ale głośno. Myśle, że to wina mechanizmu przekazującego napęd z silniczka na wycieraczkę, który znajduję się zaraz za łożyskiem w metalowej obudowie. Nie dobierałem się do tego bo ta obudowa jest zanitowana i tak zostawiłem bo 100 złotych za takie coś nie chcę płacić... Mam nadzieje, że te wskazóweki będą pomocne innym użytkownikom. :-)

Tomcionerwus
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 441
Rejestracja: 19 lut 2011, 19:42
Imię: tomek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: ZAWIERCIE

Post autor: Tomcionerwus » 05 gru 2015, 18:51

witam wszystkich. od tygodnia walczyłem z tylna wycieraczk wszystko sprawdzałem silnik przekaznik bezpiczneiki, wtedy posuzkałme temat i wpadłem na ten temat i teraz juz wiem co było n ietak umknie ze niedziała tylna wycieraczka..... poprosto pekniete przewody przechodzace kolo zawiasu.. szczegolnie mnie jedna rzecz zdziwiła ze pekł mi kabel czerwono zołty. ale po podłaczenie go kabelkiem na chwile i zaczeło działa jutro bedzie konkretne naprawa aby juz ten temat naprawic na 100%....

slawek987

Post autor: slawek987 » 09 gru 2015, 00:58

Witam. Mam taki problem ze tylna wycieraczka nie działa mi w pełnym swoim zakresie. Obraca się o jakiś dziwny kąt, nie wiem dokładnie ile Ale coś około 1/4. obrotu. Pytanie gdzie szukać tej przyczyny tej awarii? Kable w przelotce wykluczylbym bo dwa tygodnie temu wszystkie zrobiłem od Nowa.
Bardzo proszę o pomoc.
P.S przy dłuższym naciśnięciu manetki wycieraczka działa w pełnym zakresie, Ale i tak potem zatrzymuje się w dziwnym miejscu

Awatar użytkownika
IC69
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 4800
Rejestracja: 05 sty 2007, 22:48
Imię: Irek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: IC69 » 10 gru 2015, 17:42

Wygląda to tak, jakby silnik szwankował. Brak podtrzymania napięcia, do wykonania przez wycieraczkę pełnego ruchu.

Grześ77

Post autor: Grześ77 » 19 sty 2017, 16:29

Witam.
Nie zakładam nowego tematu bo również padła mi tylna wycieraczka (avant '93 ABK) i liczę na Waszą pomoc.
Pająk, przekaźnik sprawny, wiązka w klapie również, Nie mam napięcia +12V na czerwono niebieskim przewodzie (15 styk przekaźnika). Jest to stałe zasilanie po zapłonie - tak to chyba należy nazwać. Jeżeli podam bezpośrednio z aku napięcie na ten 15 styk, wycieraczka działa jak powinna.
I tu moje pytanie. Czy to zasilanie +12V (czerwono niebieski przewód) od przekaźnika idzie bezpośrednio do bezpiecznika nr.15 który odpowiada m.in. za prace przednich wycieraczek i tylnej wycieraczki ?

slawek987

Post autor: slawek987 » 07 sty 2018, 22:50

Witam
Ostatnio przymarzla mi tylna wycieraczka i przez przypadek włączyłem ją no i chyba coś się stało, ponieważ teraz wcale Nie chce działać. Spryskiwacz działa normalnie a wycieraczka ani drgnie. Czy jest na samą wycieraczke jakiś bezpiecznik? Gdzie szukać usterki? Bardzo proszę o pomoc.
P.S
Przednie wycieraczki działają normalnie.

statecznik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 52
Rejestracja: 01 mar 2010, 13:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: statecznik » 08 sty 2018, 18:02

Jeśli bezpiecznik jest dobry to sprawdz przekaźnik pod tylną kanapą. Trzeba zdjąć to czarne przykrycie za kierowcą. Jeśli OK to silnik do wymiany
Przewaga dzięki technice!!!

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8383
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 08 sty 2018, 19:55

W takich sytuacjach przeważnie silnik uszkadza się w sensie że się spalił. Wycieraczki jak silnik stoi ma taką indukcję że nie wywali bezpiecznika bo pierw się spali a potem wywali.

MUNIOR
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6165
Rejestracja: 16 lip 2007, 23:38
Imię: Mariusz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: MUNIOR » 08 sty 2018, 20:48

Jarewa pisze:W takich sytuacjach przeważnie silnik uszkadza się w sensie że się spalił. Wycieraczki jak silnik stoi ma taką indukcję że nie wywali bezpiecznika bo pierw się spali a potem wywali.
Potwierdzam .Odczep tapicerkę tylnej klapy ,wypnij wtyczke silnika ,sprawdż czy po właczeniu pojawia się tam napięcie ,jak sie pojawia to silnik się przyjarał i raczej już nie ruszy ;-)
Forum A6Klub i Audi80 oraz Motostacja i Multifonika

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga