Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[All] Gadzet - nakładki na zaciski a`la Brembo

Koła, spojlery, grille, lotki, blendy z pominięciem rezania.
Awatar użytkownika
goldi j51
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3625
Rejestracja: 01 kwie 2007, 19:01
Imię: Robert
Model: Audi A6
Nadwozie: Sedan
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: goldi j51 » 24 cze 2008, 14:23

chyba lepszym sposobem jakby ktoś chciał zrobić idealnie w kolorze czerwonym zaciski hamulcowe to rozebrać je na czynniki pierwsze i dać do pomalowania proszkowego :-D

Awatar użytkownika
dubbler
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 666
Rejestracja: 02 mar 2008, 12:30
Lokalizacja: LU / RBI
Kontakt:

Post autor: dubbler » 24 cze 2008, 15:04

i na pewno wyszło by taniej, a nie musiałbym się obawiać że odpadnie, czy coś

Awatar użytkownika
JawoR
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 45
Rejestracja: 02 wrz 2007, 11:52
Lokalizacja: Toruń - Warszawa

Post autor: JawoR » 24 cze 2008, 16:34

Witam,

trochę się nazbierało opinii, pozwolicie , że je skomentuje ale najpierw podzielę się pewną uwagą. Otóż czytając niektóre komentarze zauważyłem, że to forum zaczyna się z technicznego robić prześmiewcze i jedyne o czym można tu popisać to o wymianie mieszka za 30 zł czy ramce na biegi za 20 zł. Niektórzy wyznają zasadę: nie mam nic mądrego lub ciekawego do napisania to chociaż powypisuję bzdury. Powróćmy do komentarzy:

1)
hct pisze:ladna wiocha nawet jakbys mi doplacil to bym tego nie zakladal
Po pierwsze nikt tutaj nikomu pistoletu do głowy nie przykłada, a jedynie proponuje, co dopiero mówić o dopłacaniu

2)
hct pisze:wyobrazcie sobie jak to musi wygladac jak przyklei sie to na sylikonie i bedzie wtstawalo kawalek starego zacisku i jeszcze ta nakladka bedzie wieksza od tarczy to musi wygladac tragicznie :-x i jeszcze to jest jakis chiski plastik jak opilki z klockow potrafia sie wtopic w lakier felgi to ten plaskik nie wytrzyma miesiaca, nie mowiac juz ze tam wszystko jest mega gorace ja tarcze potrafia sie powyginac i kierownica bije potem to co stanie sie z jakims plastikowym badziewiem przymocowanym do zacisku
W pierwszym moim poście są podane wymiary nakładek, weź miarę, linijkę lub nawet metr krawiecki, idź do auta zmierz swoje zaciski i powiedz jakim cudem ma Ci zacisk wystawać spod tej nakładki. Co do temperatur panujących przy hamulcach, to powiedz jak mogą Ci się tarcze powyginać. Chyba tylko jeśli rozgrzejesz je do czerwoności, a potem wjedziesz w jezioro, to wtedy faktycznie jest taka szansa. Jeśli coś ci na kierownicy bije to pewnie masz zjechane tarcze bo bez klocków jeździłem. Co do "plastikowego badziewia" i jego stopienia, to uświadom mnie dlaczego gumowe elementy zacisków się nie topią, a nakładki miałyby? Dużo ludzi sobie coś takiego zamontowało i nikt się nie skarży, ale oni pewnie zamontowali to na rowerach, a nie w Audi...

3)
hct pisze:JawoR, do tych nakladek to by ci jeszcze skórzana tapicerka z argos'a pasowala i fiterko na kiere takie rozowe tam maja :mrgreen:
Trochę kolego przykro, Ci się zrobiło jakbym na drodze objechał moim autkiem z "z tapicerką z argosa" i "futerkiem na kierze". Poza tym założę się, że jakbyś zobaczył mój samochód zaparkowany na ulicy z zamontowanymi nakładkami, to nie wpadłbyś na to, że to mogą być tylko nakładki, a jeszcze cyknąłbyś sobie fotkę na pamiątkę.

4)
goldi j51l pisze:chyba lepszym sposobem jakby ktoś chciał zrobić idealnie w kolorze czerwonym zaciski hamulcowe to rozebrać je na czynniki pierwsze i dać do pomalowania proszkowego
Jasne tylko ile roboty, a przede wszystkim ,w aucie z takiego rocznika, czyszczenia. Próbowałem w zeszłym roku i pylicy prawie dostałem...

4)
dubblerl pisze:i na pewno wyszło by taniej, a nie musiałbym się obawiać że odpadnie, czy coś
No mógłbyś się obawiać, że odpadnie lakier. Malowanie proszkowe też za darmo nie jest. Mój kolega w zeszłym roku pomalował zaciski w nowiutkiej Hondzie Civic, także były one wolne od jakiegokolwiek brudu, pyłu itd. i po roku po lakierze nie ma ani śladu.

Mam nadzieję, że tym postem zakończymy festival uszczypliwości, dlatego jeśli ktoś ma jakieś sensowne uwagi, bądź pytania, to proszę pisać. Nic nie wnoszące komentarze darujcie sobie.

Pozdrawiam
JawoR

Awatar użytkownika
kamilB4
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 277
Rejestracja: 01 lip 2007, 20:19
Lokalizacja: Brzozów

Post autor: kamilB4 » 24 cze 2008, 22:18

3)
hct pisze:JawoR, do tych nakladek to by ci jeszcze skórzana tapicerka z argos'a pasowala i fiterko na kiere takie rozowe tam maja :mrgreen:
Trochę kolego przykro, Ci się zrobiło jakbym na drodze objechał moim autkiem z "z tapicerką z argosa" i "futerkiem na kierze". Poza tym założę się, że jakbyś zobaczył mój samochód zaparkowany na ulicy z zamontowanymi nakładkami, to nie wpadłbyś na to, że to mogą być tylko nakładki, a jeszcze cyknąłbyś sobie fotkę na pamiątkę.

Oj nie wiem czy byś tak łatwo objechał HCT-a :mrgreen:

Awatar użytkownika
formatic
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 46
Rejestracja: 19 mar 2008, 09:46
Lokalizacja: Łowicz

Post autor: formatic » 27 cze 2008, 11:08

Chlopaki z przykroscia stwierdzam ze JawoR ma w swoim ostatnim poscie troche racji przeciez tylko zaproponowal a nie nakazal... A tak nawiasem wiekszosc propozycji delikatnie nie trfionych zostaje ostro obiechanych solidarnie przez wszystkich, a przeciez mozna by napisac sory kolego ale my atrap nie uznajemy i posprawie. A tu jak zawsze imitacje Brembo zostaly rozniesione na strzepy.Nastepnym razem przykladowo kolega JawoR gdy bedzie mial dobry plan i pomysl juz sie nim z nami nie podzieli, przez to ze raz juz sie sparzyl... Zawsze myslalem ze nasz klub to " jeden za wszystkich, wszyscy za jednoego" a nie wszyscy przciw jednemu, co mozna se znalec jakas calibre i spokojnie po niej poleciec do cna to nie lepiej kolege z forum :-/

DRED
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1040
Rejestracja: 23 lis 2006, 09:23
Lokalizacja: stolica

Post autor: DRED » 30 cze 2008, 10:10

osobiście wole zamiast jakiejś atrapy wywalić kaskę na coś co rzeczywiście spełnia swoją funkcję takteż zrobiłem
wydałem wcale nie mało ale jestem mega zadowolony

Jawor jeśli ktoś malował i mu lakier schodzi to znaczy , że źle to zrobił , ponieważ są zaciski malowane ( porsche, RS, AUDI, Brembo ECT ECT) i jakoś z nich nie schodzi lakier mimo kilku/kilkunastu lat

osobiście dla mnie to zbędny bajer i za drogi , wolałbym te kase przeznaczyć na lepsze klocki .


aha , co do plastiku i gumek , są różne rodzaje plastiku i różne rodzaje gumy
po za tym gumki przy zaciskach są osłonione jeszcze klockami i aż tak bardzo temperatura do niech "nie dociera" a same zaciski potrafią się zagrzać
wiem co piszę <ok>

Awatar użytkownika
RaKo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 674
Rejestracja: 11 paź 2007, 17:44
Imię: Przemek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Kraśnik

Post autor: RaKo » 30 cze 2008, 11:15

JawoR, wiocha to jest i tyle.180 złza taki szajs :-P Za 300 sprzedam Ci zaciski 2 tłoczkowe od S2 wystarczy pomalować na czerwono i 100 razy lepiej wyglądają i masywniej niż ten plasticzek :mrgreen:

Awatar użytkownika
JawoR
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 45
Rejestracja: 02 wrz 2007, 11:52
Lokalizacja: Toruń - Warszawa

Post autor: JawoR » 05 sie 2008, 21:58

Witam,
ja jednak i tak się skusiłem na te zaciski. Za wszystkie propozycje sprzedaży zacisków 2 tłoczkowych dziękuję, bo nie mam gdzie sobie ich założyć (podejrzewam, że do mojego obecnego auta nie pasują lub już mam takie). Temat ten budził wiele kontrowersji, dlatego poniżej zamieszczam zdjęcia już zamontowanych nakładek na tylnich zaciskach. Jeśli przekonuje to wciąż wahających się, to zawsze możemy zamówić kolejną partię. Ponadto jeżdżę już na nich pewien czas i żaden silikon nie wystaje, orginalne zaciski podmalowałem na czerwono aby nie było żadnych prześwitów. Nic się nie topi, wszystko działa.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Poniżej na razie tylko przymiarka do przednich zacisków...
Obrazek


Pozdrawiam
JawoR

Awatar użytkownika
Metal
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1031
Rejestracja: 17 lip 2007, 00:03
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Metal » 05 sie 2008, 23:39

Kurde to ciekawe... masz 2.0 E i koła na 5 śrub ??? :mrgreen: Jakoś to auto nie wygląda mi na audi 80 :mrgreen:

DRED
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1040
Rejestracja: 23 lis 2006, 09:23
Lokalizacja: stolica

Post autor: DRED » 05 sie 2008, 23:40

kiedy to nawet audi nie jest
bez urazy bo dziwnie to zabrzmiało

Awatar użytkownika
RaKo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 674
Rejestracja: 11 paź 2007, 17:44
Imię: Przemek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Kraśnik

Post autor: RaKo » 06 sie 2008, 00:20

DRED, nie to Audi jest RS nie widzisz,a zaciski sobie plastikowe założył tak dla bajeru :mrgreen: 100 razy lepiej hamuje niż 2 tłoki od eSy :mrgreen: posikałem się ze śmiechu idę po pieluchę :mrgreen:
JawoR, mam do sprzedania plastikowe piłeczki na antenkę <ok>Jak będzie duża ilość chętnych kolegów z forum to zrobie spory rabat <piwo>

DRED
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1040
Rejestracja: 23 lis 2006, 09:23
Lokalizacja: stolica

Post autor: DRED » 06 sie 2008, 08:40

dobra koledzy , sam wątpię w skuteczność tych hamulcy ;-) , ale przestańmy już jeździć po Jawor'ze bo to się niesmaczne już robi , a chłopakowi zrobi się przykro.
Przecież nie po to tworzymy klub prawda??.

PS z przedniego koła wystaje Ci zacisk co kiepsko wygląda. Wiem , że to tylko przymiarka.

Swoja droga nie lubię by auto wyglądało na szybsze niż w rzeczywistości. Takie same mam odczucia jeśli chodzi o mechanike auta. Nie lubię patentów co wyglądają , a nie mają żadnego zadania konkretnego :/

PS2 ważne , że Tobie się podoba

Awatar użytkownika
Krycha
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5244
Rejestracja: 27 sty 2007, 18:47
Imię: Krystian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.6 ABC
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

Post autor: Krycha » 06 sie 2008, 16:50

JawoR pisze:Za wszystkie propozycje sprzedaży zacisków 2 tłoczkowych dziękuję, bo nie mam gdzie sobie ich założyć (podejrzewam, że do mojego obecnego auta nie pasują lub już mam takie).
naprawdę, to mnie rozwaliło.

Jawor mogłeś chociaż pokazać jak to wygląda na Twojej 80tce.

Nie chce po Tobie jechać, bo tylko wypowiadam się na temat tych nakładek. Mi to zupełnie nie pasuje. Wolałbym wydać kasę na dobry lakier, podkład, szczotkę drucianą i tarcze papierówkę na szlifierkę kątową, poświecić 2 dni na czyszczenie i malowanie staych zacisków i wyglądało,by to dużo lepiej <palma>

Awatar użytkownika
hct
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 320
Rejestracja: 25 sie 2007, 12:43
Lokalizacja: Kraków/Jasło

Post autor: hct » 06 sie 2008, 20:09

jak ma wam pokazac jakto wyglada na 80tce jak om ma jakiegos hyundaia coupe to zaciski 2 tloczkowe tez mu sie nie przydadza bo chyba by je wozil w bagażniku

tak czy inaczej dlamnie to wyglada tragicznie ni jak to nie wyglada sportowo z tak mala tarcza a na przedniej osi to juz wogule bedzie kupa bo zacisk jest wiekszy niz ta plastikowa sciema

mniejsza z tym jemu sie podoba i sobie zrobil jego kasa dobrze ze nam pokazal to przynajmniej nikomu juz wiecej nic takiego do glowy nie wpadnie :lol:

Awatar użytkownika
JawoR
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 45
Rejestracja: 02 wrz 2007, 11:52
Lokalizacja: Toruń - Warszawa

Post autor: JawoR » 07 sie 2008, 08:00

Witam,
ludzie! Czytajcie dokładnie posty, bo wy widzicie, co chcecie widzieć, a nie co jest napisane.
RaKo pisze:DRED, nie to Audi jest RS nie widzisz,a zaciski sobie plastikowe założył tak dla bajeru :mrgreen: 100 razy lepiej hamuje niż 2 tłoki od eSy :mrgreen: posikałem się ze śmiechu idę po pieluchę :mrgreen:
JawoR, mam do sprzedania plastikowe piłeczki na antenkę <ok>Jak będzie duża ilość chętnych kolegów z forum to zrobie spory rabat <piwo>
Kto Ci powiedział, że ja mam 80-kę, zajrzyj do galerii, a wszytkiego się dowiesz! I kto Ci powiedział, że moje hamulce hamują 1000 razy lepiej niż tłoki od eSy??? Napisałem tylko, że nie pasowałyby mi lub możliwe, że już takie mam, bo kupiłem sportowe auto. Za piłeczki dziękuję, skoro tym handlujesz, to wnioskuje, że masz tym całe auto obwieszone. Zatrzymaj je dla siebie będziesz miał na choinkę na święta!

DRED pisze:dobra koledzy , sam wątpię w skuteczność tych hamulcy ;-) , ale przestańmy już jeździć po Jawor'ze bo to się niesmaczne już robi , a chłopakowi zrobi się przykro.
Przecież nie po to tworzymy klub prawda??.
PS z przedniego koła wystaje Ci zacisk co kiepsko wygląda. Wiem , że to tylko przymiarka.
W którym miejscu w tym temacie wypowiadałem się o jakiejkolwiek skuteczności hamulców. Tutaj chodzi o wygląd, a nie o osiągi!!!
Te prześmiewcze uwagi nie są wstanie sprawić, że zrobi mi się przykro, tylko ewentualnie niektórych żal!
Wystaje zacisk, bo to tylko przymiarka. Będą nowe felgi lub dystanse to zamontuje się nakładki tak, że nie będzie nic wystawało.
AUDI_A6 pisze:
JawoR pisze:Za wszystkie propozycje sprzedaży zacisków 2 tłoczkowych dziękuję, bo nie mam gdzie sobie ich założyć (podejrzewam, że do mojego obecnego auta nie pasują lub już mam takie).
naprawdę, to mnie rozwaliło.

Jawor mogłeś chociaż pokazać jak to wygląda na Twojej 80tce.
Co cię tak bardzo rozbawiło, bo czytam i czytam i jakoś nie widzę nic śmiesznego, ale przeanalizujmy:
Śmieszy Cię to, bo:
a) mam inne auto i zaciski od S2 na nic by mi się nie zdały,
b) nie wiem jakie mam zaciski w obecnym aucie, tzn. nie wiem czy są to 2-tłoczkowe czy jakieś inne.
Kolejna sprawa jak mam pokazać to na 80-ce jak ja już takiego auta nie posiadam???

Moja rady dla Was:
1) Najpierw dokładnie czytajcie potem piszcie !!!
2) Złośliwe uwagi nie karcą osoby komentowanej, lecz pokazują poziom i kompromitują autora.
3) Niech to forum wnosi wartości merytoryczne, a nie prześmiewcze.

P.S.
hct pisze:jak ma wam pokazac jakto wyglada na 80tce jak om ma jakiegos hyundaia coupe
"jakiegoś" teraz to ja się uśmiałem...
dla uściślenia:
http://www.twojafura.pl/auta/1669/jawor-hyundai-tiburon

Pozdrawiam
JawoR

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning wizualny”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl